8 גני ילדים חדשים בשדרות

8 גני ילדים חדשים בשדרות

עיריית שדרות עמלה בימים אלה על בנייתם של 8 גני ילדים הן בשכונות החדשות והן במתחם בתי-הספר בשכונת נאות המייסדים. לפי מדיניותם של ראש העיר, אלון דוידי, ומ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי, כל הגנים ממוגנים, מרווחים ונעימים לשהיית הילדים עם הסטנדרטים הגבוהים ביותר ללמידה נעימה ונוחה.

עשרות גני ילדים חדשים נבנו בשנים אחרונות על-ידי עיריית שדרות ומשרד החינוך. כמות הילדים בעיר גדלה משנה לשנה, גם כתוצאה מגידול טבעי וגם בזכות המשפחות הצעירות שמגיעות לעיר.

נכון לחודש ספטמבר 2020, כמות הילדים בעיר עד גיל 5 היא 4,014, 13% מכלל תושבי העיר.

ראש העיר, אלון דוידי, הביא לישיבת מועצת העיר האחרונה מספר פרויקטים לאישור חברי המועצה, שכולם קשורים לפיתוחה של העיר במגוון תחומים.

בתחום החינוך, אושר תקציב ממשרד החינוך לביצוע עבודות בניית ארבעה  גני ילדים חדשים – שניים בשכונת הכרמים ושניים בשכונת הכלניות שמתאכלסת בחלקה בימים אלה בצפונה של העיר.

מלבד ארבעת הגנים הללו, נמצאים בשלבי התחלת ביצוע בעיר ארבעה גנים נוספים בסמוך למתחם בתי הספר בשכונת נאות המייסדים ("תורני חדש", "שקמים מעוז", "מעלות" ו"מדעים אלון" החדש). לפי מדיניותם של ראש העיר, אלון דוידי, ומ"מ ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי, כל הגנים ממוגנים, מרווחים ונעימים לשהיית הילדים במבנה עם הסטנדרטים הגבוהים ביותר ללמידה נעימה ונוחה. כזכור, העירייה החליטה לתת תוספת שטח בינוי כדי שהגנים יהיו גדולים יותר לרווחת התלמידים.

לאחרונה גם אושרו כמיליון שקלים לביצוע התקנת מערכת "שומר הסף" במיגוניות נוספות הפזורות ברחבי העיר, מה שיביא לשמירתן של המיגוניות, שיהיו נעולות ונקיות בזמן שגרה כדי שבעת חירום, כשייפתחו אוטומטית, יאפשרו מרחב שהייה ממוגן ונקי.

כמו כן אושר תקציב של 600 אלף שקלים לטובת השלמת בניית מרכז העצמה נשית ששטחו 400 מ"ר וממוקם בין השכונות האחוזה ונאות הנביאים.

במבנה, שבנייתו עומדת בשלב הגמר, יכלול בתוכו קומת מקווה מפואר, חדרי ספא וחדרי סדנאות שיענו על הצורך במקווה איכותי וממוגן, מרכז ספא לגוף ולנפש וחשיפה לעולם הטהרה, למגוון רחב של נשים מכל קשת האוכלוסייה בשדרות ובאזור הדרום כולו.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "העיר שדרות גדלה וזו ברכה וגאווה לכולנו, גם לעירייה שנותנת את השירותים וגם לתושבי העיר. אנחנו בונים בימים אלה גני ילדים חדשים, לצד בתי הספר מקיף כללי, מדעים אלון והדר ובהמשך גם בית ספר הרא"ה. נמשיך לפתח את העיר בכל התחומים עם השותפים שלנו במשרדי הממשלה ובגופים השונים".

מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי: "העיר שדרות ממשיכה להתקדם ולהתפתח בכל התחומים, יחד נמשיך לפעול לפיתוחה של העיר ובנייתה בכל תחומי החיים לטובת תושבי העיר ואלו שיגיעו להתאכלס בשכונות החדשות. תודה לראש העיר, אלון דוידי על מאמציו לגיוס המשאבים התקציביים ולקידום הפרויקטים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *