שדרות עושה כבוד למשה וסיסיל כהן ז"ל

שדרות עושה כבוד למשה וסיסיל כהן ז"ל

אולם המופעים של מתנ"ס שדרות נקרא החל מהשבוע על שמו של משה כהן ז"ל, ששימש בעבר כסגן ראש המועצה בשדרות ויו"ר הנהלת המתנ"ס במשך 17 שנה. באירוע המכובד השתתפו ראש העיר, אלון דוידי, ראשי העיר לשעבר, עמיר פרץ ודוד בוסקילה, בני משפחת כהן וחברים רבים.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, ממשיך בפעולותיו להנצחת דור המייסדים של העיר. ביום שני האחרון קיימו העירייה, המתנ"ס, ארכיון "שדרות לדורות" מבית הקרן לפיתוח שדרות ומשפחת כהן אירוע מכובד לכבוד משה וסיסיל כהן ז"ל.

דוידי החליט יחד עם סגניתו ויו"ר הנהלת המתנ"ס, יהודית אוליאל מלכה, ובני משפחת כהן, לקרוא את אולם האירועים של המתנ"ס על שם משה כהן ז"ל, שהיה איש ציבור במשך עשרות שנים ומילא את תפקיד מ"מ וסגן ראש המועצה תחת שלושה ראשי ערים, עמיר פרץ, דוד בוסקילה ועמוס חנניה, אך גם יו"ר הנהלת המתנ"ס במשך שנים רבות ובכך תרם רבות לתרבות בשדרות.

ב'שדרות לדורות'- המרכז למורשת ותיעוד, מיסודה של הקרן לפיתוח שדרות, בראשותו של מיכאל סימן טוב, ובהנהלתו של ד"ר אהרל'ה כהן, הכינו ערב שכותרתו "עושים כבוד למשה וסיסיל כהן".

משפחת כהן דאגה לכיבוד מיוחד עבור כלל האורחים שהגיעו משדרות ומרחבי הארץ וקראה לו 'המימונה של סיסיל', שידוע לתושבי העיר, שסיסיל ע"ה נהגה לארגן חג מימונה מיוחד, שבו אירחה אלפי אנשים.

אוליאל-מלכה פתחה את טקס הסרת הלוט ואחריה דיברה הבת הבכורה במשפחה, עליזה טרומן. לאחר הדברים, ניגשו ראש העיר, אוליאל-מלכה ובני המשפחה להסיר את הלוט.

את הערב באולם פתחה התזמורת האנדלוסית, שמשה כהן כה אהב. לאחר דברי הקדמה, דיבר ד"ר אהרל'ה כהן, על פעילות המרכז 'שדרות לדורות' להנצחת ותיקי ומייסדי העיר, ובעיקר על תרומתו של ראש העיר, אלון דוידי, להנצחת הוותיקים בדרכים שונות, באמצעות הקמת 'בית המייסדים', 'שדרות לדורות', אתר 'סיפור מקומי-שדרות' וקיר המייסדים וכיוב'.

ד"ר כהן הזמין את התושבים לתרום לאתר האינטרנט שהוקם, והודה לראש העיר, למנכ"ל הקרן, מיכאל סימן טוב, ולמנהלת 'תיירות שדרות', חן כהן, המאפשרים להם למצב את ההיסטוריה המקומית וההיסטוריה האישית של המייסדים, ואת היותם חלוצים.

"משה היה פייטן וחזן בחסד עליון", אמר דוידי, "הוא אהב את הבריות, אדם של אנשים, איש משפחה, נעים הליכות ודרך ארץ, שמח ומאיר פנים היה מורה ומתווה דרך לצעירים ממנו. גם אני זכיתי בתחילת דרכי בעיר ללמוד ממנו ולהתפאר מהידע העצום שלו. תמיד מיעט לדבר והרבה לעשות. יחד עם סיסיל ז"ל הקימו משפחה לתפארת במובן העמוק של המילה. מאז שאני ראש העיר, חלק מרכזי מעשייתי בשדרות הוא להעלות על נס את האנשים שהיוו את ההנהגה של העיר שדורת ומילאו כאן תפקידים מרכזיים להובלתה של שדרות קדימה. אני רואה את זה כנר לרגלי ונמשיך לפעול לכבד את זכרם של מייסדיה של שדרות".

ראש העיר לשעבר, ד"ר דוד בוסקילה דיבר על משה כהן כאיש ציבור שהקפיד בכבוד הציבור אותו הוא שירת. הוא דיבר על הרצינות של משה ועל הירידה שלו לפרטים, וסיפר אנקדוטות גם מהבית של סיסיל, שהיה בית של הכנסת אורחים.

בפאנל החברים של משה השתתפו ננה, שסיפרה על אישיותה הכובשת של סיסיל, שעבדה יחד איתה בגן, ז'אק כהן, שהיה חבר קרוב של משה והכיר אותו מילדותו, ליאון טובול, שהיה קרוב משפחה וחבר, עו"ד חיים עשהאל, שהיה פעיל פוליטי בשדרות, והיה חבר ברשימתו של משה כהן בבחירות לרשות המקומית, הרב אורן מלכה, שגם היה בעבר סגן ראש העיר ואחרון הדוברים בפאנל היה ד"ר יצחק (חפוטה) חופי, שכתב מקאמה על משה וסיסיל.

גם בני המשפחה, בהם הבת מיכל והנכדה עדיאל, דיברו, כמובן, על אביהם וסבם והודות רבות לראש העיר, אלון דוידי, לסגניתו, לד"ר אהרל'ה ולכל מי שלקח חלק למען הערב המרגש במתנ"ס, שכעת האולם המרכזי שבו נקרא על שמו של משה כהן ז"ל.

קרדיט לתמונות: שי חיון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *