וייקרא שם הגבעה: "גבעת השקמה"

וייקרא שם הגבעה: "גבעת השקמה"

פרויקט 'שדרות הטבע': מאות הורים וילדים הגיעו אל גבעת השקמה בעיר על מנת לחגוג את פתיחת האביב באירוע קהילתי סביבתי. בהפנינג נבחר השם לגבעה, אותו בחרו התושבים, בנוכחותה של השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן. 

ביום חמישי שעבר, בשעות אחר הצהריים, התקיים הפנינג אביבי לכל המשפחה ב'גבעת השקמה' בשדרות. הגבעה ממוקמת בצפונה המערבי של העיר, בסמוך לשכונות האחוזה, נאות הנביאים ונאות השקמה. בגבעה ישנם 140 מיני צמחים וחיים בה כ- 40 מיני בעלי חיים. ההפנינג התקיים במסגרת תוכנית 'שדרות הטבע'- יוזמה משותפת של עיריית שדרות, איגוד ערים לאיכות הסביבה נפת אשקלון והמשרד להגנת הסביבה בשיתוף פרויקט 'מרגישים בבית' של המתנ"ס העירוני.

תושבי העיר הגיעו אל 'גבעת הכורכר' (השם הזמני של הגבעה) ובאירוע עצמו, ראש העיר, אלון דוידי חשף יחד עם השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן, את השם הנבחר- 'גבעת השקמה'. כאמור, תושבי העיר הם אלו שהצביעו ובחרו את השם של הגבעה. בפוסט שעלה לעמוד הפייסבוק הרשמי של העירייה, התושבים היו צריכים לבחור באחד מתוך שלושת השמות: 'גבעת השקמה', 'גבעת השרקרקים' ו'גבעת הכורכר'. חשוב לציין כי מטרת האירוע היא לחשוף את תושבי העיר אל נפלאות הטבע הקיימות בגבעה, הן מבחינת הצמחייה והן מבחינת בעלי החיים. 

בעת ההגעה אל הגבעה, הילדים קיבלו 'מגדיר פרחים מקומי', כובע ממותג וזכוכית מגדלת שעזרה להם להכיר את מיני הצמחים שצומחים בגבעה. בנוסף, הילדים נהנו מפעילות יצירה מהטבע לכל המשפחה, מעמדת נגרות בה הם הכינו ספסלים מעץ ומפינות פיקניק משפחתיות עם תה צמחים חם. בנוסף, "תיירות שדרות" היו אחראים על ההדרכה בתצפית. בהפנינג נכחו גם מנכ"לית איגוד ערים לאיכות הסביבה נפת אשקלון, מיטל אמיתי, רכזת חינוך סביבתי באיגוד ערים, ניצן בן טל, מ"מ ראש העיר, אלעד קלימי, סגנית ראש העיר, חוה נחשונוב, עובדי עירייה ותושבי העיר.

מנכ"לית איגוד ערים לאיכות סביבה נפת אשקלון, מיטל אמיתי: "גבעת הכורכר ובשמה החדש גבעת השקמה משלבת בתוכה ערכי טבע ונוף ייחודיים תוך מפגש נדיר בין צמחים מדבריים וצמחים ים-תיכוניים. שמחנו לחגוג יחד עם תושבי שדרות בהפנינג קהילתי סביבתי על גבעה טבעית וקסומה עם נוף מרהיב המחבר בין הטבע לעיר. נמשיך לפעול יחד עם עיריית שדרות והעומד בראשה, ראש העיר, אלון דוידי, על מנת לקדם פעילויות קהילתיות, חינוכיות וירוקות נוספות גם בעתיד למען התושבים והטבע".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *