שדרות ציינה שנה ל"שומר החומות"

שדרות ציינה שנה ל"שומר החומות"

לפני כשנה, במהלך מבצע "שומר החומות", פגע רסיס רקטה בבניין מספר 3 ברחוב משעול סטרומה, וגרם למותו של הילד עידו אביגל ז"ל בן החמש ולפציעתם של בני משפחתו. מלבד האובדן הכבד שנוצר כתוצאה מאותה פגיעה, יצר הטיל הרס בבניין שנפגע ובבניינים מסביב.

בשבוע שעבר התקיים במשעול סטרומה אירוע לציון שנה למבצע, שמטרתו לעלות על נס את החוסן של התושבים אשר ממשיכים לגור בעיר ובשכונה, מתמודדים יחד ופועלים לקידום השכונה. האירוע התקיים במסגרת הפרויקט העירוני "מרגישים בבית" ויחד עם השותפים – המתנ"ס, מרכז חוסן והאגף לשירותים חברתיים-היחידה לעבודה קהילתית.

במהלך הערב שיתפו התושבים על השנה שעברה עליהם, האופן שבו האירוע פגש אותם וכן בחרו שיר שמציין עבורם את השנה שחלפה, את שדרות והמשעול שלהם. ענת לרנר, שביתה נפגע פגיעה ישירה מהטיל, שיתפה על המסע שעברה במהלך השנה: "לא חשתי בדידות, הייתי עטופה באהבה רבה מבני משפחתי, חבריי והשכנים הקרובים לי וזה הזמן להודות להם. הרבה שכנים טובים שהציעו עזרה ונעזרתי בהם בשמחה". דבריה של ענת משקפים את חוסנה המיוחד של הקהילה בשדרות ומשעול סטרומה בפרט, את הכוח הייחודי של הקהילה בעיר, את הערבות ההדדית הייחודית שמתבטאת בתמיכה ובהתגייסות לעזרה עבור כל אחד מחברי הקהילה בעת צרה. ענת סיפרה על התקופה שביתה עבר שיפוץ ובה בחרה לגור ליד ילדיה בבאר שבע, ושיתפה שבמהלך התקופה היא רק חיכתה לחזור הביתה- לעיר שדרות ולמשעול סטרומה.

מ"מ ראש העיר וסגן ראש העיר, אלעד קלימי, שבמהלך השנה סייע וליווה את התושבים בתהליך השיקום של המשעול, השתתף גם הוא באירוע ובחר להקדיש לתושבים את השיר "רק בגלל הרוח". "אתם תושבי משעול סטרומה, יחד עם כל תושבי שדרות, מראים לנו איך בזכות הרוח אפשר להמשיך הלאה".נועם, נערה בת 12, שיתפה בזיכרונות הקשים שלה מאותו היום אך יחד עם זאת על האהבה הגדולה שלה לעיר ולשכנים במשעול, "לשמוע צבע אדום זו חוויה לא נעימה, אבל בתקופה רגועה כמו עכשיו אני מאוד נהנית לגור בעיר". נועם בחרה לשיר את השיר "באור גדול" של אייל גולן ועדן חסון בגלל המילים הראשונות של השיר "מתי יבוא היום שיגמר ולא נדע על כל מה שהיה" ואיחלה לימים שקטים יותר.

הילה גונן-ברזילי, מנהלת מרכז חוסן, שליווה את התושבים לאורך כל השנה ועדיין מלווה את התושבים בהתמודדות מול ההשלכות הרגשיות שנוצרו בעקבות האירוע, בחרה גם היא שיר לתושבים, "יש בי אהבה והיא תנצח". הילה, שליוותה את התושבים בכל התקופה המורכבת שעברו, הייתה שותפה לכאב ולקושי אך גם בתוכו ככה סיפרה ראתה את האהבה הגדולה של התושבים אחד לשני, לעיר ולמדינה כולה.

התושבים הודו לעטרה פרוגס, עו"סית קהילתית המלווה את השכונה מטעם פרויקט מרגישים בבית, ולשלומית אקשטיין ממרכז חוסן על ארגון הערב והבניה שלו יחד עם נציגים מהשכונה.

"תודה לכל השותפים לארגון האירוע- צוות המתנ"ס, מרכז חוסן, היחידה לעבודה קהילתית באגף לשירותים חברתיים וכמובן לראש העיר אלון דוידי ולאלעד קלימי, מ"מ ראש העיר על התמיכה והסיוע בארגון האירוע ובתמיכה בתושבים לכל אורך התקופה", אמרה שרה פחימה, רכזת פרויקט "מרגישים בבית".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *