בקרוב בשדרות: מרכז למשפחות לילדים עם מוגבלויות

בקרוב בשדרות: מרכז למשפחות לילדים עם מוגבלויות

מערך תמיכה והתמודדות: במסגרת האגף לשירותים חברתיים (רווחה) בעיריית שדרות, יוקם מרכז למשפחה שבו הם יקבלו את מלוא התמיכה והסיוע בגידול ילד עם מוגבלות. המטרה היא להקים מרכז שבו יהיה את כל המידע הרלוונטי עבור המשפחות וזאת תוך מתן סיוע רגשי להתמודדות בגידול ילד מיוחד. 

לידת ילד עם מוגבלות, או הכרה במוגבלות בשלב מאוחר יותר, מביאה בעקבותיה גם  משברים משפחתיים. כלומר, במקרים רבים משפחות מתמודדות עם קשיים, ביניהם חוסר ודאות, מחסור במידע, קשיים כלכליים, מצוקה רגשית, דחק, רגשות אשם ועוד. אותם קשיים לא משפיעים רק על ההורים, אלא גם על ילדים נוספים במשפחה ומקשים על הטיפול בילד עם המוגבלות. כדי לסייע לאותן המשפחות, ישנם מרכזים שפועלים במיוחד עבורם וזאת על מנת להפחית את הסיכון הטמון במצבי התסכול, החרדה והכאב שחווים הורים ובני משפחה נוספים. בשל כך, עיריית שדרות- האגף לשירותים חברתיים בשיתוף משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים יקימו מרכז כזה בעיר שדרות. כמו כן, יעדי התוכנית במרכז יהיו מיצוי זכויות ושירותים בקהילה, טיפוח מנהיגות הורים, חיזוק ושיפור הקשר בין הורים ואנשי המקצוע, הובלת שינוי ושיפור איכות החיים של המשפחות ואף פעילויות הפגה ופנאי. חשוב לציין כי בחודש הקרוב יתקיים אירוע החשיפה של המרכז העתידי.

כחלק מהפעילות העתידית של המרכז, גם החודש במסגרת חודש 'פברואר יוצא מן הכלל', שנועד לקדם השתלבות של אנשים עם מוגבלות בקהילה, התקיימו שתי פעילויות שמקדמות את נושא ההתמודדות של משפחות בגידול ילד עם מוגבלות. כאמור, התקיימה הצגה בשם "אוטיסט זה לא קללה" המספרת את סיפורם של זוג הורים לילד עם אוטיזם שסיפרו על חוויותיהם בהתמודדות בגידול הילד. בנוסף, התקיימה גם הרצאה מרתקת של אביחי שלי, אשר הגיע להישגים מרשימים ויוצאי דופן למרות המוגבלויות השונות שעימן הוא מתמודד. כמו כן, בעירייה מזמינים משפחות לילדים עם צרכים מיוחדים ליצור קשר עם עו"ס נעמי זולברג, מנהלת המרכז, על מנת להתעדכן במתרחש, לקבל את המידע הנדרש ואת הכלים להתמודדות. למידע ופרטים נוספים: 053-4221660.

חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק שירותים חברתיים, אלונה רבינוביץ' אליהו: "המרכז הינו מיזם של משרד הרווחה והשירותים החברתיים יחד עם עיריית שדרות וזאת כדי להוות שירות משלים כאן בעיר עבור משפחות שבהן ישנם ילדים ובני נוער עם מוגבלות. בהקמת מרכז זה אנחנו נעניק מערך תמיכה ונסייע ככל הניתן על מנת לגדל את הילדים בצורה הטובה ביותר".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *