שליחות ראשי רשויות לארה"ב בנושא חירום וביטחון 

שליחות ראשי רשויות לארה"ב בנושא חירום וביטחון 

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, המשמש גם כסגן יו"ר מרכז השלטון המקומי, השתתף בשבוע שעבר במשלחת ראשי רשויות בסדנה ייחודית בנושא אבטחת מרחבים עירוניים וטיפול בטרור. "בזכות הערבות ההדדית בשדרות, אנחנו מצליחים לעבור על משבר או אירוע חירום", אמר דוידי לחברי המשלחת ולמארחים.

משלחת ראשי רשויות ובראשם יו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס, יצאה בתחילת שבוע שעבר לניו יורק לסדנת אבטחת מרחבים עירוניים. הסדנה, ביוזמת מועצת הביטחון ומלחמה בטרור של האו"ם והקונסוליה הישראלית, התקיימה כחלק מהתפיסה הבינלאומית, בשונה מישראל, שבמרכז ההגנה על המרחב העירוני עומד ראש העיר.

במסגרת הסדנה, השתתף ראש עיריית שדרות וסגן יו"ר מרכז השלטון המקומי, אלון דוידי, יחד עם ראשי הרשויות במפגש עם בכירי משטרת ניו יורק, בו דנו עם ראשי הערים, בהבנת האיומים והמידע שיש לראש רשות על מה שמתרחש בה וההיכרות המעמיקה עם הקהילות. במסגרת הסדנה, הוצג בפני המשלחת גודל החשיבות שיש למשטרה העירונית כשהיא מהווה חלק מהקהילה, באמצעות ההשתתפות באירועים קהילתיים לחיזוק הקשרים ואף לקיחת חלק בארגון תוכן האירועים. כך נוצר מפגש בלתי אמצעי בין התושבים לבין המשטרה והיא הופכת נגישה ומחוברת לקהילה.

 

דוידי שיתף את הנוכחים בקהילתיות המיוחדת שמאפיינת את שדרות ותושביה וכן בניסיון הרב שיש לשדרות בהתמודדות עם טרור ושיתופי הפעולה הפורים עם כלל כוחות הביטחון וההצלה. "בשדרות הקהילה מעורבת ומשתתפת בתהליכים העירוניים בשגרה ובחירום. כפי שזה בא לידי ביטוי גם בתקופת הקורונה ובסבבי הלחימה, בהם התושבים לקחו חלק בעשייה הקהילתית והחברתית", אמר דוידי.

בפגישה נוספת שהתקיימה בקונסוליה הישראלית בניו יורק עם הקונסול אסף זמיר, שמעו ראשי הרשויות על מעמדה של ישראל בארה"ב, על חדשנות, על המאבק התודעתי בגל הטרור הנוכחי, על גאווה ישראלית וביטחון ליהודים בארה"ב.

במהלך סיור באולם העצרת הכללית של האו"ם, בה הכריזו בדיוק בחודש זה לפני 74 שנים על מדינת ישראל, נפגשה המשלחת עם שגריר ישראל באו"ם, גלעד ארדן, זכתה לסקירה של האתגרים איתם מתמודד ארדן מול שאר מדינות העולם, ונחשפה לתערוכה המרגשת "רגעים הסטורים בכנסת ישראל" המוצגת בימים אלו באו"ם.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "נחשפנו למגוון פתרונות בטיחות וביטחון בתוך הקהילה, למען מוגנות התושבים, עיר כמו שלנו למודת ניסיון בכך אבל החוסן הקהילתי שיצוק כאן מהווה אלמנט חשוב לא פחות ממיטב הפתרונות שיש להציע. בכל מהלך הסדנה שיתפתי את עמיתיי על כך שאין על התושבים בשדרות ואין על המתנדבים והמתנדבות שנרתמים למען הקהילה בשגרה ובחירום! בזכות הסיוע של התושבים, הערבות ההדדית והרצון לעשות טוב אנו מצליחים לעבור כל משבר או מצב חירום. שנדע תמיד ימים של שקט ושלווה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *