פורום מבקרי הרשויות המקומיות קיים יום עיון בשדרות

פורום מבקרי הרשויות המקומיות קיים יום עיון בשדרות

יום עיון בנושא מבצע 'שומר החומות': השבוע התקיים מפגש מבקרי הרשויות המקומיות של מחוז דרום בשדרות, בשיתוף עיריית שדרות והמחלקה המשפטית של הביטוח הלאומי בתל אביב. הביקור כלל את הצגת דוח ביקורת של העירייה לשנת 2021, סיור ב'מצפה שדרות', סיור במרכז חוסן, במרכז הטיפולי באמצעות בע"ח ועוד.

ביום רביעי האחרון, הגיעו לשדרות מבקרי הרשויות המקומיות של מחוז דרום ליום עיון בנושא מבצע 'שומר החומות'. מטרת המפגש הייתה להציג את האתגרים שעמדו בפני עיריית שדרות בעת המבצע ואת הטיפול בתושבים מתוך ידע וניסיון נצבר של 20 שנות לחימה בעורף. את המפגש הובילה וארגנה מטעם העירייה מבקרת העירייה, מירי גלס, יחד עם המחלקה המשפטית של הביטוח הלאומי בתל אביב, בראשותה של עו"ד לירון דגון. כאמור, המוסד לביטוח לאומי עוסק בתביעות נפגעי פעולות האיבה. בנוסף, הייתה נציגות גם מטעם המחלקה השיקומית של הביטוח לאומי בשדרות, סגן בכיר ליועץ המשפטי במשרד הביטחון, עו"ד ידידיה אורון וסגנית הממונה על מחוז דרום במשרד הפנים, מרגריטה (ריטה) ברר. כמו כן, במהלך המפגש, מבקרת העירייה הציגה את דוח הביקורת של עיריית שדרות לשנת 2021. בדוח שעסק במבצע 'שומר החומות' הוצגו הקשיים של התושבים, החרדות, הערבות ההדדית בין התושבים והיכולות המקצועיות והטובות של עיריית שדרות בניהול אירועי לחימה ואירוע רב נפגעים.

הביקור המשיך ל'מצפה שדרות' ובו חברי הפורום שמעו את סיפור הקמת 'אנדרטת הארבעה' מפי רבש"צ העיר, קובי הרוש. בנוסף, סופר כיצד החל ירי הרקטות לעבר שדרות בתחילת שנות האלפיים, כיצד מערכות ההתרעה התקדמו עד היום ועד כמה העיר שדרות קרובה לרצועת עזה. לאחר מכן, הסיור המשיך למרכז חוסן החדש, בו מנהלת המרכז, הילה גונן ברזילי, סיפרה על החשיבות של המרכז לתושבי העיר, על הטיפולים הניתנים, על ההשלכות הנפשיות שנגרמות לתושבים ואת הכלים הניתנים להם להתמודדות עם פוסט טראומה. עו"ד אורון סיפר על פעילותה של הרשות המאשרת. כלומר, מהם הגורמים על פי הם הוא מחליט לאשר את התביעה של נפגע פעולות איבה ומהן פסיקות בית המשפט בכל הנוגע לדילמות בעת קבלת ההחלטות. בנוסף, גם ראש המחלקה המשפטית בביטוח לאומי, עו"ד לירון דגון, הציגה את עבודת המחלקה וסיפרה כיצד הם מטפלים בערעורים המוגשים. לבסוף, הביקור המשיך למרכז לטיפול בעזרת בעלי חיים והסתיים בכפר הסטודנטים איילים. ראש העיר, אלון דוידי הגיע לפורום, בירך את המבקרים וסיפר את סיפורה של שדרות, את הקשיים ואת ההצלחות.  

ראש העיר, אלון דוידי: "שמחנו לארח בשדרות את פורום מבקרי הרשויות המקומיות של מחוז דרום. לצערנו, יש לנו בשדרות ידע וניסיון נצבר של 20 שנות לחימה בעורף אך החיסרון הזה הוא בעצם היתרון שלנו. אנו מהווים דוגמא לשאר הרשויות בכל הנוגע לניהול העורף בעת סבבי לחימה. תודה רבה למבקרת העירייה, מירי גלס על הובלה מקצועית של יום העיון".

 

  • צילום: עיריית שדרות

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *