Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
שירותים
מהירים
תושבים יקרים, קופת חולים לאומית ממשיכה להפעיל בדיקות קורונה מיום שני ועד… קרא עוד
בעת התרעה יש להיכנס למרחב המוגן בהתאם לזמן העומד לרשותנו ולפעול על… קרא עוד
תושבים יקרים, לידיעתכם, מתחם הבדיקות ב"גיטיס" לא יפעל מחר, יום רביעי, 16/9/20… קרא עוד
שלום רב,  זו השנה השישית שאנו במכללת ספיר עורכים את סקר "ברומטר… קרא עוד
תושבים יקרים, בוקר טוב. בניגוד לדיווחים שונים, מתחם הבדיקות באולם "גיטיס" לא… קרא עוד
תושבים יקרים, להלן עדכון חשוב בנושא בדיקות הקורונה. בעקבות שאלות תושבים בנושא… קרא עוד
הודעת עיריית שדרות 8/9/20, 14:30 ועדת השרים אישרה הבוקר את המלצת משרד… קרא עוד
מחר ומחרתיים זה הזמן שלנו - מגיעים- נבדקים- שומרים על החיים🙏 מתחמי… קרא עוד
משרדי האגף לשירותים חברתיים (רווחה) יהיו סגורים לקבלת קהל בימי ראשון ושני… קרא עוד

תושבי שדרות נאבקים בקורונה

תושבי שדרות נאבקים בקורונה

ההנחיות החדשות של הממשלה לא פסחו על תושבי שדרות שגילו אחריות ובמהלך השבוע הפחיתו בהתכנסויות וביציאות מהבתים. גם העירייה הפסיקה את קבלת הקהל והוציאה עובדים לחופשה. מבודדים קיבלו ערכות ממרכזי השירות לתושב, המתנ"ס חילק ערכות לשעות הפנאי ואגף הרווחה דאג למאות משפחות בערכות להפגת הבדידות, מחשבים לבני נוער ותרופות. "גם בשגרה אך במיוחד בשעות האלו שדרות מתבלטת בערבות ההדדית שבים התושבים ובמסירות של העובדים", אמר דוידי.

נגיף הקורונה מתפשט בישראל, כמות המבודדים והחולים עולה מיום ליום והשבוע גם התגלתה חולת קורונה ראשונה בשדרות. העירייה נערכה לעבודה במתכונת חירום וראש העיר, אלון דוידי, והמנכ"ל, טל טורן, קיימו ישיבות הערכת מצב בווידאו קונפרנס עם המנהלים כדי לקבל תמונת מצב ולהעלות צרכים.

אגף שפ"ע המשיך גם השבוע בחיטוי המרחב הציבורי, בין השאר תחנות אוטובוס וגני שעשועים וכן חוטאו בתי כנסת, לאור בקשה שקיבל דוידי במהלך שיחת ועידת עם כלל חברי המועצה.

בשיחה פירט דוידי את היערכות העירייה ואת פעולותיה בשלל המכלולים – מכלול דוברות ומידע לציבור, מכלול למידה מרחוק, מכלול פעילות מול תושבים ואוכלוסייה עם צרכים מיוחדים, קשישים, אנשים בבידוד ועוד, מכלול כוח אדם של העירייה ושלוחותיה בחירום.

חברי המועצה שיבחו את עבודת העירייה ופעולות האגפים והמחלקות והתעניינו בפירוט הפעולות וכן הציעו עצות בתחומים שונים. דוידי הנחה את מנכ"ל העירייה והגזבר לרכז את המשך הפעילות וליישם את הצעות החברים לפעולות.

 ראש העיר אף ביקש מחברי המועצה כנבחרי ציבור לסייע לכלל התושבים וליצור אווירה אחראית ומשמעת חירום בקרב התושבים. לסיכום הודה ראש העיר לחברי המועצה וכן לעובדיה המסורים של העירייה ושלוחותיה ובעיקר איחל לכלל התושבים בריאות ושנעבור את התקופה הזו במהרה.

האגף לשירות לתושב דאג במהלך כל השבוע לחלק ערכות בידוד לתושבים הרבים שנמצאים בבידוד באמצעות רכזי המשל"תים – מרכזי שירות לתושב, כולל לעובדי עירייה שנכנסו לבידוד.

עובדי המתנ"ס, בניהולה של לימור כהן, נרתמו לטובת הסיטואציה החדשה ודאגו למגוון פעילויות במהלך השבוע, בהן שירות ספרייה עד הבית למבודדים ואוכלוסיות בסיכון, אפשרות להזמין ספרים באמצעות הוואטסאפ, עזרה של מתנדבים במתן תרופות לקשישים, קניית מוצרי יסוד, סיוע לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, סרטוני וידאו בדף הפייסבוק להפגת הבידוד, חלוקת ערכות צביעה ושעשועים ועזרה בחלוקת ערכות למבודדים וערכות רווחה למשפחות ועוד פעילויות רבות.

האגף לשירותים חברתיים ביצע שיחות לכלל המשפחות המטופלות באגף, סייע במזון, קיים שיחות עם כלל הקשישים המוכרים באגף, חילק 60 ערכות הפעלה לילדים בסיכון, סייע לרכוש מחשבים לילדים ולנוער ודאג לשיחות מקוונות שלמספר משפחות יחד.

קבוצת "יוצרות שכונה" המורכבת מעובדים ממספר אגפים הפיק חוברת פעילות שכונתית למשפחות, יצרה חיבורים בין שכנים, שוחחו עם המשפחות ונתנו מענים פרטניים.

כאמור, במהלך השבוע דווח על חולת קורונה בת 36 משדרות, ששהתה באירוע יום האישה של מחלקת הקליטה בשבוע שעבר באולמי "שמיים". העירייה דיווחה על כך לכלל התושבים וביקשה מכל מי שהיה בסביבתה וטרם נכנס לבידוד – שיעשה זאת.

פקחי יחידת האכיפה העירונית דאגו למנוע התקהלויות בעיר והגעה של תושבים לגני שעשועים בעקבות ההנחיות החדשות. מאבטחי מוסדות החינוך התפזרו גם הם ברחבי העיר וסייעו לפקחים בעבודתם.

במהלך השבוע הפעילה העירייה מסגרות לימוד בגני ילדים בעיר עבור ילדים בני 3-12 של עובדי מערכת הבריאות.

ראש העיר, אלון דוידי: "נקלענו לתקופה מאתגרת שלא התמודדנו איתה עדיין, אך אנו למודי משברים ומכולם יצאנו מחוזקים ומלומדים. גם בשגרה אך במיוחד בשעות האלו שדרות מתבלטת בערבות ההדדית שבין התושבים ובמסירות של העובדים ועל כך אני גאה ומברך בכל יום. נאחל בריאות איתנה לכולם ונמשיך להיות למען התושבים היקרים שלנו בכל מצב", אמר דוידי.

 

·       מצורפת ההודעה ותמונות מהפעילויות השונות. צילום: עיריית שדרות ומתנ"ס שדרות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות