עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור

הודעת משרד המשפטים לאור המצב הביטחוני - פעילות בתי המשפט וקבלת קהל

הודעת משרד המשפטים נכון ליום ד' 13.11.2019 (שעה 07:00) - לאור המצב הביטחוני והנחיות פיקוד העורף לא מתקיימת קבלת קהל בלשכות משרד במחוז הדרום. במחוז תל אביב והמרכז קבלת הקהל מתקיימת כרגיל. להלן פירט היחידות בהן לא מתקיימת קבלת קהל במחוז הדרום: * פרקליטות. * סיוע משפטי. * האפוטרופוס הכללי, הממונה על הליכי חדלות פירעון, הכונס הרשמי והרשם לענייני ירושה. * רשות התאגידים (רשם המשכונות). * הרשות לרישום והסדר זכויות מקרקעין. * שומת מקרקעין. * המחלקה לחקירות שוטרים. * נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות. * הסנגוריה הציבורית בבית השרעי ביפו ובבית הדין לעררים בבאר שבע לא יתקיימו דיונים (למעט במקרים דחופים). המענה הטלפוני במוקד השירות של משרד המשפטים ביחידות סגור. לטובת מקרים דחופים בלבד מופעל קו חירום בטלפונים: 073-3927747/48/49/50. הודעות נוספות יעודכנו באתר האנטרנט של משרד המשפטים ובדף הפייסבוק.

עדכון חסימות: כל הכבישים נפתחו לתנוה

המשטרה כבר הוציאה דוברות המשטרה (אגף התנועה): עדכון חסימות בעקבות המצב הביטחוני: כלל הכבישים נפתחו לתנועה.

סיירת הורים - יוצאת לדרך

היום, יותר מתמיד, הילדים שלנו זקוקים לנו! התנדב לסיירת הורים שלנו, לרישום ועוד פרטים: פזית ביטון, רכזת סיירת הורים- 050-6694769

מוקד הקרן לידידות 9779*

מוקד הקרן לידידות 9779*

חניות ורודות בשדרות: לנשים בהריון ולאחר לידה

חדש! קו 587 מירוחם למכללת ספיר החל מסוף אוקטובר

עיריית שדרות - עמוד הבית

אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

מתנדבי הצח"שים בשדרות תופסים תאוצה

מתנדבי הצח"שים בשדרות תופסים תאוצה

 

צוותי החירום השכונתיים (צח"שים) בשדרות פעלו במרץ גם בסבב ההסלמה האחרון. לאחרונה עוד ועוד מתנדבים הצטרפו לצח"שים, שאמונים על מתן מענה אפקטיבי לתושבים בזמן חירום. דוידי: "חברי הצח"שים הם העיניים והאוזניים שלנו בשכונות".  

 

עיריית שדרות, באמצעות היחידה לעבודה קהילתית באגף לשירותים חברתיים, ומרכז חוסן הפועל בעיר בעשור האחרון, הקימו צח"שים, המבוססים על תושבים מתנדבים. זאת, כדי להגביר את החוסן הקהילתי בשכונות השונות.

שדרות היא אחת מהערים הראשונות שהקימו צוותי חירום שכונתיים ומהווה מודל לעבודה לערים נוספות לאור הצרכים שיש לה ולאור והניסיון שצברה בהתמודדותה עם מצבי חירום ובמתן מענה מיידי לאירוע חירום ביטחוני ואזרחי, מיפוי צרכי התושבים, הכוונת כוחות העזר לתושבים עם צרכים מיוחדים או כאלו שבמצוקה והעברת תמונת מצב מתוך השכונות והמינהלות לעירייה בזמן אמת ותוך כדי שיתוף פעולה מלא עם אגפי העירייה השונים.

המתנדבים, שעברו הכשרות חירום רבות, בהן עזרה ראשונה, עזרה ראשונה נפשית, חילוץ והצלה ועוד והשתתפו בתרגילים לצד הגופים העירוניים וכוחות הביטחון וזה למעלה משנה שקבוצות של אזרחים פועלות בשדרות בנתינת מענה לתושבים בזמן מצב חירום. בהסלמות האחרונות הצוותים יצאו לשטח לאחר נפילות, ביקרו תושבים ושאלו לשלומם, כיוונו את ארגוני הסיוע לתת מענה מדויק לתושבים השונים ולא פחות חשוב, הראו נוכחות בקרב הציבור שבא לראותם בזמנים קשים שכאלו.

הצח"שים כיום פעילים במספר שכונות: נאות יצחק רבין, נאות הנביאים, נאות הנשיא ונאות אביב. בשכונות נאות אשכול ובן גוריון מתקיימים תהליכי גיוס בימים אלו.

ראש העיר, אלון דוידי: "חברי הצח"שים הם העיניים והאוזניים שלנו בשכונות, אנחנו מוקירים אותם ומעריכים אותם על התנדבותם. בזמן חירום הם חלק משמעותי ובלתי נפרד בתפקודה של העירייה. יש לנו יתרון גדול שיש לנו תושבים כמותם, תושבים אכפתיים שמעוניינים ורוצים לתת ולתרום למען שכניהם".

הממונה על האגף לשירותים חברתיים, עו"ד אלונה רבינוביץ' אליהו: "המהות של הצח"ש היא להיות שם בשביל האחר. כל אחד ואחת מהמתנדבים והמתנדבות כאן הוא גיבור/ה שבוחרים דווקא לצאת החוצה בזמן מצב חירום ולראות את האחר, המטרה היא שיפור הקשר הישיר בין הציבור לאגף לשירותים חברתיים בשעת חירום, ומבוסס על ההנחה שלתושבים יש ידע רב וחיוני על השכנים והקרובים שלהם. בשעת הצורך הם יוכלו לקבל מידע חיוני מהרשות ולדווח לרשויות הרווחה על מצוקות וצרכי התושבים בשכונת מגוריהם".

מנהלת הצח"שים, שלומית אקשטיין, סיכמה ואמרה: "המטרה של הצוותים האלה היא להוות מכפיל כוח לצוותי המקצוע כמו רווחה או חוסן כאשר הרשות נדרשת לתת מענה בזמן מצב חירום. הצוותים מורכבים מתושבים המכירים את השכונה, הם יודעים מי גר לבד, מי דייר חדש ברחוב, כמה קשישים גרים בשכונה ומה מצבם וכאשר יש נפילה של טיל, הצוותים האלה מכווננים להגיע לביקור אצל אותם אנשים. הדבק שמחזיק את תושבי שדרות היא הערבות ההדדית הקיימת כאן, התחושה הזו שלא משנה מה יקרה אנו ביחד, בשבילנו, בשביל משפחתנו, חברינו ועברו השכנים שלנו".

כאמור בימים אלו מתקיימים תהליכי גיוס לצוותים נוספים בשכונות נאות אשכול ובן גוריון. מי שרואה את עצמו שליח נאמן עבור משפחתו ושכניו מוזמן לקחת חלק בפרויקט החשוב הזה.

 

·       מצורפת ההודעה ותמונות של הצח"שים. צילום: עיריית שדרות

שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיונידלג על שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיוני
מידע חיונידלג על מידע חיוני

מידע חיוני

משטרה - מוקד 100

100 

תחנת משטרת שדרות

08-6620444

 מגן דוד אדום

101

 כיבוי אש

102

 איחוד הצלה

1221

 זק"א

1220

קופת חולים כללית

08-6621222

 קופת חולים מכבי

08-6892064

 קופת חולים לאומית

08-6610179

 מוקד רפואי לילה

08-6891482

 התחנה לבריאות הנפש

08-6612939

 תחנה לבריאות המשפחה נאות רבין

08-6899889

 תחנה לבריאות המשפחה נווה אשכול

08-6898171

 

עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור
 • התהלוכה- יוצאת לדרך

  היום, בשעה 16:00 התהלוכה השנתית של ראש חודש אדר בואו בהמוניכם עם הילדים לחוויה מהנה ומשמחת. מ-3 מרחבת במתנ"ס שכונת נווה אשכול: מרחוב נתן אלתרמן - מול מסעדת סילביה שכונת הכרמים - מרחבת בי"כ אהבת ישראל, רחוב הרב משאש 6

 • מוקד הקרן לידידות 9779*

  הקרן לידידות מפעילה מוקד חברתי הנותן מענה והכוונה לכל הזקוק לסיוע בתחומי החברה והרווחה. לא ברור לכם למי לפנות? נתקלתם בקושי? פנה למוקד הידידות 9779*

 • הגשת בקשה מקוונה להנחה בארנונה

  תושבים יקרים כחלק משיפור השירות לתושב, מחלקת הגבייה מאפשרת הגשת בקשה להנחה באמצעות אתר האינטרנט של הרשות כל שעליכם לעשות הוא להזין פרטי המשלם והנכס עבור כל המתגוררים בנכס אשר מלאו להם 18 שנה להגשת הבקשה ניתן להיכנס ל"שירות לתושב > הגשת בקשה להנחה בארנונה

 • לכל הכתבות וההודעות לעיתונות

 • עיריית שדרות מחפשת אותך! בואו להיות הפנים היפות של העיר!

 • בקשה להירשם בספר הקבלנים והספקים

  עיריית שדרות מזמינה בזאת ספקים וקבלנים להגיש בקשה להירשם בספר הקבלנים והספקים, אשר יהיו רשאים להשתתף בהצעות מחיר שתפרסם העירייה מעת לעת, לפי צרכיה, ובהליכי התקשרות לאספקת טובין ו/או לקבלת שירותים הפטורים מחובת מכרז פומבי.

דבר ראש העירדלג על דבר ראש העיר

דבר ראש העיר

אלון
אני שמח שבחרתם לבקר באתר העירוני של העיר שדרות, המציע שפע של מידע אודות הנעשה בעיר, שירותים ודרכי התקשרות לרשות ולזרועותיה. 
צור קשרדלג על צור קשר

הרשמה לקבלת מידע

עבור לתוכן העמוד