שדרות: עשרות פעילים בכנס לשיפור מוכנות לחירום

שדרות: עשרות פעילים בכנס לשיפור מוכנות לחירום

כ-80 פעילים ופעילות השתתפו בכנס השני של תוכנית "קבוצות יוצרות שכונה", שהתקיים במבנה החדש של מרכז חוסן וכבר הפך למסורת. הפעילים עברו הכשרה על-ידי צוות מרכז חוסן ומדריכי השכונות, במטרה לשפר את המוכנות לחירום, לחדד את תפקידם בבניין ולהעניק כלים לסיוע לשכנים בתחומים שונים – טכניקות הרגעה, סיוע טלפוני וארגון פעילות בשגרה ובחירום. בהמשך הערב, התקיימה פרידה מרגשת מהמדריכים שסיימו את עבודתם, ארוחת ערב ושירה בציבור מלאת אנרגיה בהובלת חבורת הזמר "שרים בגינה". את הפעילים באירוע בירכו ראש העיר, אלון דוידי, ממלא מקומו אלעד קלימי, סגנית ראש העיר, חוה נחשונוב וחברת מועצת העיר ומחזיקת תיק שירותים חברתיים, אלונה רבינוביץ' אליהו.

"קבוצות יוצרות שכונה" הינה תוכנית עירונית קהילתית הפועלת בשכונות נאות אשכול, בן-גוריון, נאות אביב, נאות הנשיא, נאות הדקל ונאות הנביאים, בהובלה משותפת של היחידה הקהילתית באגף הרווחה והשירותים החברתיים, מרכז חוסן, הרשות לביטחון קהילתי, קרן רש"י ותנועת "דרור ישראל". במסגרת התוכנית, נבנית רשת גדולה של פעילים וקבוצות, המקדישים מזמנם לחבר בין השכנים בבניין, לארגן פעילויות בשגרה ובחירום, להוביל יוזמות קהילתיות לשיפור השכונה ועוד, בליווי של צוות מדריכים, ובהשתתפות של כ-600 תושבים בכלל הגילאים.

ראש העיר, אלון דוידי: "הפעילים, ועדי השכונות והמתנדבים היקרים, עושים עבודה חשובה. הפעילות החשובה אותה אתם מובילים  כדרך חיים, כל כולה היא נתינה אינסופית למען הקהילה ועל כך הערכתנו. שדרות היא בית ומשפחה, החום האנושי והמיוחדות הקהילתית שבהם היא התברכה, הם מקור להשראה וגאוות יחידה. אני מודה לחברת המועצה אלונה רבינוביץ', לעידו מנהל האגף, לאבנר מנהל היחידה הקהילתית ולגונן, רכז התוכנית".

מ"מ ראש העיר, אלעד קלימי: "זה כל כך מרגש לראות את ההירתמות של התושבים שמתארגנים יחד ולוקחים אחריות על השכונה שלהם. התגבשה כאן הנהגת תושבים רחבה ומגוונת שמחזקת את החוסן הקהילתי בעיר, ומעניקה רוח טובה של סולידריות וסיוע לאחר. הפעילים כולם ראויים להערכה על פועלם. תודה לצוות היחידה הקהילתית ולמרכז חוסן, לאבנר, להילה, לרכז התוכנית, גונן הראל שפועל לחבר בין שכנים, ומחזק את הקהילתיות בבניינים ובמתחמי המגורים ומלווה את הפעילים. מאחל לכם שתמשיכו לעשות חיל".

סגנית ראש העיר, חווה נחשונוב: "'קבוצות יוצרות שכונה' הוא פרויקט נהדר שמאחד בין התושבים וגורם להם ליצור חיבור ולבנות קהילה חזקה בעיר. אני מודה לכל מי שלוקח חלק בפרויקט כה חשוב זה שכולו  אחדות וערבות הדדית בין התושבים".

חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק שירותים חברתיים, עו"ד אלונה רבינוביץ' אליהו: "פעילות קהילתית בשכונה ובכלל, מעצימה את הלכידות והמעורבות החברתית בקרב השכנים ומעלה על נס את הערבות הדדית.  אגף שירותים חברתיים שם לו למטרה את רווחת כל התושבים גם מבחינה קהילתית. תודה לאבנר חי וגונן הראל על היוזמה וריכוז הפרויקט ולכל אחד ואחת מהפעילים  על הפעילות החשובה במהלך השנה".

"נוצרה כאן רשת ענקית של פעילים", מספר גונן הראל, רכז התוכנית העובד ביחידה הקהילתית, "אנשים שמגיעים מרקעים שונים ומתחברים אחד לשני במטרה לקדם את החיים המשותפים בשכונות – זה דבר מעורר תקווה! כל הכבוד לכל הפעילים, לצוות המדריכים ולכל השותפים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *