4.2 מיליון ₪ עבור מלגות לסטודנטים בשדרות

4.2 מיליון ₪ עבור מלגות לסטודנטים בשדרות

כ-500 סטודנטים וסטודנטיות נטלו השנה חלק במלגת מעורבות חברתית תשפ"ב בשדרות ותרמו מעל ל-70,000 שעות בקהילה. הסטודנטים השתתפו במגוון פרוייקטים עם אוכלוסיות שונות, ביניהן הגיל השלישי, נוער, צעירים ובעלי מוגבלויות.

ביום חמישי שעבר הסתיימה שנת המלגות תשפ"ב בטקס חגיגי שהפיק מרכז הצעירים העירוני, בהשתתפות ראש העירייה, אלון דוידי, וסגניתו, חוה נחשונוב.

בסיום הטקס, בו הזמר המקומי רותם מאיר לוי, התקיימה חלוקת מלגות לזכאים. השנה קיבלו הסטודנטים בשדרות 4,220,000 שקלים לטובת מלגות למימון הלימודים באמצעות קרן המלגות העירונית המנוהלת על ידי מרכז הצעירים של עיריית שדרות. קרן המלגות העירונית הוקמה לפני מספר שנים מתוך מטרה שכסף לא יהווה מכשול בפני אלו הרוצים לפתח את הקריירה שלהם. עם השנים התפתחה הקרן והפכה לקרן המלגות מהגדולות והמובילות בארץ.

לפני הטקס התקיים יריד מלגות עירוני לשנת תשפ"ג, ביריד נטלו חלק כ-30 סוגי מסגרות בתחומים מגוונים, כולן עם שעות תרומה לעיר. הסטודנטים התרשמו ממגוון המלגות ונרשמו לראיונות לקבלה.

בטקס שיבח ראש העיר, אלון דוידי, את הסטודנטים ואת פעילותם בעיר וקרא להם ללמוד ולהתפתח: "אף פעם לא מאוחר להתחיל ללמוד. אני עשיתי תואר ראשון אחרי שכבר התחתנתי והייתי עם ילדים ותואר שני קרוב לגיל 40, ההורים שלי לא באים מרקע של השכלה אבל הם תמיד תמכו ועודדו ודחפו אותנו ללמוד כדי שיהיה לנו טוב. תלמדו, תשקיעו, תהיו הכי טובים במה שאתם לומדים ותגיעו להישגים".

דניאל גרינברג מרדכי, מנהלת מרכז הצעירים אומרת: "העיר שדרות שוברת שיאים בהשקעה בצעירים. משאבים רבים מוזרמים לתחומי הליבה מתרבות וקהילה ועד השכלה ותעסוקה וכמובן – מלגות. אנחנו גאים להגיד שבשדרות- הצעירים מקבלים יותר!"

מנהלת קרן המלגות העירונית במרכז הצעירים, ביתיה מירילה: "הייתה נוכחות יפה של צעירים ביריד, ראינו הרבה סטודנטים, מכל המוסדות, שרוצים לממן את התואר שלהם תוך כדי תרומה משמעותית לעיר. אין ספק שכשהנתינה הזאת מגיעה מהצעירים של העיר היא מקבלת משמעות אחרת, כיף לראות את הצעירים שלנו תורמים, מחוברים לעיר ונתרמים בעצמם בחזרה". 

ההרשמה למלגות עדיין בעיצומה, בימים אלו נמצא באוויר יריד מלגות וירטואלי- "המלגתון" בו נמצאים כל סוגי המלגות הפתוחים להרשמה. באתר מגוון סוגי מלגות עד 16,000 ₪ ושעות הפעילות שלהן שונות כך שכל סטודנט יכול להיכנס, להתרשם מהמגוון ולהירשם למלגה שמתאימה לו ביותר. כל הפרטים נמצאים בעמודי הפייסבוק והאינסטגרם של מרכז הצעירים העירוני וניתן ליצור קשר עם מרכז הצעירים בטלפון 086621801 או בהודעה: 0546621801.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *