בפעם השנייה ברציפות: אלונים 22 – הבניין המדוגלל ביותר בשדרות

בפעם השנייה ברציפות:

אלונים 22 – הבניין המדוגלל ביותר בשדרות

לרגל יום העצמאות, בהמשך למסורת של השנים האחרונות, קיימו עיריית שדרות-אגף אירועים וספורט, האגודה לתרבות הדיור-סניף שדרות, ופרויקט "מרגישים בבית" את תחרות 'הבניין המדוגלל'.

כמדי שנה, נערכת בשדרות תחרות 'הבניין המדוגלל' בהובלת אגף אירועים וספורט בעירייה, האגודה לתרבות הדיור-סניף שדרות ופרויקט "מרגישים בבית". השנה נרשמה הצלחה מרשימה לתחרות, כאשר למעלה מ-60 בניינים ומשעולים השתתפו בתחרות והתקשטו לכבוד חגה של המדינה. ועדי הבניינים ופעילים בשכונות שנרשמו לתחרות, איגדו את השכנים למבצע משותף של קישוט הבניין או המשעול לקראת יום עצמאות.

מבצע הקישוט הוסיף לקשר המיוחד הנרקם בין השכנים במשך השנה כולה דרך הפעילויות והמיזמים שנערכים בהובלת ועדי הבתים ופעילי השכונה של הפרויקטים הקהילתיים- 'מרגישים בבית' ו'קבוצות יוצרות שכונה'. היה מרגש לראות את התושבים, מבוגרים וילדים, חוברים יחד למטרה משותפת ואף משקיעים מחשבה ומשאבים נוספים לטובת הקישוט המשותף.

בסוף השבוע שעבר התכנס צוות השופטים להחליט על הבניינים הזוכים בתחרות השנתית והתקשה בכך בשל ההשקעה הרבה של התושבים בתחרות. לבסוף, הוחלט להרחיב את כמות הבניינים הזוכים לשבעה. במקום הראשון זכה בניין משעול אלונים 22 בשכונת נאות רבין, שהשקיע תקציב נוסף מקופת הועד לטובת קניית תאורה ומקרן מיוחד המקרין על הבניין את דגל ישראל. במקום השני זכה בניין בן-ציון אבא שאול 4 בשכונת הכרמים, שבנוסף לקישוט המושקע יצרו פסל אנושי של השכנים בצורת הספרות 74 כמניין שנות המדינה. במקום השלישי זכה בניין נחל דולב 12 בשכונת נאות השקמה שבו השכנים ערכו סרטון על תהליך הקישוט. במקום הרביעי זכה בניין נחל דולב 26, אשר שיתף את ילדי הבניין בקישוט והכינו יחד שלט. במקום החמישי זכה בניין אריאל שרון 12 בשכונת הכרמים שיצר מגן דוד מיוחד. במקום השישי זכה בניין הרב עובדיה יוסף 82 בכרמים שהשקיע גם בקישוט הפנימי של הלובי עם סידור בלונים ייחודי. ובמקום השביעי זכה מתחם נחל הבשור בנאות השקמה שהשקיע בקניית דגלים מיוחדים מקופת הועד.

משתתפי התחרות ביקשו להודות לשותפים במיזם: אגף שירות לתושב, אגף שירותים חברתיים, היחידה הקהילתית-קבוצות יוצרות שכונה, מתנ"ס שדרות ומרכז חוסן, על עצם קיום התחרות וקישוט הבניינים והמשעולים שהעצימו את הרוח הלאומית וחיזוק הקשר בין השכנים ותושבי השכונות.

מ"מ ראש העיר, אלעד קלימי: "התחרות השנתית הראתה לכולנו את היופי והחום האנושי שיש בעיר, ההירתמות להצלחת התחרות ולקישוט הבניינים לכבוד החג של המדינה העצימה את השותפות והקהילתיות שיש בקרב התושבים. תודה לכל מי שלקח חלק בהובלת המיזם החשוב, על העבודה המושקעת להצלחת התחרות. ישיר כוח לראש הערי, אלון דוידי על ההשקעה הגדולה בפרויקטים הקהילתיים הן ב'מרגישים בבית' והן ב'תרבות הדיור' ברוח החזון הקהילתי העירוני הרואה בתחום החברתי-קהילתי את ליבת ההוויה של העיר שדרות".

מנהל סניף שדרות של האגודה לתרבות הדיור, יוסי אוחיון: "מרגש מחדש מידי שנה לראות את ההשתתפות הפורה של התושבים בתחרות ואת הרצון שלהם לייפות את הבניין והעיר. כל אלה מבטאים את יופייה של העיר, עוצמתו של החג ועוצמתה של מדינתנו. תודה לכל השותפים"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *