עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור

חוברת רישום לגני הילדים תשפא

ימים פתוחים להורי ילדים העולים לכיתות א'

תושבים יקרים, עיריית שדרות מזמינה את הורי הילדים העולים לכיתה א' בשנת תשפ"א לימים פתוחים להיכרות עם בתי הספר היסודיים. ההרשמה לבתי הספר תחל ב-27.1, בהצלחה!

רישום לגנים ולכיתות א' לשנת הלימודים תשפ"א

עיריית שדרות - עמוד הבית

אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

ערב יום הזיכרון - "בית גלעד לזכרם" נחנך בשדרות

הגדל

ערב יום הזיכרון -

"בית גלעד לזכרם" נחנך בשדרות

 

מספר שעות לפני ערב יום הזיכרון חנכה עיריית שדרות את "בית גלעד לזכרם" - פרויקט שהחל לפני כשנתיים כדי לתת כבוד גדול יותר לנופלים של העיר במלחמות ישראל וכן בפעולות האיבה.

רגע לפני שהגיעו לזכור את יקיריהם שנפלו במלחמות ישראל ובפעולות האיבה ביום הזיכרון השנתי, המשפחות השכולות בשדרות השתתפו בטקס חנוכת המבנה המפואר של "בית גלעד לזכרם" שיכבד את יקיריהם  .

הטקס המרגש התקיים בהשתתפות המשפחות השכולות, ובמעמד ראש העיר, אלון דוידי, מ"מ ראש העיר, יהודית אוליאל מלכה, סגני ראש העיר, אלעד קלימי ומארק איפראימוב, מנהלת מחוז דרום במשרד הבינוי והשיכון, מלי שרביט, חברי מועצת העיר ותושבי העיר שהגיעו לתת כבוד לנופלים.

המבנה החדש, הוקם בצמוד לספרייה העירונית שתשלב בפעילותה את המידע הממוחשב אודות הנופלים.

כידוע, במשך עשרות שנים עלה לא פעם הצורך בהקמת מבנה לזכרם של הנופלים, שקיים בלא מעט ערים בישראל. עד כה, הסתפקו המשפחות השכולות באנדרטה שהוקמה ליד בריכת השחייה העירונית. באנדרטה רשומים השמות של הבנים אבל זה לא מספיק שרק יהיה איזכור. דוידי שמע מהמשפחות שחשוב להן שהציבור יוכל לשמוע את סיפורי הנופלים, לעיין בתמונות ובעצם לקרוא קצת היסטוריה על החלל ששילם בחייו כדי שהמדינה שלנו תמשיך להתקיים וכמובן העיר שלנו שדרות שמתמודדת כבר 18 שנים עם איום ביטחוני של ירי טילים. דוידי גייס 2 מיליון שקלים ממשרד הבינוי והשיכון.

דוידי אמר: "אין לי תרופה לרפא את השכול ואין בי מילים כדי לנחם. אך יש לי בשורה גדולה ובתוכה מעט נחמה. 60 שנים מיום היווסדה של העיר שדרות, לקראת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, זכינו להקים את הבית הזה, "בית גלעד לזכרם". במקום הזה, נשמר את זיכרון הנופלים, מעשיהם וגבורתם, נסיבות נפילתם, בהכרת משפחתם וחבריהם ומעל לכל, בזיכרון אישיותם של הנופלים. הבית הזה הוא שלכם ובשבילכם".  דוידי הודה לכל מי שהיה שותף ופעל כדי שהבית הזה יקום.

אוליאל מלכה: "בית 'גלעד לזכרם' בשדרות הוא גלעד ואות זיכרון, הוא הבית של משפחות הנופלים, חללי צה"ל ומערכות הביטחון ונפגעי פעולות האיבה. המקום הזה ישמש כתובת ובית לכל בני משפחת הנופלים, שאיבדו את יקיריהם".

דליה רחמים, נציגת המשפחות השכולות אמרה: "האובדן מותיר אחריו חלל גדול זה צובע את עצמו בכל יום בגוונים אחרים. לצד השבר העצום נולד הצורך להתמודד למען מי שנשאר במציאות חזקה כל-כך. המדינה שבה אנו חיים היא נכס שהותירו לנו הנופלים ולא על מגש של כסף". רחמים הודתה לדוידי ולכל העוסקים במלאכה.

אבי אדאף, נציג משפחות נפגעי פעולות האיבה: "סיפוק נפש עמוק ממלא את ליבנו ביום זה. יום בו אנו חונכים מבנה זה אשר יספר את פועלם וגבורתם של הנופלים בני עירנו ה' יקום דמם. בשם כל המשפחות השכולות ברצוני להודות לראש העיר, לסגניו ולקברניטי העיר שדרות על החשיבה היצירתית והרצון ההומני לשמר ולהנציח את יקירינו".

 

·       מצורפת ההודעה ותמונות. צילום": דביר מלכה

שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיונידלג על שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיוני
מידע חיונידלג על מידע חיוני

מידע חיוני

משטרה - מוקד 100

100 

תחנת משטרת שדרות

08-6620444

 מגן דוד אדום

101

 כיבוי אש

102

 איחוד הצלה

1221

 זק"א

1220

קופת חולים כללית

08-6621222

 קופת חולים מכבי

08-6892064

 קופת חולים לאומית

08-6610179

 מוקד רפואי לילה

08-6891482

 התחנה לבריאות הנפש

08-6612939

 תחנה לבריאות המשפחה נאות רבין

08-6899889

 תחנה לבריאות המשפחה נווה אשכול

08-6898171

 

עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור
 • התהלוכה- יוצאת לדרך

  היום, בשעה 16:00 התהלוכה השנתית של ראש חודש אדר בואו בהמוניכם עם הילדים לחוויה מהנה ומשמחת. מ-3 מרחבת במתנ"ס שכונת נווה אשכול: מרחוב נתן אלתרמן - מול מסעדת סילביה שכונת הכרמים - מרחבת בי"כ אהבת ישראל, רחוב הרב משאש 6

 • מוקד הקרן לידידות 9779*

  הקרן לידידות מפעילה מוקד חברתי הנותן מענה והכוונה לכל הזקוק לסיוע בתחומי החברה והרווחה. לא ברור לכם למי לפנות? נתקלתם בקושי? פנה למוקד הידידות 9779*

 • הגשת בקשה מקוונה להנחה בארנונה

  תושבים יקרים כחלק משיפור השירות לתושב, מחלקת הגבייה מאפשרת הגשת בקשה להנחה באמצעות אתר האינטרנט של הרשות כל שעליכם לעשות הוא להזין פרטי המשלם והנכס עבור כל המתגוררים בנכס אשר מלאו להם 18 שנה להגשת הבקשה ניתן להיכנס ל"שירות לתושב > הגשת בקשה להנחה בארנונה

 • לכל הכתבות וההודעות לעיתונות

 • עיריית שדרות מחפשת אותך! בואו להיות הפנים היפות של העיר!

 • בקשה להירשם בספר הקבלנים והספקים

  עיריית שדרות מזמינה בזאת ספקים וקבלנים להגיש בקשה להירשם בספר הקבלנים והספקים, אשר יהיו רשאים להשתתף בהצעות מחיר שתפרסם העירייה מעת לעת, לפי צרכיה, ובהליכי התקשרות לאספקת טובין ו/או לקבלת שירותים הפטורים מחובת מכרז פומבי.

 • רישום לגנים ולכיתות א' לשנת הלימודים תשפ"א

דבר ראש העירדלג על דבר ראש העיר

דבר ראש העיר

אלון
אני שמח שבחרתם לבקר באתר העירוני של העיר שדרות, המציע שפע של מידע אודות הנעשה בעיר, שירותים ודרכי התקשרות לרשות ולזרועותיה. 
צור קשרדלג על צור קשר

הרשמה לקבלת מידע

עבור לתוכן העמוד