250 פינות זיכרון קהילתיות בשדרות

250 פינות זיכרון קהילתיות בשדרות

לרגל יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה, הקימו תושבי שדרות 250 פינות זיכרון בכניסות לבניינים בשכונות בכל רחבי העיר. כל תושב שבחר לארגן פינה לבניין אסף ערכה שהפיקה עיריית שדרות ובה נר, דגל, כרזות ופרחים, והזמין את השכנים לבקר ולצרף דפי זיכרון אישיים להנצחת יקיריהם. בחלק מהבניינים ארגנו טקסי זיכרון סביב הצפירה. השנה היו גם בתי עסק רבים בעיר שהצטרפו ליוזמה.

המיזם החל לפני שנתיים, עם פרוץ מגפת הקורונה, כמענה לחוסר הגודל בציון המועד כתוצאה מהאיסור להתקהל. בשנתיים האחרונות הוחלט להמשיך במיזם ולהופכו למסורת עירונית, שתיתן מקום קהילתי לזיכרון משותף. המיזם התקיים בהובלת תוכנית "קבוצות יוצרות שכונה" ביחידה הקהילתית באגף לשירותים חברתיים בעירייה, תנועת דרור ישראל, מרכז חוסן, הרשות לביטחון קהילתי וקרן רש"י, יחד עם האגודה לתרבות הדיור, פרויקט "מרגישים בבית" ומתנ"ס שדרות.

מ"מ ראש העיר, אלעד קלימי: ״הפעילות הקהילתית בבניין, בשכונה ובכלל, מעצימה את הלכידות והמעורבות החברתית בקרב השכנים ומעלה על נס את הפלא שנקרא עם ישראל. ערבות הדדית, אחדות ועשייה קהילתית מהווים את עוצמת החוסן של העיר ותושביה הנפלאים. תודה לאבנר חי וגונן הראל על היוזמה וריכוז הפרויקט ולכל אחד ואחת מהפעילים שארגנו את הפינות, והתאמצו ליצור לכולם מקום לזכור יחד את הנופלים".

חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק שירותים חברתיים, אלונה רבינוביץ' אליהו: "כממונה על האגף לשירותים חברתיים, אני גאה בפרויקט פינות הזיכרון, שהפך למסורת עם היענות גדולה. ישר כח גדולים לכל העוסקים במלאכה, ולעומדים בראשם גונן, רכז פרויקט קבוצות יוצרות שכונה, ואבנר חי, מנהל היחידה הקהילתית".

"כל הכבוד לכל הפעילים שבחרו להקדיש מזמנם והקימו פינות זיכרון", אומר גונן הראל, רכז תוכנית "קבוצות יוצרות שכונה". "הפעילים יצרו מקום בשכונה לשתף דברים שלפעמים שומרים בפנים, ולא משתפים בו אף אחד. אני מקווה שמסורת זו תמשיך עוד שנים רבות, ושנוביל יחד עוד יוזמות רבות בשכונות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *