תושבות שדרות הצטרפו למשלחת סיוע באוקראינה

תושבות שדרות הצטרפו למשלחת סיוע באוקראינה

אלבינה מרקוס וסאשה רצ'קין, תושבות שדרות, יצאו השבוע למשלחת סיוע לפליטים מאוקראינה, שם הן מובילות מתחם פעילות בלתי-פורמלית לילדים ונוער. המתחם הוקם בתוך האנגר בוורשה שמשמש כמחנה פליטים ומופעל על-ידי חברי תנועת "דרור ישראל", במשלחות המתחלפות מדי שבוע.

אלבינה, העובדת בעיריית שדרות כמדריכה בשכונת נווה אשכול מטעם תוכנית "קבוצות יוצרות שכונה" של האגף לשירותים חברתיים, עלתה לארץ בילדותה ממזרח אוקראינה. יציאתה למשלחת עוררה התרגשות רבה בקרב המשפחות הרבות וקבוצות הפעילים אותן היא מלווה לאורך השנה. בשכונה ארגנו במהירות חבילות וברכות לרגל יציאתה, במטרה להדגיש שהם מאחוריה במעשה החשוב והאמיץ בו בחרה.

"פגשתי כאן ילדים ששנת הלימודים שלהם נפסקה בפתאומיות, בית הספר שלהם הושמד, הם איבדו הכל, ואני הדמות החינוכית הראשונה שהם פוגשים", מספרת אלבינה, שחברה בקהילה המשימתית של "דרור ישראל" בשדרות. היא הוסיפה: "הולך לנו טוב. המתחם שהקמנו יוצא דופן, צבעוני, משרה אווירה טובה על כל המחנה ומאוורר לא רק את הילדים אלא גם את ההורים. המקום שממנו אני מדריכה ביומיום בשכונה, הוא אותו המקום ממנו בחרתי לצאת למשלחת – לעשות את הכי טוב שאני יכולה".

כאמור, מי שמוביל את "קבוצות יוצרות שכונה" ביחידה הקהילתית הוא האגף לשירותים חברתיים, יחד עם מרכז חוסן, הרשות לביטחון קהילתי, שיקום שכונות, קרן רש"י ותנועת "דרור ישראל".

חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק שירותים חברתיים, עו"ד אלונה רבינוביץ' אליהו: "זה לא סוד שיש בשדרות אנשים יקרים עם ערבות הדדית מדהימה וזה מתבטא ביוזמה החשובה הזו, בזמן חירום שבו שרויים תושבי אוקראינה ובוודאי משקפת את עוצמת החום האנושי שבו התברכנו בעיר. תודה לאלבינה ולחברים בקבוצות יוצרות שכונה ולכל השותפים ליוזמה הברוכה".

מנהל אגף הרווחה והשירותים החברתיים בעיריית שדרות, עידו ז'ולטי: "אני גאה באלבינה על יציאתה למשלחת הסיוע לפליטים מאוקראינה. אלבינה עובדת מסורה, יודעת לפעול עם האוכלוסייה, להניע תהליכים ואני בטוח שתצליח לגעת בלבבות של רבים"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *