שדרות ערוכה לפתיחת שנה"ל תשפ"ג

שדרות ערוכה לפתיחת שנה"ל תשפ"ג

חוזרים לספסל הלימודים: 7,313 תלמידים ותלמידות ילמדו השנה במערכת החינוך בשדרות. מתוכם, 2,060 ילדים בגני הילדים, 3,279 בבתי הספר היסודיים, 1,928 תלמידי תיכון ו-46 תלמידים בחינוך המיוחד. בין החידושים השנה, פתיחת 9 גני ילדים, בית ספר יסודי חדש, אולפנה חדשה, מעבר בתי-הספר "הרא"ה המתחדש" ו"הדר" למבנים חדשים וסיום בניית החווה החקלאית-חינוכית.

בשבוע הבא צפויה להיפתח שנת הלימודים תשפ"ג ולאור כך אגף החינוך בעיריית שדרות נערך לפתיחת שנת הלימודים החדשה. העירייה השקיעה כ-3 מיליון ₪ בשיפוצי הקיץ במוסדות החינוך השונים בעיר. ביום ראשון האחרון נערך סיור במוסדות על מנת לפקח ולראות את עבודות השיפוץ והחידוש בכלל בתי הספר והגנים. בסיור השתתפו ראש העיר, אלון דוידי, מנכ"ל העירייה, גלעד אברהמי, מנהל אגף החינוך, גיל חדש, מנהלת הגיל הרך, דפי גדליהו, חשבת אגף החינוך, ציונה פרץ, ראש מנהלת הסכם הגג, אריה כהן, מהנדס העיר, חגי כהן, מנהל אגף איכות הסביבה, גל ידעי וכלל הצוות המקצועי. העבודות כללו צביעה של הבניינים, תיקוני הכיתות והשירותים, התקנה של מערכת חכמה להשמדת חיידקים וכמובן בנייה חדשה של 9 גנים, מבנה חדש לבית ספר הרא"ה המתחדש ומבנה חדש לבית ספר 'הדר' שצפוי להיפתח במהלך השנה. עוד ניתן להוסיף כי בעבודות השיפוץ במוסדות החינוך עבדו כ-400 בני נוער כחלק מהעבודות שעיריית שדרות הציעה בתחילת הקיץ לנוער בעיר על מנת לאפשר להם תעסוקה ופרנסה.

בשנת הלימודים הקרובה ייפתחו בשדרות 74 גני ילדים ו-17 בתי ספר. מתוכם, ייפתח בית ספר יסודי חדש- בית ספר 'הצומח' (שם זמני) בניהולה של עליזה נעמת, בשלב הראשון במבנה של בית-ספר הרא"ה הישן במרכז העיר. בית-הספר יכלול חדר אוכל ציבורי ראשון מסוגו בבי"ס ממלכתי, כאשר המטרה היא לשמור על מרחב חברתי וזאת על-ידי כך שהילדים יגישו בעצמם, ינקו וייפגשו עם ילדים מכיתות אחרות.

בנוסף, תיפתח כאמור גם אולפנה חדשה, בניהולה של שרה לבנון, שבה תהיה מגמה של אקו רפואה. כלומר, התנסות במקצועות הרפואה בבתי חולים ובמרפאות. כמו כן, בחווה החקלאית-חינוכית שנפתחה בעיר בשנה שעברה הוקם בית אתיופי מסורתי ומתחם מיוחד לכוורות שבו תהליך ייצור הדבש יתבצע בשיתוף הילדים. כזכור, החווה החקלאית נכללת גם היא בתוכנית הלימודים ולפיכך כל בית ספר שולח את תלמידיו לחווה במהלך השנה לכמה ימים ושעות. בעוד כחודש יעברו כיתות החווה למבני הקבע שלהם.

ראש העיר, אלון דוידי: "כמדי שנה אנו עמלים על מנת לסיים את בניית מוסדות החינוך החדשים ואת עבודות השיפוץ והחידוש של המבנים הקיימים. תודה רבה לצוות אגף החינוך המסור על העבודה הקשה ולציון סוויסה בפרט, האחראי על תחזוקת מוסדות החינוך. אנו נמשיך לתת את כל המשאבים, הסיוע והתמיכה כדי שילדנו יקבלו את החינוך הטוב ביותר בשדרות. כפי שאמרנו – בשדרות חולמים ומגשימים בגדול!"

מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי: "עבודות שדרוג ושיפוץ נרחבות במוסדות החינוך, כניסת בתי הספר למבנים החדשים ובניית גני הילדים לקראת שנת הלימודים תשפ"ג הם בשורה גדולה מאוד לעיר ששמה את החינוך בראש סדר העדיפויות. בכך אנו נמשיך להעניק לילדי שדרות חינוך טוב ואיכותי במבנים חדשים, מרווחים וממוגנים. יישר כוח לראש העיר אלון דוידי שדואג לתקצב ודוחף תמיד לכך שלתלמידים שלנו יהיה נעים להגיע למוסדות החינוך וללמוד בהם. רווחת התלמידים היא מעל לכל".

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *