עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור

הודעת פיקוד העורף

אמש פיקוד העורף חסם את הגישה של האפליקציות של הצבע אדום למאגר המידע שלהם (בגלל שהן לא היו יציבות והוציאו התרעות שווא) לכן על מנת לקבל את ההתרעות של צבע אדום יש להוריד את האפליקציה של פיקוד העורף בקישור הבא: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.evigilo.smart.mobile.android.ioref מומלץ למחוק את האפליקציות של צבע אדום.

סיירת הורים - יוצאת לדרך

היום, יותר מתמיד, הילדים שלנו זקוקים לנו! התנדב לסיירת הורים שלנו, לרישום ועוד פרטים: פזית ביטון, רכזת סיירת הורים- 050-6694769

מוקד הקרן לידידות 9779*

מוקד הקרן לידידות 9779*

אגף הרווחה יסגר בין התאריכים 20/01/19 ועד 24/01/19 עקב מיון תיקים.

עיריית שדרות - עמוד הבית

אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

תעודת הצטיינות ליחידת קידום הנוער בשדרות

הגדל

תעודת הצטיינות ליחידת קידום הנוער בשדרות

ערב סיומה של שנת תשע"ח, נבחרה היחידה לקידום נוער בעיריית שדרות ליחידה מצטיינת במחוז דרום. זאת, על תרומתה המיוחדת של היחידה בהתפתחות תחום החינוך והטיפול של בני נוער מנותקים בסיכון בעיר שדרות.

אות כבוד נוסף לעיריית שדרות בשנת 2018 ובסיומה של השנה העברית תשע"ח. מחוז דרום במשרד החינוך בחר להעניק תעודת הצטיינות ליחידה לקידום נוער באגף החינוך-עיריית שדרות, בניהולה של יפה מלסה. "על עשייה מאומצת וענפה לפיתוח מענים ייחודיים לנוער בסיכון ונוער מנותק", נכתב על התעודה.

היחידה בשדרות הינה חלק בלתי נפרד מאגף החינוך הפועל על רצף חינוכי טיפולי, החל מהגברת ההתמדה במסגרות הלימודים, מניעת נשירה וכלה בטיפול בבני נוער מנותקים. עבודת היחידה מבוססת על החזון, המטרות והיעדים שפותחו בתהליך פיתוח מקצועי, תוך שמירה על ערכים אותם מובילים משרד החינוך וההנהגה העירונית, שהם: הישגים לימודיים, שאיפה למצוינות, שוויוניות, התפתחות אישית ואפשרות למימוש עצמי.

היחידה בשדרות הינה יחידה לומדת העוסקת באופן תמידי בפיתוח תהליכים, כלים ויישומם בעבודה עם בני הנוער, בהתאם לתוכנית עבודה מקושרת וממוקדת מטרה, מדדי הצלחה ובקרה וגיוס משאבים. צוות היחידה שואף למצוינות בכל תחומי העשייה החינוכית ומתגייס כולו להובלת תכניות הליבה  ואף מעבר לכך, יוזם תכניות פורצות דרך בתחומי החינוך, ההשכלה והטיפול, כגון: קשר והפעלת קבוצות הורים בעשייה ומעורבות בתהליכים, מסע שורשים באתיופיה, מעורבות והתנדבות בקהילה, פיתוח מנהיגות צעירה ועוד.

בעשייה המשמעותית של היחידה לקידום נוער שמובילה היחידה, היא שמה דגש על שילובם של בני הנוער המנותקים חזרה למעגל הנורמה החברתית והקהילתית.

בשנת תשע"ט 53 נערים ונערות קיבלו מענים לצרכיהם בתחומי הליבה השונים:

ליווי אישי באמצעות קשר משמעותי של עובד חינוכי-טיפולי עם כל נער/ה, מתן שירותים חינוכיים טיפוליים (פרטני וקבוצתי) לגיבוש תפיסת העתיד ולמימוש הפוטנציאל בתחומי הליבה: התעסוקה, השירות הצבאי, המעורבות והתנדבות בקהילה, השתלבות חברתית בקהילה, מנהיגות חברתית ומניעת התנהגויות סיכון. כמו כן, חיזוק הקשר עם ההורים ושיתופם בתהליך החינוכי טיפולי.

בתחום החינוכי היחידה העניקה מערך לימודי שהתבצע במסגרת תכנית היל"ה - באמצעות בניית תכנית לימודים (חליפה אישית) לכל נער/ה, תוך בחינת היכולות, המסוגלות והקשיים. מיקוד במסלולי לימוד תוך שמירה על גמישות של צורך, מקום  וזמן. ביחידה מודים לצוות ההוראה הפדגוגית על ההשקעה וההתמדה בכל נער ונערה. תכניות הלימודים במערך החינוכי מיועדות לשילוב מניתוק או להשלמת השכלה לתעודה פורמלית. תכנית היל"ה הציעה מגוון מסלולי לימוד כגון: מסלול להקניית קריאה וכתיבה (זריחות), מסלולי לימודים לרכישת תעודה של 8-12 שנות לימוד ומסלול לבגרות חלקית ומלאה בהתאם ליכולות הנער/ה.

מנהלת היחידה לקידום נוער בשדרות, יפה מלסה: "ראשית, אני מודה להנהגת העיר על האמון ביחידה ובפעילות שלה, בלי זה לא היינו מגיעים להישגים האלו. שנית, קיים ביחידה צוות מקצועי עם נשמה ונתינה, צוות מדריכי חינוך, טיפול וצוות מורים מקצועי, שעושים הכל כדי שכל תלמיד יתקדם ויסיים את מסלול לימודיו. חשוב גם לציין, שהמנחים של משרד החינוך מלווים אותנו בתחום ההשכלה והטיפול ואיתנו בכל אתגר והתייעצות".

שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיונידלג על שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיוני
מידע חיונידלג על מידע חיוני

מידע חיוני

משטרה - מוקד 100

100 

תחנת משטרת שדרות

08-6620444

 מגן דוד אדום

101

 כיבוי אש

102

 איחוד הצלה

1221

 זק"א

1220

קופת חולים כללית

08-6621222

 קופת חולים מכבי

08-6892064

 קופת חולים לאומית

08-6610179

 מוקד רפואי לילה

08-6891482

 התחנה לבריאות הנפש

08-6612939

 תחנה לבריאות המשפחה נאות רבין

08-6899889

 תחנה לבריאות המשפחה נווה אשכול

08-6898171

 

עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור
 • סיירת הורים - יוצאת לדרך

  היום, יותר מתמיד, הילדים שלנו זקוקים לנו! התנדב לסיירת הורים שלנו, לרישום ועוד פרטים: פזית ביטון, רכזת סיירת הורים- 050-6694769

 • מוקד הקרן לידידות 9779*

  הקרן לידידות מפעילה מוקד חברתי הנותן מענה והכוונה לכל הזקוק לסיוע בתחומי החברה והרווחה. לא ברור לכם למי לפנות? נתקלתם בקושי? פנה למוקד הידידות 9779*

 • הגשת בקשה מקוונה להנחה בארנונה

  תושבים יקרים כחלק משיפור השירות לתושב, מחלקת הגבייה מאפשרת הגשת בקשה להנחה באמצעות אתר האינטרנט של הרשות כל שעליכם לעשות הוא להזין פרטי המשלם והנכס עבור כל המתגוררים בנכס אשר מלאו להם 18 שנה להגשת הבקשה ניתן להיכנס ל"שירות לתושב > הגשת בקשה להנחה בארנונה

 • לכל הכתבות וההודעות לעיתונות

 • עיריית שדרות מחפשת אותך! בואו להיות הפנים היפות של העיר!

מוקד מידע ושירות לתושבדלג על מוקד מידע ושירות לתושב

מוקד מידע ושירות לתושב

 לפניותך למוקד מידע ושירות לתושב

תושבי העיר מחייגים:  106

או במספר החדש:  8516*

צור קשרדלג על צור קשר

הרשמה לקבלת מידע

עבור לתוכן העמוד