עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור

עדכון קורונה

עדכון מוצ"ש, 4.4.2020: תושבים יקרים שבוע טוב, *משרד הבריאות עידכן בסוף השבוע מקומות שבהם שהו חולי קורונה מאומתים בשדרות.* 28/3/20, 19:30-20:30 - מוקד "טרם" 23/3/20, 7:30-10:30 - סופר "ויקטורי" 22/3/20, 16:00-16:30 - מוקד "טרם" 22/3/20, 12:00-14:00 , סופר "ויקטורי" *שימו לב, כי רק הודעות הדובר המתפרסמות באתר משרד הבריאות ולאחר מכן דרכנו הן המאומתות והמדויקות.* *כל מי ששהה במקומות שצוינו בהודעה בשעות ובימים המפורטים מתבקש להיכנס לבידוד ביתי לפי הוראות משרד הבריאות ולדווח על כך בטופס המקוון באתר (ראו קישור באתר משרד הבריאות).* *אנו קוראים לחולים מאומתים, תושבי העיר, ליצור איתנו קשר באמצעות המוקד העירוני במספר 8516* ולסייע לנו להעביר לתושבים את המידע על מסלולם כדי למנוע את המשך התרחבות המגפה. אנו כמובן נדאג לשמור על פרטיותכם. *אנו ממשיכים לעדכן כל העת בכל ערוצי התקשורת:* 📌 אתר "נאבקים בקורונה - עדכוני העירייה" >> http://bit.ly/349JdBj 📌 דף הפייסבוק של עיריית שדרות - גדוש בתכנים עבורכם >> bit.ly/2UZujJS 📌 הוואטסאפ העירוני, להצטרפות >> bit.ly/349JdBj 📌 מוקד מידע ושירות לתושב 24/7 - 8516*. *(דוברות עיריית שדרות)* שרד הבריאות מפרסם מוקד נוסף בו שהה חולה קורונה מאומת: מוקד "טרם", רחוב סמטת הפלדה - 28/3/20, 19:30-20:40 כל מי שהיה במקום הנ״ל ביום ובשעות שצויינו מתבקש להיכנס לבידוד ביתי לפי הוראת משרד הבריאות ולדווח על כך באתר משרד הבריאות. או במוקד משרד הבריאות בטלפון 5400* או במוקדי קופות החולים: כללית 2700* מכבי 3555* מאוחדת 3833* לאומית 507* ממשיכים לעדכן כל הזמן גם באתר העירייה - https://www.e-sderot.org.il/?CategoryID=205&ArticleID=890

יום הניקיון הלאומי

בתאריך 24/3 נציין ברחבי הארץ את "יום הניקיון הלאומי". מטרת יום הניקיון היא לקדם מודעות לשמירה על ניקיון המרחב הציבורי, ולחנך את דור העתיד לערכים של צמצום פסולת, מיחזור ועוד.

חוברת רישום לגני הילדים תשפא

האם ננצח במלחמה הבאה? הרצאתו של יוסי יהושוע

פברואר יוצא מן הכלל כבר ממש פה מעבר לפינה

מופעים מוזיקליים, הצגות, סדר ט״ו בשבט מיוחד, סרטים ופעילויות ספורט - כל אלו ועוד יחכו לכם במהלך החודש המיוחד הזה! הצטרפו למסורת מיוחדת במינה ולחודש מדהים שמטרת העל שלו היא לקרב אותנו זה לזה וללמוד להכיר, באמצעות שלל פעילויות, את עולמם של בעלי המוגבלויות לתכנייה המלאה לחצו:

רישום לגנים ולכיתות א' לשנת הלימודים תשפ"א

עיריית שדרות - עמוד הבית

אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

שדרות זוכרת את הנספים בשואה

שדרות זוכרת את הנספים בשואה

 

עיריית שדרות קיימה השבוע את העצרת המרכזית לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה ברחבת האנדרטה ברחוב לוחמי הגטאות. הטקס המרגש והמכבד כלל קטעי שירה ונגינה, הנחת זרים וקטעי קריאה.

ביום רביעי, ערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה, נערך טקס יום הזיכרון המסורתי לשואה ולגבורה. השנה הטקס היה בסימן 74 שנה לתום מלחמת העולם השנייה. בטקס נכחו ראש העיר, אלון דוידי, ממלאת מקומו, יהודית אוליאל מלכה, סגניו, מרק איפראימוב ואלעד קלימי, המשנה לראש העיר, מיכאל אמסלם, וחברי מועצת העיר. 

הטקס המרגש, אשר נערך באנדרטה לשואה ולגבורה, החל בקטע נגינה מתוך "רשימת שינדלר" של הכנרית עמית יפרח ולאחריו קטע קריאה "וויולה" שכתב אריה דן והקריאה חושן פרץ. מנחה הטקס, אורן כהן, קרא את תפילת 'יזכור' ולאחר מכן הניחו זרים לזכר הנספים על מרגלות האנדרטה. בשם עיריית שדרות הניח זר ראש העיר, אלון דוידי, בשם ניצולי השואה הניחה מאיה פלצב, בשם הווטרנים הניח זר איליה מרדוחוביץ.

לאחר מכן נשא ראש העיר, אלון דוידי, דברים על ערך יום השואה. בין דבריו: "דינו של עם שלם - זקן וטף, גבר ואישה - נגזר להישמד אך ורק בשל זהותו. מנגנון טבח משומן הופעל במלוא הקיטור ולא חדל מכך לרגע. ילדים הופרדו מהוריהם, בעלים מנשותיהם, משפחות נקרעו, מיליוני יהודים נורו, ניתלו ונחנקו בתאי הגזים. אפילו שם, באפילה הגדולה, במחנות המוות ובגטאות, בשפל שלא ידעו בני אנוש גייס העם היהודי את כושר ההתנגדות והגבורה, והשיב מלחמה בצורר הנאצי. מתוך השואה המוחלטת של סוף האנושיות והחיים, באו ההתנגדות והאומץ". עוד הוסיף דוידי ואמר לקהל הרב: "הערב, אני עומד כאן, נרגש, מביט בכם, ניצולים יקרים- לוחמים, ואומר לכם

תודה. תודה, כי בזכותכם אנחנו כאן היום. אתם החיים בצל הזיכרון כל חייכם, אתם אבני הדרך בעיצוב האומה היהודית, בבניית הארץ, ובמלחמה על עצמאותנו. אין לנו

מילים שיכולות להסביר ולהכיל את אותו כאב אנושי ואת האובדן הבלתי נתפס. אך תשובתו של העם היהודי לאסון השואה היא הקמת מדינת ישראל והמשכיות הדורות".

לאחר הדברים הדליק מטביי אבלביץ את משואת הזיכרון. המנחה הקריא את שמות 118 הנספים תושבי שדרות.

הרכב ווקאלי של בית הספר למוסיקה בשדרות שר את "ים הרחמים" של קובי אפללו ואחרי קטע קריאה ""פארק בראשון לציון" שהקריא נווה מלול עלה הרב משה זאב פיזם לפרק מתהלים והרב אריאל בראלי הקריא את את תפילת "אל מלא רחמים".

ניצול השואה, יורי גרינברג, קרא קדיש. לסיום, שרו ילדי בית הספר למוסיקה את "שיר המעלות" ולסיום שר כל הקהל את "התקווה".

העירייה שמה דגש על נושא הנגישות והטקס כולו היה נגיש גם מבחינת שמע, גם מבחינת תמלול לחירשים וגם מבחינת שפת הסימנים.


שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיונידלג על שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיוני
מידע חיונידלג על מידע חיוני

מידע חיוני

משטרה - מוקד 100

100 

תחנת משטרת שדרות

08-6620444

 מגן דוד אדום

101

 כיבוי אש

102

 איחוד הצלה

1221

 זק"א

1220

קופת חולים כללית

08-6621222

 קופת חולים מכבי

08-6892064

 קופת חולים לאומית

08-6610179

 מוקד רפואי לילה

08-6891482

 התחנה לבריאות הנפש

08-6612939

 תחנה לבריאות המשפחה נאות רבין

08-6899889

 תחנה לבריאות המשפחה נווה אשכול

08-6898171

 

עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור
  • מוקד הקרן לידידות 9779*

    הקרן לידידות מפעילה מוקד חברתי הנותן מענה והכוונה לכל הזקוק לסיוע בתחומי החברה והרווחה. לא ברור לכם למי לפנות? נתקלתם בקושי? פנה למוקד הידידות 9779*

  • הגשת בקשה מקוונה להנחה בארנונה

    תושבים יקרים כחלק משיפור השירות לתושב, מחלקת הגבייה מאפשרת הגשת בקשה להנחה באמצעות אתר האינטרנט של הרשות כל שעליכם לעשות הוא להזין פרטי המשלם והנכס עבור כל המתגוררים בנכס אשר מלאו להם 18 שנה להגשת הבקשה ניתן להיכנס ל"שירות לתושב > הגשת בקשה להנחה בארנונה

  • לכל הכתבות וההודעות לעיתונות

דבר ראש העירדלג על דבר ראש העיר

דבר ראש העיר

אלון
אני שמח שבחרתם לבקר באתר העירוני של העיר שדרות, המציע שפע של מידע אודות הנעשה בעיר, שירותים ודרכי התקשרות לרשות ולזרועותיה. 
צור קשרדלג על צור קשר

הרשמה לקבלת מידע

עבור לתוכן העמוד