שומרים על שדרות נקיה – אוספים את גללי הכלבים

שומרים על שדרות נקיה –

אוספים את גללי הכלבים

עיריית שדרות תיקנה את חוק העזר העירוני בנושא מפגעי בעלי-חיים והחלה לקנוס בעלי כלבים שאינם אוספים את גללי כלביהם. אותם מפגעים פוגעים בניקיון העיר ואף מהווים מטרד במקומות בהם ילדים והוריהם משחקים. העירייה מתחזקת את מתקני ה"שקי-קקי" המפוזרים ברחבי העיר וממשיכה להקים גינות כלבים. "תושבים יקרים, תעזרו לנו לשמור על שדרות נקיה ויפה", אומר ראש העיר, אלון דוידי.

בישיבת המליאה האחרונה של עיריית שדרות, הביא ראש העיר, אלון דוידי, לאישור החברים, את תיקון חוק העזר העירוני הנקרא "שמירת איכות הסביבה ומניעת מפגעים". לפי החוק המתוקן, בסמכות העירייה לתת קנסות לבעלי כלבים שלא דאגו לאסוף את גלליהם. הקנס עומד על 245 ₪ וכמובן שבאפשרות מקבל הקנס לערער עליו ולהישפט בבית המשפט.

אגף שפ"ע הציב כבר לפני שנה וחצי ברחבי העיר עשרות מתקנים של "שקי-קקי" ובהם אלפי שקיות לשימוש בעלי הכלבים ששכחו לקחת לפני היציאה לטיול שקית מהבית או שנתקלו בגללים של כלב במרחב הציבור. במרכז המתקן מאגר שקיות אשר נועדו לאיסוף הגללים. בתחתית המתקן פח להשלכת הפסולת.

צואת כלבים ברחבי העיר, ובמיוחד בשבילים בהם הולכים או רצים תושבים, הפכה להיות מטרד של ממש והיא מפגע אסתטי ותברואתי. נפגעים נוספים הם הילדים המתרוצצים ומשחקים בפארקים, במדשאות ובגני המשחקים, לא שמים לב ונתקלים באותם גללים ומתלכלכים.

בנוסף, פקחי יחידת השיטור העירוני ימשיכו לאכוף גם שיטוט של כלבים על-ידי בדיקת השבב שלהם ומתן קנס לבעליהם.

כיום, יש גינת כלבים בפארק עזריאלי ובקרוב יוקמו גינות נוספות בפארק הגבורה בשכונת המוזיקה, בשכונת נאות שקמה ובשתי שכונות ותיקות.

ראש העיר, אלון דוידי, קרא לתושבים ואמר: "תושבים יקרים, תעזרו לנו לשמור על שדרות נקיה ויפה. מטרת הקנסות היא להרתיע, אנחנו לא מעוניינים לקנוס אנשים, אם מי שלא ישמור על העיר נקיה ויפעל בניגוד לחוק – ייקנס. כל בעל כלב אחריות שזה שהוא יעשה את צרכיו במקום המיועד לכך או לחילופין לאסוף בשקית מה'שקי קקי'. נמשיך לדאוג ולפעול ששדרות תהיה עיר יפה ונקיה".

 

·      מצורפת ההודעה ותמונות של תושבים בעיר אוספים את כללי כלביהם. צילום: עיריית שדרות

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *