שנה שלישית לפרויקט "גשר" בשדרות

שנה שלישית לפרויקט "גשר" בשדרות

עיריית שדרות והקרן לפיתוח שדרות מפעילות זו השנה השלישית את פרויקט "גשר" למסיימי כיתות ו' מכל בתי הספר בעיר. השבוע התקיים טקס הסיום של הפרויקט, ממנו נהנו במהלך השנה כ-200 תלמידים ותלמידות שקיבלו תגבור במתמטיקה ובאנגלית. "האווירה החמימה, הקבוצות הקטנות וההשקעה המדהימה – זה הסוד והמתכון להצלחה המדהימה של הפרויקט", אמר ראש העיר, אלון דוידי.

במהלך שנת הלימודים תש"ף הגיעו כ-200 תלמידים ותלמידות בכיתות ו' מכל בתי הספר בשדרות מידי יום בשעות אחר הצהריים לתוכנית תגבור במקצועות המתמטיקה והאנגלית כהכנה לקראת חטיבת הביניים. הלימוד התקיים בקבוצות קטנות עם צוות מורים מנוסה ומקצועי מאוד שהפך את הלימוד לחוויה יוצאת דופן. בכל ערב הוגשה לתלמידים ארוחת ערב חמה ושלל פינוקים.

השנה, למרות סבבי הלחימה הרבים ותקופת "הקורונה", הפרויקט המשיך לעבוד חרף הקשיים והמגבלות ובהתאם לנסיבות.

ביום שלישי האחרון התקיים טקס הסיום של הפרויקט ברחבת בית הספר "מדעים אלון". הטקס התקיים בקפסולות תחת הוראות משרד הבריאות. בטקס הסיום קיבלו תלמידי הפרויקט מתנה על התמדתם במהלך השנה האחרונה וכן נבחרו 15 מצטייני הפרויקט.

ראש העיר, אלון דוידי, אמר בטקס: "אני חושב שבפרויקט הזה, צוות הפרויקט, בראשות מיכאל אמסלם, הצליח לפצח את השיטה. לראות תלמידים שמגיעים מדי ערב בהתמדה מדהימה על חשבון הזמן שלהם כדי ללמוד ולהוסיף ידע. האווירה החמימה, הקבוצות הקטנות וההשקעה המדהימה – זה הסוד והמתכון להצלחה המדהימה של הפרויקט. עיריית שדרות משקיעה בפרויקט החשוב הזה כמעט מיליון שקל בשנה ואני מתחייב להמשיך ולגייס כסף לפרויקט שהוא מקור גאווה עבורי ומימוש הצוואה של אבי ז"ל לתת שוויון הזדמנויות לילדים שלנו להצליח בכל החלומות שלהם".

יוזם התוכנית והממונה על הקרן לפיתוח, חבר המועצה מיכאל אמסלם: "בשנים האחרונות זיהינו בעיה של קושי במעבר מבית הספר היסודי לחטיבת הביניים בעיקר במקצועות מתמטיקה ואנגלית. בשל הצורך, יזמנו את פרויקט גשר שפועל מדי יום בשעות אחר הצהריים ומסייע בצמצום הפערים ומכין את הילדים להגיע לכיתות ז' ברמה גבוהה מאוד. הראייה המשותפת של ראש העיר והקרן לפיתוח בצורך הנחוץ לקדם ככל שניתן את הרמה החינוכית, במיוחד בצמתי דרכים כמו המעבר לחטיבת ביניים ובין החטיבות העליונות כאשר רווחתו וחוסנו החינוכי של כל תלמיד עומדים במרכז המטרה תוך מתן שוויוניות לכל הם סוד הנוסחה להשגת היעד".

צחית חזן, נציגת ההורים, ציינה בטקס, כי היא מודה לראש העיר, למיכאל אמסלם ולכל הצוות "על הדאגה לפרטים הקטנים שכללו תכני לימודים, העשרה לימודית, פעילויות והפעלות חברתיות טיולים להכרת הארץ וכדומה, אין ספק כי הילדים שלנו השלימו חומר, התפתחו והועשרו בזכותכם".

מנכ"ל הקרן לפיתוח שדרות, מיכאל סימן טוב, אמר כי "פרויקט גשר הוא ספינת הדגל של הקרן לפיתוח שדרות ואנו נמשיך להעצים אותו למען ילדי העיר".

בקרן מדווחים כי מספר המקומות מוגבל וההרשמה לשנת הלימודים תשפ"א עומדת לקראת סיום וקוראים להורים המעוניינים להקדים ולהירשם לפרויקט היוקרתי.

 

·      מצורפת ההודעה ותמונות מהטקס. צילום: רייב צלמים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *