שדרות עיר המחוננים

שדרות עיר המחוננים

לאחר שנתיים ללא מחוננים ובעקבות עבודה סיזיפית של עיריית שדרות בשיתוף ההורים והתלמידים, אובחנו 33 מילדי העיר כמחוננים ועוד 63 ילדים הם מצטיינים. ראש העיר, אלון דוידי: "כל ילד בשדרות הוא עולם ומלואו, עולם מופלא ומדהים של עתיד מבטיח ואנו נמשיך ללוות אותם ולדחוף אותם למצויינות ולקדם אותם להצלחה".

העיר שדרות רשמה השבוע הישג מרשים. לאחר עבודה מאומצת של שנים, התבשרה העירייה, כי מתוך 39 מחוננים שאותרו באזור הנגב המערבי, 33 הם תלמידי שדרות.

לפני כ-4 שנים פנו ראש העיר, אלון דוידי, וממלא מקומו ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי, לאגף המחוננים במשרד החינוך, בבקשה להקים מרכז מחוננים ומצטיינים בשדרות. במשרד נעתרו לבקשתם, ולאחר שנתיים של הפעלת שלוחה של מרכז מצטיינים, החל מספטמבר הקרוב יפעל בית ספר למחוננים ולמצטיינים בשדרות עם סמל מוסד משלו.

כדי לאתר את המחוננים והמצטיינים, ולמלא את בית הספר בתלמידים מחוננים, רכשה העירייה לומדה מיוחדת לתרגול התלמידים וגויסו מדריכים מהמרכז המדעי לעבודה בקבוצות קטנות עם התלמידים.

כמו כן, מונתה רכזת עירונית מתוך אגף החינוך, מעיין בר-יוחאי, שדאגה ל- 240 התלמידים שהשתתפו בתוכנית, ליוותה אותם בדאגה שכל אחד ואחת מהם יוציא מעצמו 100%.

בנוסף, בשיתוף מנהלי בתי-הספר, נבחרו רכזים בית-ספריים על מנת ללוות את התלמידים בתהליך, ויועצות בית הספר, ביחד עם השירות הפסיכולוגי-חינוכי, נתנו את המעטפת הריגשית לתהליך.

במהלך השנה, התקיימו תחרויות אתגריות לילדים, חולקו פרסי התמדה, ונערכו סימולציות המכינות את הילדים לקראת המבחן וממקדות אותם בנושאים הדורשים שיפור.

בשלב הסופי,] 210 ילדי שדרות ניגשו למבחן של מכון קרני, 96 מתוכם אותרו כמחוננים או מצטיינים (46%, לעומת ממוצע ארצי העומד על 8%). 20% מהנבחנים של כיתה ב' אותרו כמחוננים, פי 10 מהממוצע הארצי.

33 מחוננים ילדי שדרות מתוך 39 באזור כולו, 63 מצטיינים, ועוד 114 ילדים שעברו תהליך משמעותי מאוד של העצמה וקידום הישגים. כאמור, בשנתיים האחרונות לא היו כלל מחוננים בשדרות ולכן ההישג הוא כל-כך גדול.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "כל ילד בשדרות הוא עולם ומלואו, עולם מופלא ומדהים ואנו נמשיך ללוות אותם, לדחוף אותם למצוינות ולקדם אותם להצלחה. תודה למ"מ ראש העיר, אלעד קלימי, על היוזמה וליווי התהליך באופן צמוד. תודה למנהל אגף החינוך, גיל חדש, לרכזת מחוננים ומצטיינים, מעיין בר יוחאי, וכלל המנהלים, המורים, מדריכי המרכז המדעי וכמובן לילדים עצמם – הגדולים מכולם" .

מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי: "יגעת ומצאת תאמין! שדרות יכולה להיות גאה על ההישג המדהים. תודה לראש העיר, אלון דוידי, על השותפות והקצאת המשאבים. תודה למנהל אגף החינוך, גיל חדש וצוות האגף על ההירתמות למען המשימה. תודה לרכזת מעיין בר יוחאי על המסירות והפעלה מצוינת של הפרויקט, למרכז מדעי שדרות, למנהלי בתי הספר, למורים, להורים ולכל השותפים לתוכנית. ותודה מיוחדת לתלמידים היקרים על ההתמדה ועל ההוכחה שגם השמיים הם לא גבול".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *