תושבי שדרות והעירייה מציגים: "שדרות יפה לך"

תושבי שדרות והעירייה מציגים:

"שדרות יפה לך"

עיריית שדרות קיימה השבוע 'האקתון' – אירוע עירוני לפיתוח פתרונות משותף עם תושבים לגיבוש מרחבי פתרונות בניקיון הסביבה. 

לראשונה בשדרות התקיים 'האקתון' – אירוע עירוני לפיתוח פתרונות משותף עם תושבים ובעלי עניין, בו המשתתפים התחלקו לקבוצות חשיבה, ויחד יצרו ופיתחו רעיונות ומצאו פתרונות במטרה לענות על האתגרים לגיבוש מרחבי פתרונות בניקיון הסביבה שאותרו והוגדרו באגף שירות לתושב בעירייה. המשתתפים במפגש נבחרו מתוך רשימת הפונים למוקד, מההיכרות של המשל"תים את התושבים בשכונות ומהרשמה חופשית של תושבים שנענו לפרסומים לאירוע. חשוב לציין את

רכזי המשל"תים, מרכזי שירות לתושב, בשכונות: אלונה שמילוב שפירא, נועם קסל, שגיא בוחבוט, סמדי פרץ פדידה ויוסי שטרית.

ההאקתון זכה להיענות מרשימה מצד 110 תושבים שהביעו מעורבות יוצאת דופן ותרמו מזמנם לגיבוש פתרונות. משתתפי ההאקתון חולקו לפי צבעים למספר שולחנות וכל שולחן, יחד עם מנחה מטעם העירייה, דן ב-2 דיונים מסוגים שונים שיחברו נקודת מפגש בין האתגר לפתרון אפשרי במטרה משותפת לשמור על מרחב ציבורי נקי, נעים ומטופח בעיר שדרות.

 

כאמור, כחלק מחזונו של ראש העיר, אלון דוידי, לטיפוח המרחב הציבורי ושיתופם של התושבים במהלך, ובהובלת מנכ"ל העירייה, גלעד אברהמי, מקדמת  העירייה תהליכים לשינוי ושיפור המצב הקיים וארבעת האתגרים שבמיקוד הם: האשפה והפסולת שנוצרת מאכלוס בניינים חדשים כגון קרטונים, אריזות של מוצרי חשמל חיפו ריהוט ועוד, פסולת בפארקים ובגינות ציבוריות, האשפה שנמצאת מסביב לפח ובמרכזים מסחריים.

יש לציין, שמשתתפי ההאקתון קיבלו את התואר 'שגרירי הניקיון של העיר' וזאת לאור היענותם להגעה למפגש על חשבון הזמן הפרטי שלהם בשעות הערב.

לערב הזה קדמה עבודת הכנה משמעותית של איסוף וניתוח מידע של כ- 20,000  קריאות מוקד כדי ללמוד מהם הנושאים הנפוצים ביותר בתחום הניקיון. נבחנו 1,200 מפגעים ודו"חות איכות סביבה בעיר בכדי להבין היכן ומדוע הם מתרחשים. נערכו 14 תצפיות ניקיון בכל רחבי העיר, במגורים, פנאי ומסחר. כמו כן, קיים אגף שירות לתושב שיח עם התושבים, בו למדו בעירייה כיצד הם רואים את הנושא ולמדו על תהליכים דומים.

מרחבי פתרונות הם הסברה, חינוך, תשתיות ואכיפה, קהילה ועסקים. על בסיס המדע שנאסף, והפתרונות שפיתנו יחד בהאקתון, תבנה העירייה פרויקטים ותצא לדרך יחד עם התושבים השותפים לגיבוש פתרון הבעיות ויישומן בשטח.

יש לציין שלפני כל פרויקט שהעירייה מבצעת בשכונות, רכזי השירות לתושב (המשל"תים) שנמצאים בכל שכונה, משוחחים עם התושבים בשכונה מה הצרכים ומה נדרש לשפר, בודקים מה צריך להחליף, מה צריך לתקן, בודקים מדרכות שבורות, תאורה ועוד. הם מעבירים את הפנייה לאגף שירות לתושב בעירייה שעושה מיפוי בהתאם, לאחר המיפוי, נקבע סיור יחד עם כל הגורמים המקצועיים בכל שכונה ואז מתחילים לעבוד על הפרויקט.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "המדיניות שאני מנחה בכל אגפי העירייה היא למקסם עד כמה שניתן את מעורבות ושיתוף התושבים החל מתכנון ועד לסיומו של כל פרויקט. בכך אנחנו מחזקים את האמון בין התושבים לעירייה שנמצא ברמה גבוהה כפי שראינו בסקר שביעות הרצון שפורסם לאחרונה. אני מאמין בכך שכשהתושב מעורב הוא מרגיש יותר אכפתי לסביבה וממילא הכל נראה אחרת. זו כנראה הסיבה שיותר ויותר תושבים מעוניינים להתגורר בשדרות. תודה למתנאל דוד, שהוביל את הפרויקט יחד עם הילה אלימלך והיועצת שרית סלע".

חבר מועצת העיר ומחזיק תיק שירות לתושב, אורן נזרי: "אנחנו מובילים מהלך נרחב להצבת התושב במרכז כשגולת הכותרת היא השירות לתושב. במקביל לגדילתה והתפתחותה של העיר, מדיניותי היא לשמור על סביבה מטופחת ונקיה זאת לצד פיתוח העיר והקמת שכונות חדשות, וחידוש השכונות הוותיקות בהשקעה אדירה של מיליוני שקלים בכל רחבי העיר, כדי ששדרות כולה תהיה נקיה, יפה, מטופחת ונגישה לכולם. תודה להילה אלימלך מנהלת האגף, לצוות המשל"תים ולכל הגורמים המקצועיים שנתנו יד ולקחו חלק באירוע החשוב הזה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *