7 מיליון ₪ נוספים לשכונות ותיקות בשדרות

7 מיליון ₪ נוספים לשכונות ותיקות בשדרות

השרה  להגנת הסביבה, גילה גמליאל, נענתה לבקשתו של ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, ובישרה השבוע על אישור לסיוע בסך 7 מיליון שקלים לשיקום, שיפוץ ושדרוג שכונות וותיקות. דוידי: "במסגרת גדילתה והתפתחותה של עירנו, אנו שמים דגש רב על טיפוחן של השכונות הוותיקות".

כחלק ממדיניותו של ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, לטפח ולפתח את השכונות הוותיקות ברחבי העיר, בהן גרות משפחות של ותיקי העיר, משפחות של עולים חדשים וכן זוגות צעירים, נמשכות במלוא העוצמה העבודות להחלפת תשתיות ולטיפוח הרחובות בשכונת בן גוריון הוותיקה.

במסגרת ביקורה של השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל, השבוע בשדרות, היא בישרה לדוידי, כי נענתה לבקשתו ומשרדה יקציב 7 מיליון שקלים לטובת טיפוח ופיתוח שכונות וותיקות בעיר. זאת, לאחר עבודה מאומצת של העירייה מול המשרד להגנת הסביבה במסגרת החלטת הממשלה 4328 שעל אישורה עמלו רבות בתחום קשרי ממשל בעיריית שדרות מול משרדי הממשלה.

מדובר על סיוע משמעותי שבמסגרתו ישודרג המרחב הציבורי, הבניינים ישופצו והשפ"פים (שטחי ציבור פרטיים) יעברו 'מתיחת פנים', כמו כן יותקנו פאנלים על מבני הציבור וחזיתות הבניינים. העבודה על התוכנית תבוצע כמו בשכונות הקודמות, בשיתוף תושבי השכונה.

במסגרת התוכנית, ישולבו מערכות השקיה ויוקמו פינות ישיבה נוחות, נגישות ומוצללות לתושבי השכונה, פינות ישיבה וישולבו שולחנות משחק שונים. כמו כן, תתווסף תאורת רחוב נעימה ונמוכה בין שבילי הבניינים. כמו כן, בעתיד הקרוב יתבצעו עבודות שיפוץ וטיפוח בבניין 402 (החמסה) וברחובות נורית וסביון בשכונת נאות אביב (ניר עם).

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "אנחנו פועלים כל העת כדי לגייס תקציבים ומשאבים לטובת פרויקטים בעיר לכלל התושבים ובכלל התחומים, ואני שמח על כל שקל שאנחנו מקבלים שכל כולו למען התושבים הן בשכונות חדשות, והן בשכונות הוותיקות. אנחנו רותמים אלינו את משרדי הממשלה במיליוני שקלים שמושקעים ברחבי העיר, כדי ששדרות כולה תהיה נקיה, יפה, מטופחת".

חבר מועצת העיר ומחזיק תיקי שיקום שכונות ושירות לתושב, אורן נזרי: "השליחות שלנו כנבחרי ציבור זה לראות את התושבים מאושרים ונהנים במקום שבו הם מתגוררים. אני מברך את ראש העיר על מאמציו לגיוס התקציבים החשובים הללו לשיקום השכונות הוותיקות. מה שחשוב יותר מכל, שאנחנו יושבים עם התושבים ושומעים מהם על הרצונות והצרכים שלהם ולפי זה בונים את התוכנית. אנחנו רואים בשיתוף התושבים החל מהתכנון ועד לסיומו את אחת ממטרות העל לחיזוק האמון בין התושבים לעירייה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *