עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור

הודעת פיקוד העורף

אמש פיקוד העורף חסם את הגישה של האפליקציות של הצבע אדום למאגר המידע שלהם (בגלל שהן לא היו יציבות והוציאו התרעות שווא) לכן על מנת לקבל את ההתרעות של צבע אדום יש להוריד את האפליקציה של פיקוד העורף בקישור הבא: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.evigilo.smart.mobile.android.ioref מומלץ למחוק את האפליקציות של צבע אדום.

סיירת הורים - יוצאת לדרך

היום, יותר מתמיד, הילדים שלנו זקוקים לנו! התנדב לסיירת הורים שלנו, לרישום ועוד פרטים: פזית ביטון, רכזת סיירת הורים- 050-6694769

מוקד הקרן לידידות 9779*

מוקד הקרן לידידות 9779*

אגף הרווחה יסגר בין התאריכים 20/01/19 ועד 24/01/19 עקב מיון תיקים.

עיריית שדרות - עמוד הבית

אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

"סיירת התיקונים" בדרך אליכם

הגדל

"סיירת התיקונים" בדרך אליכם

יוזמה ברוכה נוספת בעיריית שדרות: עשרות מתנדבים כבר הצטרפו ל"סיירת התיקונים" הפועלת תחת היחידה הקהילתית. מטרתה: הגעה לבתים של מעוטי יכולת, קשישים ובעלי מוגבלויות וביצוע תיקונים ועבודות בבתים. דוידי: "זה מרגש וגורם לגאווה רבה לראות תושבים אכפתיים המסייעים האחד לשני".

ערב מרגש מאוד התקיים ביום שלישי השבוע בבית הידידות בשדרות. סיירת התיקונים של עיריית שדרות נחנכה במעמד ראש העיר, אלון דוידי, מחזיקת תיק הרווחה, אלונה רבינוביץ' ומנהל אגף הרווחה והשירותים החברתיים, אבי חליבה. הערב כלל חשיפה של התוכנית וחלוקת תעודות למשתתפי הפרויקט.

בימים של מחירים מאמירים וקשיי פרנסה, כל תקלה קלה בבית עולה לנו עשרות ומאות שקלים, אפילו רק לביקור טכנאי ללא תיקון. הדבר קשה עוד יותר כאשר מדובר על אוכלוסיות מעוטות יכולת, כגון קשישים, בעלי מוגבלויות והורים יחידניים שאין ביכולתם את האמצעים הפיזיים והכלכליים לעמוד בעלות התיקון.

במטרה לסייע לאוכלוסיות אלה, עו"ס ביחידה הקהילתית, ספרה סלומון, יצאה ביוזמה ראשונית לגייס ולהקים קבוצת מתנדבים אשר תיתן מענה לאוכלוסייה זו הזקוקה לתיקונים קלים בבית, כמו תיקוני אינסטלציה, עבודות קידוח, החלפת נורה, תיקוני צבע ותיקוני רהיטים (חשוב לדעת שהסיירת לא תוכל לבצע כל תיקון, יתכן ויידרש איש מקצוע באחריות הפונה). בזכות סיוע זה יצליחו המתנדבים לשפר לתושבים את רמת חייהם ורווחתם, ולהגביר את הסולידריות החברתית בקהילה.

כעת הסיירת מונה כ-30 חברים שחלקם כבר עובדים בשטח וחלקם עוברים תהליך הכשרה בעולם התיקונים הקלים ואחזקת הבית בהדרכתם של איש המקצוע אורן לישע והמחנך עדיאל חדד.

אז למי מיועד הסיוע? למשפחות אגף הרווחה בדגש על קשישים, אנשים עם מגבלה פיזית, עריריים והורים יחידניים. מערך המתנדבים מורכב מתושבי העיר, מכיניסטים ממכינת "בראשית" ומכינת "נחשון" ותלמידי כיתות ט' מהישיבה התיכונית.

"בשיח שלי עם התושבים עולה הרבה פעמים נושא העלויות הגבוהות שהם נאלצים לשלם עבור תיקונים מזעריים", סיפרה עו"ס ספרה סולומון. "מכאן הגיתי את הרעיון להקים את סיירת התיקונים פה בעיר. כשהוצאתי את הפרסום עבור הפרויקט הזה וגיוס המתנדבים, הייתי בספק להיענות של אנשים, אך להפתעתי הרבה האנשים פנו מיוזמתם ורצו להירתם למטרה חשובה זו עם רצון עז לסייע לאוכלוסיות אלה. אני רוצה להודות לאורן לישע ולעדיאל חדד על הדרכת המתנדבים ותרומתם הגדולה לפרויקט", הוסיפה.

ראש העיר, אלון דוידי, שנכח במעמד פתיחת הסיירת, אמר: "אני נרגש וגאה להיות ראש עיר של תושבים שאכפת להם האחד מהשני ומסייעים לאנשים הזקוקים לעזרה. שמעתי על אותם מתנדבים רבים, בהם תושבים, חניכי מכינת בראשית ומכינת נחשון ותלמידי הישיבה התיכונית שיגיעו לבתים עם ציוד עבודה ויסייעו בכל מה שנדרש לשיפוץ ותיקון.
מתנדבים יקרים, הרצון שלכם לעזור ולתרום ללא תמורה מרגש ומרחיב את הלב. תודה רבה ומיוחדת לעו"ס ספרה סולומון וליחידה הקהילתית על היוזמה והארגון ולאורן לישע שחנך את המתנדבים.
אני קורא לכולם לבוא ולהשתתף בפרויקט מיוחד וחשוב זה".

שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיונידלג על שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיוני
מידע חיונידלג על מידע חיוני

מידע חיוני

משטרה - מוקד 100

100 

תחנת משטרת שדרות

08-6620444

 מגן דוד אדום

101

 כיבוי אש

102

 איחוד הצלה

1221

 זק"א

1220

קופת חולים כללית

08-6621222

 קופת חולים מכבי

08-6892064

 קופת חולים לאומית

08-6610179

 מוקד רפואי לילה

08-6891482

 התחנה לבריאות הנפש

08-6612939

 תחנה לבריאות המשפחה נאות רבין

08-6899889

 תחנה לבריאות המשפחה נווה אשכול

08-6898171

 

עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור
 • סיירת הורים - יוצאת לדרך

  היום, יותר מתמיד, הילדים שלנו זקוקים לנו! התנדב לסיירת הורים שלנו, לרישום ועוד פרטים: פזית ביטון, רכזת סיירת הורים- 050-6694769

 • מוקד הקרן לידידות 9779*

  הקרן לידידות מפעילה מוקד חברתי הנותן מענה והכוונה לכל הזקוק לסיוע בתחומי החברה והרווחה. לא ברור לכם למי לפנות? נתקלתם בקושי? פנה למוקד הידידות 9779*

 • הגשת בקשה מקוונה להנחה בארנונה

  תושבים יקרים כחלק משיפור השירות לתושב, מחלקת הגבייה מאפשרת הגשת בקשה להנחה באמצעות אתר האינטרנט של הרשות כל שעליכם לעשות הוא להזין פרטי המשלם והנכס עבור כל המתגוררים בנכס אשר מלאו להם 18 שנה להגשת הבקשה ניתן להיכנס ל"שירות לתושב > הגשת בקשה להנחה בארנונה

 • לכל הכתבות וההודעות לעיתונות

 • עיריית שדרות מחפשת אותך! בואו להיות הפנים היפות של העיר!

מוקד מידע ושירות לתושבדלג על מוקד מידע ושירות לתושב

מוקד מידע ושירות לתושב

 לפניותך למוקד מידע ושירות לתושב

תושבי העיר מחייגים:  106

או במספר החדש:  8516*

צור קשרדלג על צור קשר

הרשמה לקבלת מידע

עבור לתוכן העמוד