תלמידי שדרות עודדו תלמידים מהמרכז

תלמידי שדרות עודדו תלמידים מהמרכז

תלמידי בתי הספר בשדרות, המורגלים לצערנו בירי קסאמים ושהייה בממ"דים, עודדו השבוע ותרמו "מניסיונם" לתלמידים במרכז הארץ, וסייעו להם להתמודד עם המציאות המורכבת במצב הבטחוני. ראש העיר, אלון דוידי: "בשעות חירום ומשבר צריך ליזום עשייה. זהו מרכיב חשוב בבניית חוסן ושמירתו לאורך זמן".

בעקבות מטחי הירי לאזור מרכז הארץ בעיצומה של המערכה במבצע "שומר החומות", בוטלו הלימודים משדרות ועוטף עזה וצפונה עד הרצליה בגלל היעדר מיגון, מה שגרם לכניסתם של אלפי תלמידים מהמרכז לתוך המציאות המאתגרת בה חיים ילדי שדרות והעוטף מזה עשרים שנה.

תלמידי המרכז לא מורגלים למציאות המורכבת הזו ולא יודעים להתמודד איתה ולצורך כך, ביוזמת מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי, התקיימו חיבורים של תלמידי שדרות עם תלמידי בתי ספר ברחבי הארץ שנמצאים בערים שנכנסו לאזורי ההסלמה שחוטפים טילים. זאת, כדי לתרום מניסיון הילדים והצוות לבתי ספר אחרים במרכז הארץ המתמודדים בשעה חירום זו, עם חרדות, אתגרים והתמודדויות פחות מוכרות וידועות היוצרים לחץ ומצוקה גדולה.

תלמידי בית הספר 'תורני מדעי' נפגשו בזום עם תלמידים מאשדוד, עם תלמידי בית הספר 'אמירים' ברמלה ועם תלמידי בתי הספר 'המתמיד' ו'שפרינצק' ברמת גן.

במהלך המפגשים שאלו ילדי רמת גן שאלות, וביקשו לקבל עצות מהתלמידים שלנו בשדרות שישתפו אותם מניסיונם האישי והציגו להם רעיונות והצעות וניסו להביא את "ניסיונם" לטובת ילדי רמת גן שמצידם שיתפו בקשיים ובהתמודדות ובעיקר באמונה ובכוחות שהם מקבלים מהמשפחה ומהצוותים החינוכיים להתמודדות מיטבית בימי הסלמה ושגרת חירום.

תלמידי בית ספר "גיל רבין" קיימו מפגש בזום עם תלמידים מתיכון קריית חיים, ששאלו לשלום התלמידים בשדרות, התעניינו על החיים בעיר וגם קיבלו טיפים להתמודדות במצבי לחץ וחרדה. תלמידי קריית חיים נפעמו מהחוסן של תלמידי שדרות, שלחו להם חיזוקים ודברי עידוד ובסיום המפגש הכינו סרטון חיזוק לתלמידי הכיתה.

כמו כן התקיים מפגש גם עם תלמידי בית הספר 'שילה' בקריית אונו.

תלמידי קריית החינוך הדתית אמי"ת קיימו מפגשים עם תלמידים ותלמידות מאולפנת צפת, ישיבת צפת, אולפנת עלי זהב בשומרון והישיבה התיכונית 'נחשון' בבית שמש.

בית הספר הרא"ה אימץ את ממ"ד נועם המאירי בלוד. יחד נערכה פעילות בזום קבלת שבת וחג מתן תורה בחידון ובשיר עם האמן משה מיארה.  בנוסף תלמידי ביה"ס הכינו מכתבי חיזוק וסרטון לילדי לוד.

במקיף כללי אמי"ת גוטוירט קיימו מפגשי זום ושיחות עם תלמידי הפנימייה בקיבוץ נען, עם תלמידי תיכונים מתל אביב, כפר אדומים ומודיעין. במהלך המפגשים, מנהל אגף החינוך, גיל חדש, בירך על היוזמה וחיזק את חשיבות הנתינה והעשייה המקדמת ומעצימה את חוסנם האישי של הילדים.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "תמיד אני אומר שבשעות חירום ומשבר צריך ליזום עשייה. זהו מרכיב חשוב בבניית חוסן ושמירתו לאורך זמן. ליבת החזון העירוני של שדרות היא 'עיר למידה, לומדת ומלמדת', ונותנת מניסיונה בכל מה שקשור לתפקוד בשגרה ובחירום תוך כדי העצמת החוסן בקהילה".

מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי: "יפה לראות שמשדרות יצאה הבשורה. ההירתמות של התלמידים וצוותי ההוראה ליוזמה הברוכה הזו, משקפת את עוצמת החוסן של תושבי העיר ומביאה לידי ביטוי את החום האנושי והחינוך הערכי שיש לנו בעיר. זה היתרון הגדול שלנו שיש לנו צוות מסור ונפלא ותלמידים יקרים, בכלל, ההון האנושי של שדרות התברך בתושבים אכפתיים שתורמים מזמנם לטובת החוסן בתוך העיר ומחוצה לה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *