עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור

אירועי חנוכה כסלו תש"ף - 23-30.12.19!

סגירת כבישים לרגל אירוע ספורט משותף לצה"ל ולעירייה

תושבים יקרים, לרגל אירוע ספורט עירוני משותף לצה"ל ולעירייה שיתקיים מחר, יום שני, 25/11/19, ייסגרו מספר כבישים לתנועת כלי רכב ותחבורה ציבורית בין השעות 8:30 ל-11:00. הצירים שייחסמו הם: רחוב הבנים מכביש 232 לכיכר הבנים, רחוב יגאל אלון מכיכר הבנים לכיכר בגין, רחוב בן יהודה מקופת חולים "כללית" לכיכר ה"ויקטורי" ורחוב הנחלים מכיכר ה"ויקטורי" ועד לבריכה. בנוסף, לא תתאפשר חניית רכבים ברחוב הבנים, בכניסה לבריכה, וכן ברחוב בן יהודה מול השוק העירוני החל מהיום, יום ראשון, 24/11/19, בשעה 16:00 ועד למחר בשעה 12:30. כמו כן, ה"ספורט קלאב" יהיה סגור מחר למינויים עד השעה 14:00. שיהיה לכולנו שבוע טוב ואירוע מוצלח.

סגירת דרך יצחק שמיר לצורך עבודות תשתית

סיירת הורים - יוצאת לדרך

היום, יותר מתמיד, הילדים שלנו זקוקים לנו! התנדב לסיירת הורים שלנו, לרישום ועוד פרטים: פזית ביטון, רכזת סיירת הורים- 050-6694769

חניות ורודות בשדרות: לנשים בהריון ולאחר לידה

קווים 588, 589, 687, 688, 689 - שינוי לוחות הזמנים ותוספת נסיעות:

נוסעים/ות יקרים/ות, החל מיום שני ה-18.11.19 יחולו שינויים בלוחות הזמנים של הקווים 588, 589, 687, 688, 689, ותתווספנה נסיעות חדשות: • בקו 588 מכיוון מכללת ספיר תתווסף נסיעה בשעה 18:00. • בקו 589 מכיוון מכללת ספיר תתווסף נסיעה בשעה 18:00. • בקו 688 מכיוון ערד תתווסף נסיעה בשעה 6:55. • בקו 688 מכיוון מכללת אחווה תתווסף נסיעה בשעה 16:00. לוחות הזמנים המלאים יעודכנו במודיעין האתר בסמוך למועד השינוי. מטרופולין מאחלת נסיעה בטוחה ונעימה, לעדכונים בזמן אמת חייגו 5900* מוקד מטרופולין.

מוקד הקרן לידידות 9779*

מוקד הקרן לידידות 9779*

חדש! קו 587 מירוחם למכללת ספיר החל מסוף אוקטובר

עיריית שדרות - עמוד הבית

אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

זיכרון בסלון בבית ראש העיר

"זיכרון בסלון" בבית ראש העיר

יום הזיכרון לשואה ולגבורה מצוין מידי שנה בטקסים ועצרות, אך גם בפרויקט מיוחד במינו בשם "זיכרון בסלון". אנשי עדות, שניצלו מהשואה או שרדו בשואה, מגיעים לבתים של אנשים המזמינים אותם, ומספרים לקהל את סיפורם מהמלחמה הנוראה. ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, ורעייתו, נורית, הצטרפו השנה למיזם ואירחו בביתם את הזוג זיוה ואורי בכר מקיבוץ רוחמה.

"רוצה אני שתקימו יד לנו – מצבה שתגיע עד השמיים, ציון שיראה אותו העולם כולו – פסל, לא משיש ולא מאבן, אלא ממעשים טובים. כי מאמינה אני באמונה שלמה, שרק מצבה כזו עשויה להבטיח לכם ולילדכם עתיד טוב יותר" (מיומנה של הנערה דוניה רוזן, 1943).

מעשים טובים ומרגשים בהחלט קרו ביום רביעי בערב, ערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה, כאשר עשרות בתים בעיר שדרות הפכו את חלל הבית לסלון אחד גדול בו התקבצו תושבי העיר להקשיב לסיפורי גבורה מפיהם של לוחמים אמיתיים, שורדי שואה.

מיד לאחר שתמה העצרת המרכזית ליום הזיכרון לשואה ולגבורה, עשרות מתושבי העיר הגיעו לביתם של ראש עיריית שדרות, אלון דוידי ורעייתו, נורית, בכדי לשמוע עדות חיה מפי שורדי שואה במסגרת המיזם 'זיכרון בסלון'. ראש העיר הזכיר את חשיבות הערב וציין כי "עלינו להנחיל לדורות הבאים את זיכרון השואה וללמד את עצמנו ואת ילדינו להוקיר את עצם קיומה של מדינת ישראל בעזרת סיפורים אלו". בסלון חיכו אורי וזיווה בכר שעלו לארץ ישראל מבולגריה ושיתפו את המשתתפים בזכרונות מהמלחמה הארורה.

בשדרת חסידי אומות העולם ב'יד ושם' מתנוססים שמותיהם של דימיטר פשב, פוליטיקאי בולגרי והמטרופוליט סטפן – ראש הכנסייה האורתודוכסית הבולגרית. עד לפני רגע לא היינו מעלים על דעתנו כי שמותיהם יכולים להיקשר להצלת כמות כה גדולה של יהודים אך נפלה בחלקנו הזכות לשמוע סיפור שמוכרחים לזכור ולשמור.

לאורי וזיווה בכר ובני משפחתם היו רק שעתיים ביום בהם יכלו לצאת מפתח ביתם אל אור השמש. הם לא ידעו קרוא וכתוב כיוון שעל בתי הספר בהם למדו השתלטו החיילים הגרמנים והפכו אותם למוצב צבאי. בשלב מסוים, הם גם נאלצו לעזוב את מקום היוולדם לאור פרעות הנאצים אך הם ממהרים להבהיר כי חייהם אמנם היו קשים, אבל לא בלתי נסבלים. בערב יום רביעי, בביתו של דוידי, הם הקרינו סרט דוקו מרתק המספר את סיפורם הייחודי של יהודי בולגריה אשר מנהיגיה היו ידידי אמת של הגרמנים ואף קראו רחובות בבולגריה על שמם של היטלר וחבריו המרצחים, ואתם בטח שואלים את עצמכם איך זה שעדיין שניים ממנהיגיה קיבלו עץ בגן חסידי אומות עולם?

11,343 מיהודי בולגריה נשלחו לתאי הגזים והומתו על אדמת פולין בתכנית הגירוש הראשונה של יהודי בולגריה. בתכנית הגירוש השנייה, המטרופוליט סטפן כבר שמע על כך והחל להילחם על חייהם וכמותו גם דימיטר פשב אשר ניהלו לחוד מאבק עיקש מול כל גורם רלוונטי ובעיקר מול מלך בולגריה וגרמו לו לשנות את מדיניותו ופעם אחר פעם לבטל את תכניות הגירוש, תוך סיכון ממשי לחייו, ולהביא להצלתם של עשרות אלפי יהודי בולגריה אשר בדרכם למחנות ההשמדה זכו לרדת בערי השדה ובכך ניצלו חייהם.

בתום הערב, העניקו נורית ואלון דוידי לבני הזוג בכר עציץ פרחים ותעודת הוקרה. "הדרך של 'זיכרון בסלון' מחיה את היום הזה ומאפשרת להיענות לאתגר הזה שהזמן עובר ועל כולנו מצווה לזכור ולא לשכוח", אמר דוידי לאורי וזיוה. "תודה רבה לכם ומאחל לכם אריכות ימים, תמשיכו לבקר בשדרות".

במפגש נכחו סגני ראש העיר, אלעד קלימי ומארק איפראימוב, חברת המועצה, חוה נחשונוב, עובדי לשכת ראש העיר, מורים ובני נוער מהעיר.שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיונידלג על שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיוני
מידע חיונידלג על מידע חיוני

מידע חיוני

משטרה - מוקד 100

100 

תחנת משטרת שדרות

08-6620444

 מגן דוד אדום

101

 כיבוי אש

102

 איחוד הצלה

1221

 זק"א

1220

קופת חולים כללית

08-6621222

 קופת חולים מכבי

08-6892064

 קופת חולים לאומית

08-6610179

 מוקד רפואי לילה

08-6891482

 התחנה לבריאות הנפש

08-6612939

 תחנה לבריאות המשפחה נאות רבין

08-6899889

 תחנה לבריאות המשפחה נווה אשכול

08-6898171

 

עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור
 • התהלוכה- יוצאת לדרך

  היום, בשעה 16:00 התהלוכה השנתית של ראש חודש אדר בואו בהמוניכם עם הילדים לחוויה מהנה ומשמחת. מ-3 מרחבת במתנ"ס שכונת נווה אשכול: מרחוב נתן אלתרמן - מול מסעדת סילביה שכונת הכרמים - מרחבת בי"כ אהבת ישראל, רחוב הרב משאש 6

 • מוקד הקרן לידידות 9779*

  הקרן לידידות מפעילה מוקד חברתי הנותן מענה והכוונה לכל הזקוק לסיוע בתחומי החברה והרווחה. לא ברור לכם למי לפנות? נתקלתם בקושי? פנה למוקד הידידות 9779*

 • הגשת בקשה מקוונה להנחה בארנונה

  תושבים יקרים כחלק משיפור השירות לתושב, מחלקת הגבייה מאפשרת הגשת בקשה להנחה באמצעות אתר האינטרנט של הרשות כל שעליכם לעשות הוא להזין פרטי המשלם והנכס עבור כל המתגוררים בנכס אשר מלאו להם 18 שנה להגשת הבקשה ניתן להיכנס ל"שירות לתושב > הגשת בקשה להנחה בארנונה

 • לכל הכתבות וההודעות לעיתונות

 • עיריית שדרות מחפשת אותך! בואו להיות הפנים היפות של העיר!

 • בקשה להירשם בספר הקבלנים והספקים

  עיריית שדרות מזמינה בזאת ספקים וקבלנים להגיש בקשה להירשם בספר הקבלנים והספקים, אשר יהיו רשאים להשתתף בהצעות מחיר שתפרסם העירייה מעת לעת, לפי צרכיה, ובהליכי התקשרות לאספקת טובין ו/או לקבלת שירותים הפטורים מחובת מכרז פומבי.

דבר ראש העירדלג על דבר ראש העיר

דבר ראש העיר

אלון
אני שמח שבחרתם לבקר באתר העירוני של העיר שדרות, המציע שפע של מידע אודות הנעשה בעיר, שירותים ודרכי התקשרות לרשות ולזרועותיה. 
צור קשרדלג על צור קשר

הרשמה לקבלת מידע

עבור לתוכן העמוד