שירות חדש לתושבי שדרות – "מילגם" מגיעים לעיר

שירות חדש לתושבי שדרות –

"מילגם" מגיעים לעיר

עיריית שדרות ממשיכה לזהות את צורכי תושביה ולהנגיש להם את השירות המיטבי ביותר. החל מיום ראשון הקרוב יגיעו לעיר אחת לשבועיים נציגי חברת "מילגם", הבודקים זכאות לדיור ציבורי ול"מחיר למשתכן" כדי לקבל את המסמכים ולבדוק את זכאות התושבים, במקום שאלו יצטרכו לנסוע לנתיבות או לאשקלון.

תושבי שדרות המבקשים לגשת להגרלות של "מחיר למשתכן" או לבדוק זכאות לדיור ציבורי, נדרשים היום לנסוע למשרדים של חברת "מילגם" בנתיבות או באשקלון. לאור פניית ראש העיר, אלון דוידי, וסגניתו, חוה נחשונוב, למנכ"ל החברה, שלומי גאון, בבקשה לפתוח שלוחה של החברה בשדרות. גאון נענה בחיוב ליוזמה והחליט שהחל מיום ראשון הקרוב, תגיע נציגת החברה למספר שעות על-מנת לקבל את התושבים, לקבל את המסמכים ולהתחיל בבדיקת הזכאות.

בעקבות האישור של מילגם, התכנסו לישיבה ראש העיר, אלון דוידי, סגניתו ומחזיקת תיק הקליטה, חוה נחשונוב, מחזיקת תיק שירותים חברתיים, אלונה רבינוביץ' אליהו, סגן מנהל האגף לשירותים חברתיים, יגאל לוי, מנהלת האגף לשירות לתושב, הילה אלימלך, מנהלת מחלקת הקליטה, ילנה בריוקוב, ורכזת "מרכז עוצמה", שירלי חדידה, לדון על הקמת השירות של "מילגם", על השעות בהן יפעל ועל מיקומו.

השירות בשדרות יינתן ביום ראשון אחת לשבועיים בין השעות 09:00-13:00 במחלקת הקליטה שנמצאת ברחוב יערה 1.

חברת "מילגם" זכתה במכרז של משרד הבינוי והשיכון למתן שירות לזכאים לדיור. בשדרות מתגוררים תושבים הזכאים לדיור ציבורי של משרד הבינוי והשיכון באמצעות חברת "עמיגור" הפועלת בעיר. לרוב, מדובר באוכלוסיות מוחלשות, כמו עולים חדשים, חיילים בודדים, קשישים, משפחות חד הוריות ונכים. בנוסף, זוגות צעירים רבים זכאים לממש את זכאותם ברכישת דירה ראשונה באמצעות ההגרלות של "מחיר למשתכן" לשכונות הרבות שמשווקות בעיר. כזכור, בעבר פעל דוידי מול שר האוצר, משה כחלון, כדי ש-50% מהדירות של "מחיר למשתכן" בעיר ייועדו לבני ובנות העיר.

כאמור, עד כה התושבים הזכאים לדיור ציבורי או ל"מחיר למשתכן" נאלצו לנסוע מחוץ לעיר על מנת לקבל את השירות הרצוי. מחלקת הקליטה זיהתה את הצורך של התושבים בעיר והעלתה את הרעיון בפני ראש העיר וסגניתו.

הקמת שירותי החברה בתוך העיר תקל באופן משמעותי על הזכאים ותאפשר לתושבי שדרות קבלת שוויון בשירותים ציבוריים כמו בשאר הערים.

ראש העיר, אלון דוידי: "אני שמח שחברת 'מילגם' באה לקראתנו ונענתה לבקשות שלנו שהן צורך אמיתי של התושבים. אני מודה לסגניתי, חוה נחשונוב, ולעובדות המחלקה על היוזמה, לחברת המועצה אלונה רבינוביץ' וכל מי שמסייע כדי שהמהלך ייצא לפועל לטובת התושבים שלנו, הן בדיור הציבורי והן ב'מחיר למשתכן'".

 

·      מצורפת ההודעה ותמונה של מוקד מילגם. צילום: באדיבות "מילגם"

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *