Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
שירותים
מהירים
תושבים יקרים, בשל תחלואת הקורונה וההתקהלות הנוצרת בשוק העירוני בניגוד להנחיות, החליטה… קרא עוד
הודעת עיריית שדרות 9/7/20, 16:10 משרד הבריאות מעדכן על חולה מאומת ששהה… קרא עוד
לציבור מטופלי האגף לשירותים חברתיים, הבוקר נכנסה לתוקפה שביתת העובדים הסוציאליים שהוכרזה… קרא עוד
ההודעה המעודכנת- תקנות קורונה  (נמצאת באתר משרד רוה"מ): הממשלה אישרה במשאל טלפוני… קרא עוד
תושבים יקרים שימו ❤ משרד הבריאות מעדכן על חולה מאומת שנסע בקו אוטובוס… קרא עוד
הודעת עיריית שדרות 28/6/30, 20:50 משרד הבריאות מעדכן על נוסע מאומת נסע… קרא עוד
ביממה האחרונה רצה הודעת וואטסאפ על מקומות כביכול בשדרות בהם שהו חולי… קרא עוד
מליאה מן המניין תתקיים ביום רביעי 24.6 בשעה 19:00 במתנ"ס שדרות רח'… קרא עוד
ישיבת מליאה צו ארנונה 2020 תתקיים ביום רביעי 1.7.20 בשעה 19:00, מתנ"ס… קרא עוד

בריאות

השופטת דורנר בשדרות: "שדרות פורחת והחוסן של התושבים מעורר השתאות"

נציגי מועצת העיתונות בישראל, בראשות נשיאת המועצה, שופטת בית המשפט העליון בדימוס דליה דורנר, ביקרו השבוע בשדרות, קיבלו סקירה וחזון מראש העיר, אלון דוידי, סיירו במוקדים בעיר, תצפתו על עזה וקיימו שיח מעניין עם בני נוער.

ביקור חשוב, מיוחד וראשון מסוגו התקיים ביום שני השבוע בשדרות, עת הגיעו לעיר נציגי מועצת העיתונות בישראל. המועצה הוקמה ב-1963 וחברים בה מו"לים (מוציאים לאור) של מרבית כלי התקשורת בישראל, עורכים, עיתונאים בעבר ובהווה ונציגי ציבור. נשיאת המועצה היא שופטת בית המשפט העליון בדימוס, דליה דורנר, והמנכ"ל הוא מוטי רוזנבלום, לשעבר עיתונאי ב"מעריב". המועצה מופקדת על שמירת הערכים של עיתונות חופשית וטובה, ובמסגרת זו קובעת את כללי האתיקה החלים על כלי התקשורת ואוכפת את הכללים האלה באמצעות בית הדין לאתיקה של המועצה.

בסיור השתתפו בין השאר פרופ' עמוס שפירא, העיתונאים אליהוא בן-און, חיים שיבי, יצחק פרי, גיל קסרי וד"ר ענת פלג, השופטת בדימוס רות אליעז ועוד.

ראש העיר, אלון דוידי, קיבל את חברי המועצה והרצה בפניהם על העיר שדרות – עבר, הווה, עתיד. חזון אל מול מציאות ומהישרדות לצמיחה. חברי המועצה נפעמו לשמוע על ההתפתחות של שדרות ועל המהפכה שיצר ועשה דוידי בעיר. לאחר מכן סיירו ברחבי העיר, צפו על הפארק והאגם הנבנים בשכונת המוסיקה, ראו את השכונות החדשות, האצטדיון, "עזרה למרפא", הפארקים, קיבלו הסבר מהרבש"צ קובי הרוש על רצועת עזה, המכשול והאיומים השונים, אכלו צהרים במסעדה מקומית ואז ניגשו לשוחח עם בני נוער וצעירים.

בישיבת ההסדר בעיר "אפיקי דעת" פגשו את הרב דוד פנדל ושבעה חבר'ה צעירים, מהם שמעו מהיכן הגיעו לעיר ועל משמעות לימוד התורה עבורם לצד הגיוס בצה"ל. משם המשיכו לשיחה עם נציגי מועצת הנוער העירונית ותלמידים ממקיף גוטוירט לשיחה מרתקת על תקשורת, חיי הנער/הנערה בשדרות בצל הקסאמים, הקריאה לשותפות והתנדבות ולא לחמלה ורחמים ובסף הכל "כבשו" את חברי המועצה בקסמם האישי.

היום הסתיים בישיבה משותפת לחברי המועצה עם הנהלת העיר, בה לקחו חלק מלבד דוידי גם ממלאת מקומו, יהודית אוליאל מלכה, וסגניו, אלעד קלימי ומרק איפראימוב. דוידי העניק לשופטת דורנר מגן הוקרה ממנו ומחברי המועצה.

ראש העיר, אלון דוידי: "כבוד גדול היה לי לארח את חברי מועצת העיתונות, בראשותה של השופטת בדימוס דליה דורנר. מדובר בגוף חשוב במיוחד שחברים בו נציגים מכלל אמצעי התקשורת וכן ממוסדות המשפט והאקדמיה. אני שמח שהמסר שלנו עבר אליהם ששדרות היא צומחת ומתפתחת ולא עיר שורדת כפי שהייתה בעבר. נמשיך ליצור שיתופי פעולה שיסייעו לקדם את העיר שדרות ותושביה הנפלאים בארץ ובעולם".

השופטת דורנר הודתה על האירוח והביקור בשדרות ואמרה, בין היתר: "מאד התפעלתי מבני הנוער איתם נפגשנו. במיוחד מהנערות בעלות החשיבה העצמאית והדעתנית ואני קוראת להן להמשיך בדרכן ללא מורא. הן היו בעיני משב רוח רענן. לא בכל מקום בארץ, ואנחנו נפגשים עם צעירים מכל רחבי המדינה, יכולנו לפגוש בני נוער שכל-כך מודעים לישוב בו הם חיים, לאהבה למקום למרות היותם תחת אש. אהבתי מאד את צורת החשיבה שלהן, ואת כושר הביטוי המקסים".

עוד אמרה השופטת: "שמחנו לבקר בעיר שדרות, ישוב הנמצא דרך קבע תחת אש ולמרות התנאים הקשים הללו, היא פורחת ונראית כל כך טוב והחוסן של התושבים, כך התרשמתי, מעורר השתאות. אני משוכנעת שהתכניות לעתיד הפיתוח של העיר, כפי ששמענו מראש העיר, רק ישפרו את איכות החיים במקום הזה".

Skip to content