שדרות: עלייה של 12% בגיוס גברים לצה"ל

שדרות:

עלייה של 12% בגיוס גברים לצה"ל

נתוני אגף כוח אדם של צה"ל מציגים עליה מרשימה בכמות הצעירים משדרות שמתגייסים לצה"ל – מ71% בשנה שעברה ל-83% השנה – עליה של 7 מקומות שמציבה את שדרות במקום ה-7 בארץ מבין הערים הקטנות. בנוסף, העיר מוצבת במקום השישי בניגשים למכינות ושנת שירות.

כמידי שנה, לקראת סוף שנת הלימודים, אגף כוח אדם (אכ"א) בצה"ל מפרסם את "ליגת הערים", דוח המציג את מדדי נתוני הגיוס בקבוצת ערים המחולקות על-פי מספר התושבים – ערים גדולות (פוטנציאל מתגייסים מעל 500), ערים בינוניות (250-500) וערים קטנות (100-250).

הנתונים הנמדדים מציגים מגמות שינוי בהתאם לצורך והאינטרס הצבאי הלאומי והבכך משקפים את תוצרי העבודה שעושה כל רשות בתחום השירות המשמעותי וההכנה לשירות הצבאי.

הציון משקלל את המרכיבים הבאים: 50% – שיעור הגיוס; 25% – שיעור המיצוי לקצונה; 25% – שיעור המיצוי למערך הלחימה לגברים או גיוס משמעותי לנשים. 

כחלק מהמאמץ המתמשך להעצמת נתוני הגיוס והשירות בעיר שדרות, תחום השירות המשמעותי ביחידת הנוער של אגף החינוך בעיריית שדרות פורס בפני תלמידי התיכון מסלולים המותאמים לשאיפותיהם האישיות ביחס לשירותם הצבאי, כדוגמת "תוכנית המכינות והש"ש" בה אנו בוחנים את הרצונות והצרכים של כל תלמיד תוך שיתוף מורים, מחנכים, יועצים ורכזי השכבות במטרה להתאים מספר אופציות אפשריות של מסגרות קד"צ ובנוסף לכך, ליווי והכנה במהלך המיונים והראיונות האישים המהווים חלק מתהליך  הקבלה. תוכנית נוספת היא "תוכנית הקצונה" (המנטורים) פלטפורמה בה קצינים תושבי העיר שפרצו את תקרת הזכוכית מלווים חיילים מהעיר אשר הביעו רצון אמיתי ליציאה לקורס קצינים ושירות כקצינים בתפקידים השונים. תוכניות הפיתוח והמצוינות נבנות יחד עם מפקד לשכת גיוס באר שבע, סא"ל רועי דור, אשר יחד עם העירייה מקדם יוזמה פורצת דרך בתחום מיטוב השירות ומיצוי פוטנציאל הגיוס הנקראת "לרשותכם" הממקמת את אתגרי הגיוס ברשויות בראש סדר העדיפויות – דבר התורם רבות להעצמת נתוני הגיוס.  עיריית שדרות רואה חשיבות עליונה בגיוס לצה"ל וביצוע שירות משמעותי ואיכותי ומשקיעה משאבים כבירים בתחומים אלו.

מהנתונים שפורסמו השבוע על-ידי צה"ל, שבחנו את נתוני הגיוס והשירות בערי ישראל לשנת 2023 ורלוונטיים לילידי שנתון 2001, שמרביתם התגייסו ב-2019 ומשתחררים השנה, עולה כי העיר שדרות זינקה בלא פחות מ-7 מקומות מנתוני 2022 והתמקמה במקום השביעי הארצי במדד הערים הקטנות (עד 250 מתגייסים) ויחד עם זאת עקפה את הממוצעים הארציים במספר פרמטרים. כ-83% מהבנים מתגייסים ביחס לפוטנציאל המתגייסים לעומת 64% גיוס בממוצע הארצי, כ-52% מהמתגייסים בוחרים להתגייס לשירות קרבי לעומת 51% ממוצע ארצי והציון הסופי הוא 74.05 – מה שמציב את שדרות במקום השביעי הארצי, אחרי גבעת שמואל, יהוד-נווה מונסון, כפר יונה, קריית שמונה, יוקנעם עילית, טירת כרמל ולפני בית שאן, אריאל ונוף הגליל. נתיבות, אופקים, קריית גת וקריית מלאכי לא מופיעות בעשר הערים הראשונות בקרב הגברים.

הישג גדול נוסף לשדרות הוא בשיעור הניגשים למכינות ושנת שירות בערים הקטנות בקרב הגברים, כאשר שדרות במקום ה-6 הארצי עם 7% מהמלש"בים (מועמדים לשירות ביטחון) שיוצאים למכינות קד"צ וש"ש.

כחלק מחזון הנהגת העיר, עיריית שדרות מקצה משאבים כבירים בתחום השירות המשמעותי וניתן לראות את הפירות שמניבה כל תוכנית באופן מובהק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *