הצלחה לכנס ההנקה בשדרות

הצלחה לכנס ההנקה בשדרות

השבוע התקיים בשדרות כנס הנקה עירוני, זאת השנה השלישית, בהשתתפות עשרות נשים מהעיר והסביבה. 

כנס ההנקה מובל על ידי אחיות לשכת הבריאות מחוז אשקלון, בשיתוף יחידת הבריאות העירונית, מתנ"ס שדרות, מרכז צעירים ושגרירות הבריאות מהיחידה הקהילתית של אגף שירותים חברתיים, שכבר מזמן הפכו לחלק מהנוף בכנסים עירוניים עם פינת כיבוד על טהרת הבריאות.

לכנס הגיעו כ-60 נשים עם התינוקות החמודים וקבוצה של נשים הרות.

הנשים שמעו 2 הרצאות בנושא הנקה והקשר לשינה טובה, נהנו בסדנאות שונות: עיסוי תינוקות, סדנת הנקה לנשים הרות לקראת לידה וייעוצי הנקה אישיים.

הנשים הסתובבו בין דוכנים שונים: דוכן כיבוד בריא של שגרירות הבריאות, דוכן משאבות הנקה, דוכן מוצרי טיפוח ואלוורה של לורן נחמני, דוכן צילום של טניה צ'בננקו, דוכן של הכנת בובות כף יד "הבובות של סיון".

את האירוע סיכמה אורלי עמרם, האחות המחוזית של לשכת הבריאות מחוז אשקלון: "שבוע ההנקה הבינלאומי הינו הקמפיין המאורגן הגדול ביותר בעולם אליו שותפים 120 מדינות וארגוני בריאות משנת 1991 -המטרה לקדם, להגן ולתמוך בהנקה ולהגביר את המודעות לגבי חשיבותה לבריאות ולשלומות של אימהות ותינוקות אך גם הגברת המודעות לתמיכה באימהות המעוניינות להניק, על מנת לסייע להן לממש את בחירתן".

עוד אמרה עמרם: "למרות היתרונות הרבים של הנקה, אנו מוצאים שאימהות רבות מתמודדות עם אתגרים ומחסומים לאורך הדרך. עלינו לעבוד יחד כדי ליצור סביבות תומכות בבתים, במקומות עבודה ובקהילות, בהן נשים מרגישות מועצמות ומעודדות להניק. חופשת לידה מותאמת, הפסקות הנקה ומקומות הנקה בעבודה יכולים לעשות הבדל מהותי, ולאפשר לאימהות להמשיך להניק תוך כדי בניית הקריירה שלהן".

השנה, בחרה ועדת ההנקה של משרד הבריאות ששבוע ההנקה יהיה תחת הכותרת של "הנקה השקעה חכמה!"

לשכת הבריאות מחוז אשקלון חרטה על דגלה לפני שנים רבות להפוך למחוז מקדם הנקה ולכן האחיות דואגות לכוח אדם מוכשר ומקצועי ולחדש דרכים להיות זמינות לכל אם המעוניינת בכך.

"אני רוצה להודות לשותפים שלנו לחזון, לעיריית שדרות, בראשות מר אלון דוידי ולגב׳ שרון שוהם מקדמת הבריאות העירונית והשותפים הנוספים ברשות שמדי שנה מציינים את השבוע הזה בחגיגה נהדרת לנשים הרות ומניקות ובתמיכתם בפעילות אחיות טיפת חלב לאורך השנה כולה לטובת המשפחות הצעירות בשדרות ולכן אימהות מניקות שבחרתן להגיע לכאן היום מאחלת לכן הנאה רבה בהמשך היום", סיכמה עמרם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *