שרים ומספרים לוין קיפניס בשדרות

שרים ומספרים לוין קיפניס בשדרות

הורים וילדים נפגשים בספריה העירונית בשדרות: במסגרת התוכנית "שפה בונה עתיד", בהובלת עיריית שדרות – מחלקת הגיל הרך באגף החינוך, יוזמת 'שדרות במרכז' והספרייה העירונית, התקיים אירוע שיא בנושא ספרי לוין קיפניס. הילדים נהנו מפעילות מוזיקלית, ממחזה, למדו לנגן בכלי הקשה ולבסוף נהנו מהצגה.

לפני כשלושה חודשים החלה רשמית התוכנית "שפה בונה עתיד" בגני הילדים בשדרות. זאת, במטרה לקדם את תחום השפה והאוריינות מהגיל הרך וכדי לשפר את ההתפתחות הלשונית, הקוגניטיבית והרגשית של כל ילד. עיריית שדרות, באמצעות כל הגורמים המקצועיים: מחלקת הגיל הרך באגף החינוך, המתנ"ס העירוני, ספריה עירונית וכן משרד החינוך, יוזמת שדרות במרכז, מרכז חוסן והמכללה האקדמית בית ברל, פועלים על מנת לקדם כשירות לשונית, פרגמטיקה ומכוונות לספר בקרב ילדים. בשל כך, התקיים בימים ראשון ושלישי ערב 'שרים ומספרים' של הסופר לוין קיפניס עבור הורים וילדים בספרייה העירונית. בין הספרים המוכרים של קיפניס ניתן למנות את 'שלושת הפרפרים', 'המטריה הגדולה של אבא', 'מעשה באמא עכברה', 'מעשה באפרוח שהלך לחפש אמא אחרת' ועוד רבים וטובים.

בערב שהוקדש כולו עבור הסופר לוין קיפניס כלל הפעילויות סבבו סביב ספריו. כמו כן, הילדים השתתפו במספר תחנות בהדרכתם של מדריכים מתוכנית 'קרן קרב' בגנים. בין התחנות המוצעות ניתן למנות פעילות מוזיקלית שבה הילדים למדו לנגן בכלי הקשה לצלילי שיריו של קיפניס, שיעור דרמה והמחזת הספר 'שלושת הפרפרים' ושיעור תנועה וריקוד. לבסוף, הילדים וההורים צפו בהצגה 'המטריה הגדולה של אבא'. בנוסף, גם ראש העיר, אלון דוידי ומ"מ ראש העיר ומחזיק תיק חינוך, אלעד קלימי הגיעו ונהנו באירוע השיא.

"החינוך בשדרות הוא במקום הראשון עבורנו ולכן אנו פועלים על מנת לפתח עוד מגיל צעיר את הילדים הן בפן האישי והן בפן המקצועי", אמר דוידי, "התוכנית 'שפה בונה עתיד' מניבה תוצאות טובות בקרב הילדים ואנו נמשיך לתת את כל המשאבים האפשריים לטובת חינוך ילדנו! תודה לכל הגורמים שלוקחים חלק בפרויקט זה".

קלימי הוסיף: "תחום השפה נבחר על ידינו כקטר עירוני למצוינות והוא אחד מחמשת הקטרים למצוינות בחינוך. טיפוח והעמקת תחום השפה עוד בגני הילדים, הוא חלק חשוב ביותר לעתיד הילדים ומקנה מיומנות בסיסית לתקשורת שתסייע להם להבין את העולם הסובב אותם ולנתב בו את דרכם. קריאת ספרים מהווה נדבך חשוב ומרכזי שיאפשר לקדם מיומנויות בסיסיות אצל הילדים. תודה לכל השותפים לתוכנית החשובה ולכל העוסקים במלאכה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *