Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
שירותים
מהירים
תושבים יקרים, קופת חולים לאומית ממשיכה להפעיל בדיקות קורונה מיום שני ועד… קרא עוד
בעת התרעה יש להיכנס למרחב המוגן בהתאם לזמן העומד לרשותנו ולפעול על… קרא עוד
תושבים יקרים, לידיעתכם, מתחם הבדיקות ב"גיטיס" לא יפעל מחר, יום רביעי, 16/9/20… קרא עוד
שלום רב,  זו השנה השישית שאנו במכללת ספיר עורכים את סקר "ברומטר… קרא עוד
תושבים יקרים, בוקר טוב. בניגוד לדיווחים שונים, מתחם הבדיקות באולם "גיטיס" לא… קרא עוד
תושבים יקרים, להלן עדכון חשוב בנושא בדיקות הקורונה. בעקבות שאלות תושבים בנושא… קרא עוד
הודעת עיריית שדרות 8/9/20, 14:30 ועדת השרים אישרה הבוקר את המלצת משרד… קרא עוד
מחר ומחרתיים זה הזמן שלנו - מגיעים- נבדקים- שומרים על החיים🙏 מתחמי… קרא עוד
משרדי האגף לשירותים חברתיים (רווחה) יהיו סגורים לקבלת קהל בימי ראשון ושני… קרא עוד

שנה"ל תש"ף יוצאת לדרך בשדרות – תהא שנת פרגון

שנה"ל תש"ף יוצאת לדרך בשדרות –

תהא שנת פרגון

התרגשות רבה בשדרות לקראת פתיחתה ביום ראשון הקרוב של שנת הלימודים תש"ף. 6,083 תלמידים ותלמידות ילמדו השנה ב-61 גני ילדים בשדרות, 9 בתי-ספר יסודיים ושלושה בתי-ספר על-יסודיים. תכניות רבות יחלו לפעול בשנה הקרובה במערכת החינוך בשדרות.

ביום ראשון הקרוב, ה-1 בספטמבר, ילדי שדרות ייצאו נרגשים מבתיהם לעבר גני הילדים ובתי הספר, עת תיפתח שנת הלימודים תש"ף. גם ההורים ישמחו מאוד לאחר חודשיים של חופש גדול, שהיה מלא וגדוש בפעילויות ברחבי העיר. ראש העיר, אלון דוידי, וסגנו, אלעד קלימי, יסיירו בשעות הבוקר במוסדות החינוך השונים, יקדמו בברכה את הילדים, ויעניקו שי לתלמידי כיתות א' הנרגשים.

המורים, צוותי ההוראה, הגננות והסייעות גם נערכו בתקופה האחרונה לקראת פתיחת השנה, כאשר בשדרות שנה זו תצוין כשנת הפרגון, לפי אותיות השנה העברית החדשה – תהא שנת פרגון.

השנה ייפתחו בעיר שישה גני ילדים חדשים ובסך הכל ילמדו ב-61 גנים 1,715 ילדים בכל הזרמים, כ-170 יותר מהשנה שעברה. השנה יתווסף למערכת החינוך בשדרות בית ספר תלמוד תורה שימנה 2 כיתות א'. בתשעת בתי-הספר היסודיים ילמדו 2,545 תלמידים (גידול משנה שעברה), בחטיבות הביניים ילמדו 1,133  תלמידים ובחטיבות העליונות 722 תלמידים. בסך-הכל ילמדו במוסדות החינוך בשדרות 6,083 תלמידים, 719 יותר מבשנה שעברה (5,364).

אגף החינוך קיים בשבועות האחרונים ימי היערכות למנהלי בתי-הספר בעיר וכן לסייעות ולגננות, בשיתוף הנהלת העירייה.

במהלך חודשי הקיץ ("החופש הגדול") נערכו בכל מוסדות החינוך מבדקים רבים כדי להבטיח את בטיחותם של אלפי הילדים בגני הילדים ובבתי-הספר. בין השאר, בוצעו מבדקי בטיחות, מבדקי חשמל, מבדקי קונסטרוקציה, מבדקי קרינה, מבדקי כיבוי אש, מבדקי אגרונום/גינון וצמחיה. הליקויים שנמצאו תוקנו בנוסף, בוצעה צביעה יסודית של כלל גני הילדים בעיר.

השנה ישנם חידושים רבים בתחום הפדגוגי בשדרות. ראש העיר, אלון דוידי, יחד עם סגנו ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי, קידמו מול רשת אמי"ת את פיתוחה של שיטת ה"גוגיה" בשדרות. תכליתה של השיטה לשכלל, להעשיר ולפתח כל ממד בהוראה ובחינוך בקהילות החינוכיות הלומדות: יצירת בתי מדרש שהלימוד הוא לב לבם הפועם, המפגישים את כוח היחיד עם היחד, ומצמיחים את הלימוד וההוראה מלמטה.

גני הילדים בעיר יתמקדו גם בשנה הקרובה באורח חיים בריא ופעיל בגן הילדים. לרגל כניסתם של מרבית גני הילדים כגנים מקדמי בריאות, תתרחב מגמת ההיבט הבריא וההיבט הפעיל גם אל שכבות בתי הספר היסודיים והעל יסודיים ויושם דגש על תזונה בריאה ונכונה, אורח חיים פעיל, שבירת שגרה ותרבות פנאי.

העירייה תפעיל השנה מספר תכניות מצוינות בעיר, "אמירים" ביסודיים, התכנית הלאומית למצוינות בפריפריה בחטיבות הביניים והתיכונים, "קידומטיקה" – באוניברסיטת בן-גוריון, סל מדע, תעשיידע, לימודי סייבר, תכנית הSTEM, רובוטיקה, קורסי פסיכומטרי ועוד.

ראש העיר, אלון דוידי: "לפתיחת שנת הלימודים תש"ף התכוננו רבות, תוך השקעה במהלך השנה האחרונה של מיליוני שקלים בהצטיידות של בתי-הספר וגני הילדים, בשיפוץ חצרות ומבנים, בהנגשות של כיתות לילדים עם לקויות שמיעה, בהקמת אגף חדש בבית-ספר 'תורני מדעי' ועוד שבעה גני ילדים חדשים. בשנה הזאת אנחנו שמים דגש על הפירגון אחד לשני, לסביבה הקרובה שלנו, לכל מי שעושה טוב ותורם. חשוב לומר מילה טובה".

סגן ראש העיר, אלעד קלימי: "סיימנו את היערכות מוסדות החינוך לפתיחת שנת הלימודים ובימים אלה, ממריצים את השלמת עבודות הבינוי של גני ילדים חדשים, התקנת הצללות, שדרוג אולמות ספורט ועוד. לצד זה אנחנו מקדמים תוכניות פדגוגיות חדשות. הנהגת העיר בראשותו של ראש העיר אלון דוידי, שמה את החינוך בראש סדר העדיפויות ובע"ה, כפי שפתחנו את שנת הלימודים בשנתיים האחרונות עם אפס תקלות ובצורה חלקה, כך יהיה גם השנה". 

 

מצורפת ההודעה ותמונה של רה"ע, סגנו ומנהלי בתיה"ס ביום היערכות. צילום: עיריית שדרות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות