"יום מגן המולדת" צוין בשדרות

"יום מגן המולדת" צוין בשדרות

ביוזמה של סגנית ראש עיריית שדרות, חוה נחשונוב, ומחזיק תיק תרבות עולים, ויקטור אברמוב, התקיים השבוע בעיר מופע חגיגי לכבוד "יום מגן המולדת", המוקדש לפי המסורת של יוצאי ברית המועצות לשעבר כהוקרה והצדעה לגברים על תרומתם לצבא ולהגנה על מולדת.

מאות מתושבי שדרות התרגשו השבוע לצפות בשידור החי בדף הפייסבוק של סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק הקליטה, חוה נחשונוב, של מופע מיוחד לציון "יום המגן המולדת" החל בכל שנה ב-23 בפברואר. את המופע יזמו נחשונוב וחבר מועצת העיר ומחזיק תיק תרבות עולים, ויקטור אברמוב, והוציאו לפועל עובדי מחלקת הקליטה, בניהולה של רנאטה שלומוב.

"יום מגן המולדת", המוכר ברוסיה גם כ"יום הגבר הלאומי", הנו יום שמוקדש לברכות לאנשים ששירתו בצבא האדום או משרתים היום בצבא רוסיה.

כאמור, האירוע הופעל באחריות המחלקה לעלייה ולקליטה ובו השתתפו ילדים ונוער מלהקה ייצוגית.

את האירוע כיבד סגן ראש העיר, אלעד קלימי, שיחד עם נחשונוב בירך את כלל הצופים ואת העושים במלאכה.

סגנית ראש העיר, חוה נחשונוב: "אנו מבקשים לשמר על מסורת חשובה זו כערך חינוכי גבוה לדור ההמשך על שירותם הצבאי המשמעותי של אבותיהם ועל נאמנות והגנה על המדינה בה היו חיים".

סגן ראש העיר, אלעד קלימי: "השבוע ציינו את 'יום מגן המולדת – היום שבו הצדענו למי ששירתו כחיילים ולוחמים בצבא האדום, על תרומתם וההגנה על המולדת. ליום הזה יש מסורת רבת שנים אצל יוצאי ברית המועצות בישראל שחוגגים יום זה. אנו רואים חשיבות רבה לספר לדור ההמשך על החשיבות בשירות הצבאי והשמירה על הנאמנות למדינה. תודה לשותפתי, סגנית ראש העיר, חוה נחשונוב, לחבר המועצה ויקטור אברמוב וצוות תרבות עולים, למנהלת מחלקת קליטה רנאטה שלומוב ולאירה בובר על העבודה המושקעת להצלחת האירוע".

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *