שפ"ע בחגים בשדרות

 שפ"ע בחגים בשדרות

לקראת חגי תשרי הבאים עלינו לטובה, אגף שפ"ע בעיריית שדרות מבצע מגוון פעולות לשדרוג המרחב הציבורי, כחלק מהמהפכה הירוקה שעוברת שדרות בשנים האחרונות. ראש העיר, אלון דוידי: "שדרוג המרחב הציבורי היא מטרה מרכזית שלנו".

 

המרחב הציבורי של שדרות עובר שדרוג משמעותי בשנים האחרונות. העירייה, בהובלת ראש העיר, אלון דוידי, ובביצוע של אגף שפ"ע (שיפור פני העיר) פועלים לאורך כל השנה על מנת לטפח את המרחב העירוני ולשפר את חזותו, כך שבשדרות יהיה נקי, נעים, נוח, נגיש וירוק לכולם.

לקראת חגי תשרי ותחילת השנה העברית, אגף שפ"ע על כל צוותיו פועל לילות כימים ומוציא לפועל פרויקטים רבים שישפרו משמעותית את חזות העיר, יטיבו עם המרחב הציבורי והסביבה, וכל זאת לרווחת כלל התושבים בשכונות השונות.

אלפי פרחים יישתלו בשדרות, פרחים עונתיים וצבעוניים. הפרחים יתרמו לנוף העירוני ויקשטו את העיר בחגיגיות לקראת השנה החדשה. הפרחים יישתלו בגינות ציבוריות, שבילי הליכה, כיכרות ואיי-תנועה בכל שכונות העיר.

כמו כן, מתבצע בימים אלה מבצע הדברה מסיבי בכל רחבי העיר, להרחקת מזיקים בשטחים ציבוריים ובשכונות תוך מתן דגש לריסוס יתושים, חולדות ונחשים הגורמים למפגעים שונים.

צעד חשוב ועיקרי בשמירה על ניקיון העיר, מעבר לשיתוף הפעולה של התושבים, הוא מצבור פחים איכותיים, חדשים בפריסה רחבה – אגף שפ"ע פועל במישור זה בכמה דרכים: ראשית, במהלך החגים יתוגברו פינויי פחי האשפה, הגזם והגרוטאות כך ששדרות תקבל את השנה נקייה, ירוקה ויפה.

צעד ראשון הוא היפרדות סופי מפחי הצפרדע המוכרים והוותיקים ובמקומם הוסיפה העירייה 36 מיכלי אשפה עיליים, בנפח של 3.75 קו"ב בכל רחבי העיר, מתקדמים בעלי יתרונות רבים. המיכלים בעלי מערכת ריקון חדשנית, מותאמת למשאיות פינוי עירוניות, בעלי קיבולת גדולה לאגירת פסולת, דלתות המתקן אוגרות נוזלים על מנת לשמור את סביבת המתקן נקיה ואסתטית.

כמו כן, בחודשים האחרונים הוקמו מרכזי מחזור בנקודות רבות בעיר המכילים את מגוון כלי האצירה לרבות זכוכית, פלסטיק, קרטון וכו' ובזמן הקרוב גם מחזור פסולת אלקטרונית (מחשבים, מקררים, תנורים וכיוצא בזה). מגוון הפחים תורם למיון הפסולת ומחזורו וכך משפיע על חזות העיר גם דורות קדימה.

כמו כן, הוחלפו כל הפחים הבלויים והישנים בעיר לפחים חדשים, חזקים בנפח של 360 ליטר שיספקו מענה לפסולת הרבה במהלך החגים. הוספו עוד עשרות  אשפתונים בצירי התנועה, פארקים ותחנות אוטובוסים. פחים ופחונים בלויים קיבלו טיפול יסודי, נצבעו ושודרגו כך שישתלבו בצורה אסתטית שתתרום לנוף במרחב העירוני.

על מנת להבטיח כי חזות העיר לא תפגע וכדי לשמור על תברואה ובריאות הציבור, אגף שפ"ע יוצא בפרויקט ענק להתקנת מסתורי פחים לכלל הבתים בעיר, ליצירת אחידות חזותית, סטריליות, ניקיון ואסתטיקה.

תאורת הרחוב העירונית עברה לתאורת לד מתקדמת ואיכותית, שביכולתה לנצל מקסימלית את תפוקת התאורה בעיר, לספק אור גדול במרחבים הציבוריים בשעות הערב והלילה תוך חיסכון משמעותי בחשמל וכל זאת על ידי מערכת שליטה ובקרה ממוחשבת. כך יוכלו התושבים ליהנות במרחב הציבורי לאורך כל שעות היממה בביטחון ובשלווה.

ראש העיר, אלון דוידי: "יחד נשמור על שדרות ירוקה ויפה! העירייה רואה בשדרוג המרחב הציבורי כמטרה מרכזית. הצלחת מהלכים אלה תלויה בכם התושבים, ללא שיתוף הפעולה לשמירה על המרחב הציבורי, הם לא יניבו פרי. יחד נשמור על שדרות ירוקה ומטופחת, זו האחריות של כולנו. תודה והערכה לכל צוותי אגף שפ"ע על המסירות והמקצועיות. חג שמח ושנה טובה וירוקה לכולם!".

מנהל אגף שפ"ע, אלעד חג'בי: "המהפכה הירוקה של שדרות מתקדמת צעד קדימה- כל המהלכים האלה של האגף מטרתם לשמר את שדרות כעיר נקיה ויפה ולעלות את איכות חיי התושבים. שדרות נבחרה על-ידי המשרד להגנת הסביבה, יחד עם רשויות נוספות כדוגמת תל-אביב וכפר סבא, להקים ספר ניקיון עירוני ומקצועי שיהווה דוגמה לערים נוספות, בביצוע כל המהלכים האלה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *