Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
שירותים
מהירים
תושבים יקרים, קופת חולים לאומית ממשיכה להפעיל בדיקות קורונה מיום שני ועד… קרא עוד
בעת התרעה יש להיכנס למרחב המוגן בהתאם לזמן העומד לרשותנו ולפעול על… קרא עוד
תושבים יקרים, לידיעתכם, מתחם הבדיקות ב"גיטיס" לא יפעל מחר, יום רביעי, 16/9/20… קרא עוד
שלום רב,  זו השנה השישית שאנו במכללת ספיר עורכים את סקר "ברומטר… קרא עוד
תושבים יקרים, בוקר טוב. בניגוד לדיווחים שונים, מתחם הבדיקות באולם "גיטיס" לא… קרא עוד
תושבים יקרים, להלן עדכון חשוב בנושא בדיקות הקורונה. בעקבות שאלות תושבים בנושא… קרא עוד
הודעת עיריית שדרות 8/9/20, 14:30 ועדת השרים אישרה הבוקר את המלצת משרד… קרא עוד
מחר ומחרתיים זה הזמן שלנו - מגיעים- נבדקים- שומרים על החיים🙏 מתחמי… קרא עוד
משרדי האגף לשירותים חברתיים (רווחה) יהיו סגורים לקבלת קהל בימי ראשון ושני… קרא עוד

תחנת כיבוי אש חדשה בשדרות

תחנת כיבוי אש חדשה בשדרות

בטקס חגיגי בנוכחות השר לביטחון הפנים, חה"כ אמיר אוחנה, וראש עיריית שדרות, אלון דוידי, נחנכה ביום חמישי שעבר תחנת כיבוי אש חדשה בעיר. התחנה ממוקמת ליד תחנת מד"א, במרכז החדש של העיר ותשרת את עשרות אלפי תושבי שדרות והסביבה. דוידי הפתיע את הכבאים בטקס כשהכריז: "נקרא לדרך העולה מהתחנה לאצטדיון 'דרך לוחמי האש'". 

טקס פתיחת תחנת כבאות והצלה חדשה בשדרות התקיים ביום חמישי שעבר בהשתתפות השר לביטחון הפנים החדש, חה״כ אמיר אוחנה, שאף התכבד בקביעת המזוזה, נציב כבאות והצלה, רב-טפסר דדי שמחי, ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, ראש מועצת שער הנגב, אופיר ליבשטיין, מפקד מחוז דרום, טפסר שמוליק פרידמן, ובכירים במערך כבאות והצלה.

תחנת הכיבוי החדשה מוקמה בלב העיר שדרות והיא תקצר את זמן ומרחק התגובה באירועים מבצעיים. כבר משלבי התכנון המוקדמים, בהם היו שותפים דוידי, שדחף את הקמתה של תחנה חדשה במיקום הנוכחי, והשר הקודם, גלעד ארדן, יחד עם הנציב שמחי, הושקעה מחשבה רבה בבניית תחנה חדשנית בשדרות תוך השמת דגש על איכות חיים ורווחת הפרט של לוחמי האש הפועלים בה.

התחנה תיתן מענה מקצועי ומהיר לשריפות ואירועים במרחב העירוני של שדרות המונה 30,000 תושבים כמו גם למרחב הכפרי של קיבוצים ומושבים סמוכים.

השר לביטחון פנים, חה"כ אמיר אוחנה, סייר בתחנה ושוחח עם לוחמות ולוחמי האש העובדים בה. בנאומו אמר השר אוחנה:״תחנת כיבוי חדשה היא מרכיב מרכזי בשיפור השירות לתושבים, חלק בלתי נפרד מהתפתחות העיר ומעל לכל, ערובה אמיתית, מוחשית ליכולת שלנו להציל חיים. מה שאנו רואים כאן, זו הציונות בהתגלמותה. על אף הקשיים לאורך השנים העיר וסביבתה התעצמו, צמחו ופרחו. יעיד על כך גם ידידי ראש העיר החרוץ, אלון דוידי, שיש לו יותר מיד ורגל בדבר. שירותי הכבאות, החירום וההצלה, יחד עם גורמי המשטרה עושים כאן עבודת קודש. לא פחות. היום זו הזדמנות של כל אחת ואחד מאיתנו להכיר ולהוקיר להם תודה על שבחרו בשליחות מאתגרת זו, למעננו, הציבור״.

נציב כבאות והצלה רב טפסר דדי שמחי בירך על פתיחת התחנה בשדרות המהווה לדבריו תרומה משמעותית לחיזוקה של העיר כמו גם להתעצמותו של מערך כבאות והצלה הנמצא בתנופת עשייה והתפתחות. בחודשים האחרונים נחנכו במערך הכבאות תחנות חדשות נוספות בירושלים, במעלה אדומים, בכרמיאל ובספיר.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, הביא איתו בשורה במעמד הטקס וביקש לקרוא לרחוב הסמוך לתחנה "רחוב לוחמי האש" וגרם להתרגשות נוספת.

"אני מברך על הקמת תחנה חדשה לכבאות והצלה בשדרות", אמר דוידי, "עמדנו כאן לפני פחות משנתיים עם השר הקודם גלעד ארדן ועם הנציב דדי שמחי והבטחנו שתוך שנתיים תוקם פה תחנה חדשה והנה זה קורה ואפילו לפני הזמן. מגיע לכבאים המסורים שלנו תחנה מודרנית, חדישה וגדולה שתשרת את כלל העיר, גם השכונות החדשות וגם הוותיקות. אני מודה לפיקוד המחוז ולנציב והצוות שלו על העבודה המהירה ומברך את השר החדש, אמיר אוחנה, שזוכה לחנוך את התחנה יחד איתנו ובהזדמנות זו מאחל לו הצלחה רבה".

רב טפסר שמחי: "כבאות והצלה לישראל מבססת את מעמדה כמערך חירום לאומי מתקדם ומקצועי הנמצא בחזית גופי החירום בישראל. אני מברך את לוחמי האש, המתנדבים וצופי האש שזכו היום לבית חדש ולסביבת עבודה מרווחת וחדשנית שתקנה להם יכולת להעניק שירותי הצלה וחילוץ מקצועיים ומהירים לתושבי המרחב. לוחמי האש פעלו בשנים האחרונות בנחישות ובמסירות תוך מענה לאתגרים המבצעיים המורכבים שהציבו בפנינו טרור העפיפונים והבלונים וירי הרקטות. זה הזמן להודות לכם על העשייה והתרומה לביטחון העיר והתושבים. ביחד נמשיך להתפתח ולהתעצם גם בשנים הבאות". 

·       מצורפת ההודעה ותמונות מהטקס. צילום: דוברות עיריית שדרות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות