500 מחשבים ניידים לילדי שדרות

500 מחשבים ניידים לילדי שדרות

שר החינוך, יואב גלנט, וראש עיריית שדרות, אלון דוידי, ביקרו השבוע בבית הספר "שקמים מעוז", שם חילקו מחשבים ניידים עבור תלמידים הזקוקים להם. כחלק מפרויקט "הכיתה הדיגיטלית", שיזם שר החינוך גלנט שבמסגרתו מחולקים 150,000 מחשבים ניידים לתלמידים בכל הארץ, יקבלו כ-500 תלמידים ותלמידות משדרות מחשבים ניידים.

בהתאם לתוכנית הארצית שמוביל שר החינוך, יואב גלנט, החלה השבוע חלוקת כ-500 לבתי הספר בעיר, שיינתנו בהשאלה לתלמידים שנמצא שיש להם חוסר במחשב נייד. מספר המחשבים שהתקבל והחלוקה מבוססים על מיפוי שערכו מנהלי בתיה"ס. בטקס נכחו ראש העיר אלון דוידי, סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי, מנהל האגף, גיל חדש, ומנהלת בית הספר, אילה חדד.

מבצע חלוקת המחשבים של משרד החינוך מתווסף ליוזמות שהיו בעיר בחודשים האחרונים, במסגרתן חולקו מאות מחשבים לילדי העיר שנזקקו לכך.

שר החינוך, יואב גלנט: ״שנים ארוכות אני מלווה את העיר שדרות ותושביה. בצבא לחמתי למען ביטחונם, כשר הבינוי והשיכון, פעלתי לבניין ולפיתוח העיר. והיום כשר החינוך, שמחתי להגיע לשדרות למבצע חלוקת המחשבים. חילקנו היום ברחבי העיר מאות מחשבים, יחד עם חברי ושותפי לדרך, ראש העיר אלון דוידי שמשקיע רבות בחינוך ילדי העיר. בחודשים הקרובים נמשיך לחלק 150 אלף מחשבים ניידים עבור כל ילדי ישראל דרך אלפי בתי ספר בכל רחבי הארץ, ובכך נקדם את המהפכה הדיגיטלית במשרד החינוך״.

מיד עם כניסתו של שר החינוך, יואב גלנט, לתפקידו הוא הצהיר כי אחד מהדגלים המרכזיים שהוא יניף יעסוק בצמצום הפערים הטכנולוגיים, והפיכת מערכת החינוך לדיגיטלית וחדשנית. לאור זאת, הוא גיבש תכנית לאומית רחבת היקף, וגייס לטובתה סכום חסר תקדים של 1.2 מיליארד ₪. תכנית זו כוללת שורה רחבה של פעולות ובכלל זה חלוקת מחשבים ניידים לתלמידי מערכת החינוך שידם אינה משגת.

משרד החינוך יפעל לחלק את המחשבים באופן צודק כדי להבטיח צמצום פערים אמיתי ולתת מענה ראוי לתלמיד המגיע מרקע כללי מוחלש. אך, בד בבד המשרד גם ייתן מענה לתלמידים מרקע כלכלי חברתי בינוני וגבוה שהקורונה פגעה בפרנסת הוריהם והם מתקשים לכלכל את המשפחה.

הסמכות לחלוקת המחשבים ניתנה למנהלי בתי הספר שיקימו ועדות בית ספריות למציאת התלמידים הנדרשים לקבלת המחשב.

בטקס ביום שלישי הופיעו מספר תלמידים בשיר של נעמי שמר, הוצגה מצגת המסכמת את פעילות בית הספר עד כה בתקופת הקורונה, נציגת התלמידים שלי גדמילוב שהודתה לשר על המיזם המצוין והמנהלת אילה חדד שהודתה לשר, לצוות משרדו ולהנהגת העיר, בראשות ראש העיר, אלון דוידי, וצוות האגף שמסייע ונותן מענה לכל צורך.

דוידי שיבח את השר גלנט על פעילותו הרבה למען שדרות הן בתפקידיו הציבוריים כשר החינוך ולפני כן כשר הבינוי והשיכון, והן בתפקידיו הצבאיים כמפקד פיקוד הדרום. "את מיטב שנותיך בצה"ל עשית למעננו ולמען העוטף, ראית עכשיו גם את השכונות החדשות, שכשר השיכון קידמת את הסכם הגג לבנייתן", אמר דוידי לשר גלנט. "אחד הדברים הטובים שקרו למדינה, שדווקא בתקופה מאתגרת זו, אתה הוא זה שעומד בראש מערכת החינוך. בשמי ובשם תושבי שדרות וצוותי ההוראה, תודה לך על ההצלחות שלך ועל כל העשייה. היום ישנו צורך חיוני במחשב לכל תלמיד, במיוחד בבית עם מספר תלמידים ולכן הפרויקט שלך, שמצטרף ליוזמות שלנו, יסייע רבות למאות תלמידים בשדרות ועל כך התודה".  

One thought on “500 מחשבים ניידים לילדי שדרות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *