עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור

עדכון קורונה

עדכון מוצ"ש, 4.4.2020: תושבים יקרים שבוע טוב, *משרד הבריאות עידכן בסוף השבוע מקומות שבהם שהו חולי קורונה מאומתים בשדרות.* 28/3/20, 19:30-20:30 - מוקד "טרם" 23/3/20, 7:30-10:30 - סופר "ויקטורי" 22/3/20, 16:00-16:30 - מוקד "טרם" 22/3/20, 12:00-14:00 , סופר "ויקטורי" *שימו לב, כי רק הודעות הדובר המתפרסמות באתר משרד הבריאות ולאחר מכן דרכנו הן המאומתות והמדויקות.* *כל מי ששהה במקומות שצוינו בהודעה בשעות ובימים המפורטים מתבקש להיכנס לבידוד ביתי לפי הוראות משרד הבריאות ולדווח על כך בטופס המקוון באתר (ראו קישור באתר משרד הבריאות).* *אנו קוראים לחולים מאומתים, תושבי העיר, ליצור איתנו קשר באמצעות המוקד העירוני במספר 8516* ולסייע לנו להעביר לתושבים את המידע על מסלולם כדי למנוע את המשך התרחבות המגפה. אנו כמובן נדאג לשמור על פרטיותכם. *אנו ממשיכים לעדכן כל העת בכל ערוצי התקשורת:* 📌 אתר "נאבקים בקורונה - עדכוני העירייה" >> http://bit.ly/349JdBj 📌 דף הפייסבוק של עיריית שדרות - גדוש בתכנים עבורכם >> bit.ly/2UZujJS 📌 הוואטסאפ העירוני, להצטרפות >> bit.ly/349JdBj 📌 מוקד מידע ושירות לתושב 24/7 - 8516*. *(דוברות עיריית שדרות)* שרד הבריאות מפרסם מוקד נוסף בו שהה חולה קורונה מאומת: מוקד "טרם", רחוב סמטת הפלדה - 28/3/20, 19:30-20:40 כל מי שהיה במקום הנ״ל ביום ובשעות שצויינו מתבקש להיכנס לבידוד ביתי לפי הוראת משרד הבריאות ולדווח על כך באתר משרד הבריאות. או במוקד משרד הבריאות בטלפון 5400* או במוקדי קופות החולים: כללית 2700* מכבי 3555* מאוחדת 3833* לאומית 507* ממשיכים לעדכן כל הזמן גם באתר העירייה - https://www.e-sderot.org.il/?CategoryID=205&ArticleID=890

יום הניקיון הלאומי

בתאריך 24/3 נציין ברחבי הארץ את "יום הניקיון הלאומי". מטרת יום הניקיון היא לקדם מודעות לשמירה על ניקיון המרחב הציבורי, ולחנך את דור העתיד לערכים של צמצום פסולת, מיחזור ועוד.

חוברת רישום לגני הילדים תשפא

האם ננצח במלחמה הבאה? הרצאתו של יוסי יהושוע

פברואר יוצא מן הכלל כבר ממש פה מעבר לפינה

מופעים מוזיקליים, הצגות, סדר ט״ו בשבט מיוחד, סרטים ופעילויות ספורט - כל אלו ועוד יחכו לכם במהלך החודש המיוחד הזה! הצטרפו למסורת מיוחדת במינה ולחודש מדהים שמטרת העל שלו היא לקרב אותנו זה לזה וללמוד להכיר, באמצעות שלל פעילויות, את עולמם של בעלי המוגבלויות לתכנייה המלאה לחצו:

רישום לגנים ולכיתות א' לשנת הלימודים תשפ"א

עיריית שדרות - עמוד הבית

אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

מתנדבי הצח"שים בשדרות תופסים תאוצה

מתנדבי הצח"שים בשדרות תופסים תאוצה

 

צוותי החירום השכונתיים (צח"שים) בשדרות פעלו במרץ גם בסבב ההסלמה האחרון. לאחרונה עוד ועוד מתנדבים הצטרפו לצח"שים, שאמונים על מתן מענה אפקטיבי לתושבים בזמן חירום. דוידי: "חברי הצח"שים הם העיניים והאוזניים שלנו בשכונות".  

 

עיריית שדרות, באמצעות היחידה לעבודה קהילתית באגף לשירותים חברתיים, ומרכז חוסן הפועל בעיר בעשור האחרון, הקימו צח"שים, המבוססים על תושבים מתנדבים. זאת, כדי להגביר את החוסן הקהילתי בשכונות השונות.

שדרות היא אחת מהערים הראשונות שהקימו צוותי חירום שכונתיים ומהווה מודל לעבודה לערים נוספות לאור הצרכים שיש לה ולאור והניסיון שצברה בהתמודדותה עם מצבי חירום ובמתן מענה מיידי לאירוע חירום ביטחוני ואזרחי, מיפוי צרכי התושבים, הכוונת כוחות העזר לתושבים עם צרכים מיוחדים או כאלו שבמצוקה והעברת תמונת מצב מתוך השכונות והמינהלות לעירייה בזמן אמת ותוך כדי שיתוף פעולה מלא עם אגפי העירייה השונים.

המתנדבים, שעברו הכשרות חירום רבות, בהן עזרה ראשונה, עזרה ראשונה נפשית, חילוץ והצלה ועוד והשתתפו בתרגילים לצד הגופים העירוניים וכוחות הביטחון וזה למעלה משנה שקבוצות של אזרחים פועלות בשדרות בנתינת מענה לתושבים בזמן מצב חירום. בהסלמות האחרונות הצוותים יצאו לשטח לאחר נפילות, ביקרו תושבים ושאלו לשלומם, כיוונו את ארגוני הסיוע לתת מענה מדויק לתושבים השונים ולא פחות חשוב, הראו נוכחות בקרב הציבור שבא לראותם בזמנים קשים שכאלו.

הצח"שים כיום פעילים במספר שכונות: נאות יצחק רבין, נאות הנביאים, נאות הנשיא ונאות אביב. בשכונות נאות אשכול ובן גוריון מתקיימים תהליכי גיוס בימים אלו.

ראש העיר, אלון דוידי: "חברי הצח"שים הם העיניים והאוזניים שלנו בשכונות, אנחנו מוקירים אותם ומעריכים אותם על התנדבותם. בזמן חירום הם חלק משמעותי ובלתי נפרד בתפקודה של העירייה. יש לנו יתרון גדול שיש לנו תושבים כמותם, תושבים אכפתיים שמעוניינים ורוצים לתת ולתרום למען שכניהם".

הממונה על האגף לשירותים חברתיים, עו"ד אלונה רבינוביץ' אליהו: "המהות של הצח"ש היא להיות שם בשביל האחר. כל אחד ואחת מהמתנדבים והמתנדבות כאן הוא גיבור/ה שבוחרים דווקא לצאת החוצה בזמן מצב חירום ולראות את האחר, המטרה היא שיפור הקשר הישיר בין הציבור לאגף לשירותים חברתיים בשעת חירום, ומבוסס על ההנחה שלתושבים יש ידע רב וחיוני על השכנים והקרובים שלהם. בשעת הצורך הם יוכלו לקבל מידע חיוני מהרשות ולדווח לרשויות הרווחה על מצוקות וצרכי התושבים בשכונת מגוריהם".

מנהלת הצח"שים, שלומית אקשטיין, סיכמה ואמרה: "המטרה של הצוותים האלה היא להוות מכפיל כוח לצוותי המקצוע כמו רווחה או חוסן כאשר הרשות נדרשת לתת מענה בזמן מצב חירום. הצוותים מורכבים מתושבים המכירים את השכונה, הם יודעים מי גר לבד, מי דייר חדש ברחוב, כמה קשישים גרים בשכונה ומה מצבם וכאשר יש נפילה של טיל, הצוותים האלה מכווננים להגיע לביקור אצל אותם אנשים. הדבק שמחזיק את תושבי שדרות היא הערבות ההדדית הקיימת כאן, התחושה הזו שלא משנה מה יקרה אנו ביחד, בשבילנו, בשביל משפחתנו, חברינו ועברו השכנים שלנו".

כאמור בימים אלו מתקיימים תהליכי גיוס לצוותים נוספים בשכונות נאות אשכול ובן גוריון. מי שרואה את עצמו שליח נאמן עבור משפחתו ושכניו מוזמן לקחת חלק בפרויקט החשוב הזה.

 

·       מצורפת ההודעה ותמונות של הצח"שים. צילום: עיריית שדרות

שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיונידלג על שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיוני
מידע חיונידלג על מידע חיוני

מידע חיוני

משטרה - מוקד 100

100 

תחנת משטרת שדרות

08-6620444

 מגן דוד אדום

101

 כיבוי אש

102

 איחוד הצלה

1221

 זק"א

1220

קופת חולים כללית

08-6621222

 קופת חולים מכבי

08-6892064

 קופת חולים לאומית

08-6610179

 מוקד רפואי לילה

08-6891482

 התחנה לבריאות הנפש

08-6612939

 תחנה לבריאות המשפחה נאות רבין

08-6899889

 תחנה לבריאות המשפחה נווה אשכול

08-6898171

 

עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור
  • מוקד הקרן לידידות 9779*

    הקרן לידידות מפעילה מוקד חברתי הנותן מענה והכוונה לכל הזקוק לסיוע בתחומי החברה והרווחה. לא ברור לכם למי לפנות? נתקלתם בקושי? פנה למוקד הידידות 9779*

  • הגשת בקשה מקוונה להנחה בארנונה

    תושבים יקרים כחלק משיפור השירות לתושב, מחלקת הגבייה מאפשרת הגשת בקשה להנחה באמצעות אתר האינטרנט של הרשות כל שעליכם לעשות הוא להזין פרטי המשלם והנכס עבור כל המתגוררים בנכס אשר מלאו להם 18 שנה להגשת הבקשה ניתן להיכנס ל"שירות לתושב > הגשת בקשה להנחה בארנונה

  • לכל הכתבות וההודעות לעיתונות

דבר ראש העירדלג על דבר ראש העיר

דבר ראש העיר

אלון
אני שמח שבחרתם לבקר באתר העירוני של העיר שדרות, המציע שפע של מידע אודות הנעשה בעיר, שירותים ודרכי התקשרות לרשות ולזרועותיה. 
צור קשרדלג על צור קשר

הרשמה לקבלת מידע

עבור לתוכן העמוד