נופש מיוחד

נופש מיוחד

לראשונה בשדרות: נופשון לילדים בעלי צרכים מיוחדים

עיריית שדרות מקיימת לראשונה נופשון – מחנה קיץ לילדים בעלי צרכים מיוחדים עם תוכנייה גדושה ומרתקת במגוון אטרקציות והפעלות מותאמות לילדים מיוחדים. מדובר בהמשך ליוזמה של אירוח הילדים המיוחדים במתחם הישיבה שהוכשר לכך, כאשר בשנה האחרונה התקיימו מספר שבתות לילדים וכך ניתן למשפחה מעט מנוחה והילדים חזרו שמחים ומאושרים.

בשדרות ישנן מאות משפחות עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים. משפחות אלה עסוקות ביום-יום בהתמודדות עם הילד והמשפחה, ומשקיעות משאבים רבים על מנת לטפל בילד ובצרכים הייחודיים שלו.

משכך, עלה רעיון לפתוח נופשון לילדים בסופי שבוע ובחגים ובחופשים כשאר מטרת הנופשון הוא לתת "חמשו"ש" – סוף שבוע, חמישי, שישי ושבת. מדובר באחד הפרויקטים היותר מרגשים וחשובים בעיר. שבתות נופש לילדים  ונוער  בעלי צרכים מיוחדים משדרות והסביבה.

הילדים המדהימים מתארחים פעם בחודש לשבת שלמה במתחם ישיבת ההסדר "אפיקי דעת". לכל ילד מוצמדים שני מתנדבים מתלמידי הישיבה שמלווים אותו במהלך כל השבת, כאשר המטרה היא להקל מעט על ההורים והמשפחה שעוטפים אותם באהבה 24/7. הנופשון תחת פיקוח משרד הרווחה והביטחון החברתי ובמימון משותף לעיריית שדרות.

בקיץ הנוכחי, עיריית שדרות הרחיבה את הרעיון ומוציאה לראשונה נופשון לילדים בעלי צרכים מיוחדים עם תוכנייה גדושה ומרתקת במגוון אטרקציות, סדנאות והפעלות מותאמות לילדים המיוחדים.

הורי הילדים מספרים כי ישנה אווירה של שמחה ועשיה, המתנדבים מסורים לחניכים ורואים את  התמיכה וההתגייסות מצד הישיבה להוציא את הנופשון לפועל. מה שכאמור נותן כוחות הן לילדים המיוחדים והן להורים ולכל המשפחה שמקבלת את בנם או ביתם שמחים ומרוצים.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "מחנה קיץ הזה הוא אחד הפרויקטים המרגשים ביותר שלנו כרשות והוא מבטא יותר מכל את העשייה החברתית שלנו כעירייה בתוך הקהילה. העזרה למשפחה היא במתן שוויון לילדים המיוחדים שייהנו ממחנה קיץ שמותאם לצרכים שלהם בצורה יוצאת דופן ומאפשר להורים ולמשפחה מעט מנוחה וזמן איכות לצבירת כוח להמשיך ולטפל בילדים".

חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק שירותים חברתיים, עו"ד אלונה רבינוביץ' אליהו: "אני שמחה מאוד שהנופשון שהתחיל בשבת אירוח אחת לחודש, הוכיח את עצמו ומחנה הקיץ הראשון נולד מתוך ההצלחה הגדולה ובוודאי יאפשר לילדים להחליף אווירה ולקחת חלק – ככל הילדים בני גילם – בפעילויות קיץ מעשירות ומהנות. בנוסף, הורי הילדים ושאר בני המשפחה מקבלים את ההזדמנות לנוח מעט משגרת הטיפול ולאגור כוחות פיזיים ונפשיים החיוניים להמשך השנה. מרגש מאוד לראות את הקשר האישי הנרקם בין החניכים לחונכים ומעורר התפעלות וצוות החונכים אף משתדל לשמור על קשר עם החניכים ככל שניתן במהלך כל השנה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *