שר האוצר ישראל כ"ץ לאחר פגישה עם דוידי: אדאג להארכת ההטבות לתושבי העוטף

שר האוצר ישראל כ"ץ לאחר פגישה עם דוידי:

אדאג להארכת ההטבות לתושבי העוטף

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, נפגש השבוע עם שר האוצר, ישראל כ"ץ, על-מנת לקדם החלטת ממשלה בנושא הארכת ההטבות המגיעות לתושבי שדרות ועוטף עזה בשל המצב הביטחוני המתמשך כבר 20 שנה. השר כ"ץ לאחר הפגישה: "דוידי עושה עבודה נפלאה בעיר בתחומי הדיור, החינוך, התשתיות ומתן תחושת ביטחון לתושבים".

בסוף החודש שעבר, לאחר ישיבה של כלל ראשי הרשויות בעוטף עזה ושדרות, הם שלחו מכתב לראש הממשלה, בנימין נתניהו, לשר הביטחון וראש הממשלה החליפי, בני גנץ, לשר האוצר, ישראל כ"ץ, ולשר הפנים, אריה דרעי, שכותרתו "הבטחת חוסנם של תושבי עוטף עזה". במכתב מזכירים ראשי הרשויות שתוקף החלטת הממשלה 4328 יפוג בסוף שנת 2020 ודווקא בעת הזו, של טרור מתמשך מהרצועה, יש לפעול במלוא הכוח לאשר את החלטת הממשלה לשדרות ועוטף עזה גם לשנים 2021-2022. "אנו מבקשים כי תבטיחו ודאות תקציבית להתיישבות בשדרות ובעוטף עזה, בכדי להמשיך את מפעל הצמיחה שתמכתם, עודדתם והשקעתם בו משך שש השנים שחלפו מתום מבצע 'צוק איתן'".

בעקבות המכתב ושיחות שקיים בנושא ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, עם ראש הממשלה ומספר שרים בכירים, הוא נפגש השבוע, בין השאר, עם שר האוצר, ישראל כ"ץ. בפגישה הסביר דוידי לשר כ"ץ את חשיבות אישור ההחלטה לתחושת הביטחון של התושבים ולחוסן הכלכלי של האזור.

בתום הישיבה העלה השר תמונה שלו עם דוידי לטוויטר וכתב: "עם ידידי הטוב ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, שעושה עבודה נפלאה בעיר בתחומי הדיור, החינוך, התשתיות ומתן תחושת בטחון לתושבים. אסייע לו בכל דבר כדי שיצליח בתפקידו".

למחרת העלה השר ציוץ נוסף, שבו כבר הייתה בשורה: "בהמשך לפגישתי אתמול עם ראש עיריית שדרות, הנחיתי את הנהלת האוצר להכין, ביחד עם משרד רה"מ, הצעת מחליטים לממשלה על הארכת ההטבות ליישובי עוטף עזה, שיסתיימו בסוף השנה. הממשלה מחויבת בחיזוק החוסן הכלכלי-חברתי של יישובי העוטף".

דוידי הגיב ואמר: "אני מודה לשר כ"ץ על המחויבות שלו לשדרות לעוטף עזה, ההיענות שלו לסייע ומהירות קבלת ההחלטות ומשימות לביצוע. אני משוכנע שהשר כ"ץ, יחד עם ראש הממשלה נתניהו, יעשו הכל כדי להבטיח את התקציבים המיוחדים לעוטף גם לשנתיים הקרובות". 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *