תושבים משדרות יככבו באירועי "פסטיבל קולנוע דרום"

תושבים משדרות יככבו באירועי

"פסטיבל קולנוע דרום"

העיר שדרות לובשת חג ומארחת זו השנה ה-20 את פסטיבל קולנוע דרום מיסודו של בי"ס לאומנויות הקול והמסך במכללת ספיר. הפסטיבל יתקיים בין התאריכים 17-21.10 ויכלול שורה של אירועי קולנוע – מהקרנות בכורה של סרטים בינלאומיים ועד לאירועי תעשיה רחבים שנועדו לפתוח ולפרוץ גבולות.

"פסטיבל קולנוע דרום" השנה הוא מיוחד מכמה וכמה מובנים: ראשית, אחרי שנה בה הפסטיבל התקיים במתכונת דרייב-אין לאור הגבלות קורונה – השנה הפסטיבל חוזר הביתה, לעיר שדרות ולסינמטק שדרות בשיתוף פעולה נהדר. מאז היווסדו מסמל הפסטיבל את חזית שיתוף הפעולה התרבותי בין ספיר לשדרות, כשהשותפים הנוספים המרכזיים הם משרד התרבות והספורט, מועצה אזורית שער הנגב, המועצה הישראלית לקולנוע וחברת "סלקום". 

סיבה טובה נוספת לייחודו של הפסטיבל הזה היא כמובן שנת ה-20 להיווסדו. הפסטיבל שימש בשנותיו הראשונות להצגת סרטי הבוגרים ואט אט נוספו לו פנים נוספות כמו קולנוע ישראלי, קולנוע בינלאומי עם אורחים בינלאומיים, סדנאות וכמובן מופעי מוזיקה, שירה ואומנויות שונות. הפסטיבל צמח והיה לפסטיבל בינלאומי ייחודי המוכר בארץ ובעולם, היחידי בין אשדוד לאילת שהוא פסטיבל בעל תכנית מלאה ורבת פנים. המפיקה הראשית של הפסטיבל היא ליאנה מימרן אסדון, והמנהלת האמנותית של הפסטיבל, מיכל לביא, היא בית העיר העושה עבודה נפלאה כבר מספר שנים בצוות הניהול של הפסטיבל.

ומעל כל אלה, גם השנה, העיר שדרות לא רק מארחת אלא גם שותפה בהפקת הפסטיבל. עיריית שדרות, באמצעות האגפים השונים ובהובלת מרכז הצעירים העירוני ואגף האירועים והספורט, יזמה יחד עם הפסטיבל חיבורים ושיתופי פעולה ייחודיים שמחברים בין הקולנוע והיצירה לעיר שדרות ותושביה. במהלך השבוע תינתן במה ליוצרים ויוצרות מקומיים בתערוכה שנולדה בימי הקורונה במרכז הצעירים בה כותבות וכותבים כתבו שירים שהועברו ליוצרים ויוצרות ממגוון תחומים ואלו יצרו בהשראתם. בנוסף, קבוצת ה"ספוקן וורד" של צעירי העיר תעלה את המופע הראשון שלה בפאב שדרות, יוקרנו סרטים של יוצרים בני המקום כמו "הברכה של יאמנה" של אילנית סוויסה והסרט "חולה את נתן" של רובי אלמליח. בשיתוף פעולה עם פאב שדרות, כל ערב יסתיים במופע או מסיבה חגיגית אל תוך הלילה עם אווירה שאפשר למצוא רק בעיר שדרות.

בערב פתיחת הפסטיבל יתקיים אירוע מיוחד של קריאת רחוב על-שם השחקנית והיוצרת רונית אלקבץ ז"ל, סמוך לסינמטק, כפי שהחליטה וועדת השמות העירונית. בטקס ישתתפו ראש העיר, אלון דוידי, וכן בני משפחתה של אלקבץ.

ראש העיר, אלון דוידי: "פסטיבל קולנוע דרום מביא לידי ביטוי את היצירתיות של הסטודנטים לקולנוע במכללת ספיר, שרבים מהם מתגוררים בשדרות ומספרים את הסיפור של האיזור ושל תושביו הגיבורים שחיים כאן. אני שמח שגם השנה שיתוף-הפעולה של הפסטיבל עם העיר עולה מדרגה ונזכה לראות תוצרים של תושבינו בתערוכה מיוחדת ובערב מרגש בפאב שדרות. תודה לכל השותפים הנהדרים שלנו ובראשם פרופ' סמי שלום שטרית. אני מזמין את כולם ליהנות משבוע שלם של חוויה מיוחדת".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *