שדרות קוראת: בואו נצא מן הכלל

שדרות קוראת: בואו נצא מן הכלל

מדי שנה בחודש פברואר, מעלה על נס החברה למתנ"סים את האנשים המיוחדים, המתמודדים עם מוגבלויות פיזיות ונפשיות. גם השנה, בפעם החמישית ברציפות, יציינו בעיר שדרות את "פברואר יוצא מן הכלל" בשלל פעילויות, מפגשים ומיזמים עם מסר משולב שכולו אהבה, שילוב והערכה.

את אירוע הפתיחה של חודש פברואר יוצא מן הכלל לא ישכחו בשדרות הרבה זמן. בבוקר יום רביעי, היום הראשון של חודש פברואר, נהנו צוותי החינוך המיוחד בעיר מארוחת בוקר מפנקת מתנת עיריית שדרות ומתנ"ס שדרות. כוכבת הילדים דידילנד (עדי אמזלג) עברה בין גני החינוך המיוחד עם בועות סבון, מוזיקה, מטריות ובלוני הליום ממותגים, ועשתה הרבה שמח לילדים ולצוותי החינוך. הילדים הפריחו את הבלונים יחד לשמיים, לא לפני שביקשו משאלה כמוסה.

בבית ספר "הדר" לחינוך מיוחד התקיים מופע אילוזיות חגיגי של אלקנה הקוסם, וגם שם נהנו הילדים ממטריות ממותגות וחדשות והצוות נהנה מארוחת בוקר מפנקת.

בהמשך החודש המיוחד יתקיימו מגוון פעילויות ואירועים, כמו פעילות משותפת לילדי מועדונית "הכוכב" וגמלאי העיר לכבוד ט"ו בשבט, הצגה מופלאה בשם "איך יוצאים מכאן" הבוחנת מחדש את המושג "נורמלי", מפגש סופרת מרתק עם אם לילד עם צרכים מיוחדים ומחברת הספר "הכוכבים של עינב", סיפורה האישי והמרגש של פדות רוטנמר, אישה נמוכת קומה שלא ויתרה על זכויותיה, פעילות "חפש את המטמון" ברוח החודש, הקרנת הסרט "מושלמים" כולל מפגש עם היוצר, מפגש עם הזוג הכריזמטי עדן הראל ועודד מנשה, יום הפנינג חגיגי, נופשון מפנק להורים לילדים עם צרכים מיוחדים, מופע וסיפור אישי של ליאור סורין, אמן ג'אגלינג המאובחן על הרצף האוטיסטי, זאת לצד מגוון אירועים ברשת מעונות מיק"ה ופעילויות מרגשות שיתקיימו לאורך החודש, כמו "בניין יוצא מן הכלל" – פעילות במהלכה יתנסו המשתתפים בחיים עם מוגבלות, וגם פעילות "משפחות פותחות את הלב", בה משפחות של ילדים עם צרכים מיוחדים יפתחו את ביתן לשכנים וישתפו בחוויית החינוך הייחודית, באתגרים וגם בניצחונות שבדרך.

הפעילויות הרבות של החודש התאפשרו הודות לשותפים והשותפות שניצחו על המלאכה – צוות המתנ"ס, בניהולה של לימור כהן, אגפי העירייה, המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, מרכז למשפחות מיוחדות, גמלאים ונהנים, מרכז חוסן, הספרייה העירונית, אגף שירות לתושב, קופת חולים לאומית, שירותי בריאות כללית, יחידת הנוער וכלל אגף החינוך, תנועת "תרבות", שלוחת מרכז בגין, אגף תרבות יהודית, ישיבת ההסדר "לב לדעת", עמותת גוונים, פרויקט מרגישים בבית, רשת מעונות מיק"ה, תוכנית עמיתים, "שופוני", מרכז למוזיקה, מרכז צעירים, אגף לשירותים חברתיים ומרכז חוסן.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "עיריית שדרות ומתנ"ס שדרות מעודדים בחודש פברואר ולכל אורך השנה, מסר אחד חשוב: לחשוב נגיש, להסתכל על האחר, לחשוב תמיד כיצד ניתן לסייע ואיך להפוך את העיר שלנו למקום טוב ומיטיב – לכולם. יישר כוח לשותפים הרבים ולחברה למתנ"סים על היוזמה הברוכה".

סגנית ראש העיר ויו"ר הנהלת המתנ"ס, עו"ד יהודית אוליאל מלכה: "אנחנו מחכים ומצפים לראות את כלל התושבים בשלל הפעילויות, להכיר מקרוב את עולמם של האנשים והמשפחות המתמודדים עם מוגבלויות שונות ולקחת חלק באחת התוכניות המושקעות והמרתקות ביותר שיש. תוכלו להתעדכן בכל עת באירועים ובפעילויות באתר המתנ"ס ובדפי הפייסבוק והאינסטגרם של המתנ"ס והעירייה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *