עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור

החל מיום שני, 23/03/2020, כלל קווי התח"צ העירוניים יפעלו בלוחות זמנים מיוחדים

חל מיום שני, 23/03/2020, כלל קווי התח"צ העירוניים יפעלו בלוחות זמנים מיוחדים דן בדרום: כלל קווי התח"צ העירוניים יפעלו בתדירות של עד 2 נסיעות בשעה. קו 4 באשקלון יפעל בתדירות של 3 נסיעות קווי ההזנה לרכבת יופעלו בהתאם ללחות זמני הנסיעה העדכניים של הרכבת. קווים 2א, 6א, 8 באשקלון לא יפעלו כלל ניתן להתעדכן באתר האינטרנט www.danbadarom.co.il דן באר שבע: כל הקווים יפעלו בתדירות של עד 2 נסיעות בשעה. הקווים הבאים יפעלו בתדירות של 3 נסיעות בשעה – 5, 7, 8, 25. ניתן להתעדכן באתר האינטרנט www.danbr7.co.il

יום הניקיון הלאומי

בתאריך 24/3 נציין ברחבי הארץ את "יום הניקיון הלאומי". מטרת יום הניקיון היא לקדם מודעות לשמירה על ניקיון המרחב הציבורי, ולחנך את דור העתיד לערכים של צמצום פסולת, מיחזור ועוד.

חוברת רישום לגני הילדים תשפא

האם ננצח במלחמה הבאה? הרצאתו של יוסי יהושוע

פברואר יוצא מן הכלל כבר ממש פה מעבר לפינה

מופעים מוזיקליים, הצגות, סדר ט״ו בשבט מיוחד, סרטים ופעילויות ספורט - כל אלו ועוד יחכו לכם במהלך החודש המיוחד הזה! הצטרפו למסורת מיוחדת במינה ולחודש מדהים שמטרת העל שלו היא לקרב אותנו זה לזה וללמוד להכיר, באמצעות שלל פעילויות, את עולמם של בעלי המוגבלויות לתכנייה המלאה לחצו:

רישום לגנים ולכיתות א' לשנת הלימודים תשפ"א

עיריית שדרות - עמוד הבית

אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

"שדרותים" כבש את פסטיבל קולנוע דרום

"שדרותים" כבש את פסטיבל קולנוע דרום

פסטיבל קולנוע דרום הבינלאומי התקיים השבוע בסינמטק שדרות, זו השנה ה-18. בפסטיבל הוקרנו 120 סרטים ישראלים ואף 5 בכורות ארציות ועולמיות. סרט ש"כבש" במיוחד את אורחי הפסטיבל היה "שדרותים", בו הופיעו חמישה תושבי העיר עם סיפוריהם המיוחדים והמעניינים. ראש העיר, אלון דוידי: "מרגש מאוד לראות יוצרים רבים שנושמים וחיים קולנוע כאן, בשדרות".

פסטיבל קולנוע דרום התקיים ביוזמת ובהפקת בית הספר לאמנויות הקול והמסך במכללת ספיר, בניהולו של פרופ' סמי שלום שטרית, ובשיתוף עיריית שדרות והרשות לפיתוח הנגב. את הפסטיבל ניהלה יעל מימוני והפיק תמיר הוד.

בפסטיבל הוקרנו 120 סרטים ישראלים קצרים ופרויקטים של בית הספר במכללת ספיר, 30 סרטים בינלאומיים, 5 בכורות ארציות ועולמיות ובסך-הכל 8,000 דקות הקרנה בחמישה ימים.

מי שכבש במיוחד את עיני האורחים באולם מלא עד אפס מקום, היה הסרט "שדרותים", פרויקט דוקומנטרי חברתי ראשון בשדרות. הפרויקט מביא לקדמת המסך את סיפוריהם של תושבי/ות שדרות ואת העושר והגיוון החברתי המאפיין את העיר. בחודש ינואר 2019 הוציא הפסטיבל קול קורא לתושבי העיר לקחת חלק בפרויקט הייחודי, ויצא לדרך עם 5 המשתתפים הראשונים – בפרויקט שעתיד להפוך למסורת במסגרת הפסטיבל. "שדרותים" הוא אסופה דוקומנטרית של 5 נקודות מבט שדרותיות, 5 סיפורים של תושבי/ות העיר המופקים בהשתתפותם ובליווי מקצועי של הבמאי רפאל בלולו: אור ליפשיץ, אורי כהן, דביר סאסי, סולטן אלקעדי ועופר קורצברג.

במהלך כ-3 חודשים התקיימו מפגשי תחקיר דוקומנטרי עם תושבי העיר, ומתוכם נרקמה אסופה של קולנוע דוקומנטרי, מקומי ומקורי. במהלך תקופת הסדנה המשותפת הביאו כל אחד מהתושבים את סיפוריהם האישיים ונקודות המבט הייחודיות שלהם לכדי יצירות דוקומנטריות קצרות, אישיות ואוניברסליות. מתוך חמשת הסרטים, מצטיירת העיר שדרות כדמות נוספת בפרויקט, מורכבת, אנושית ונושמת. מטרת הפרויקט, שעתיד להתקיים בכל שנה במסגרת פסטיבל קולנוע דרום, להיות במה חדשה לקולות מקומיים מרתקים, לקחת חלק בשיח סביב ייצוג בקולנוע ובטלויזיה, תוך חיפוש מתמיד של שפה ועשייה דוקומנטרית רעננה.

ביום שני גם הוקרן סרט מחווה לזכרו של ששון שרה ז"ל, בו סיפרו תושבי העיר ובני משפחתו על זיכרון משמעותי ממנו.

הפסטיבל נפתח בהקרנת בכורה לא חשאית של "המוסד", סרטו החדש של אלון גור אריה, בהפקת סרטי יונייטד קינג ודרומהפקות. בין הכוכבים שכבשו את רחבת סינמטק שדרות היו  צחי הלוי, עדי הימלבלוי, עומר מילר, תומר שרון וטל טירנגל. הפסטיבל אירח את הבמאי ההוליוודי הנודע דיוויד צוקר, שליווה אמנותית את הפרויקט.

במהלך השבוע התקיימו הופעות רבות בפארק עזריאלי, בהפקת "אינדינגב" וביום רביעי הופיעה להקת "שפתיים" עם מייסדה, הזמר ובן שדרות, חיים אוליאל, כאשר ביום חמישי, באירוע הנעילה, הופעה של להקת "כנסיית השכל", שנוסדה וצמחה בשדרות.

במהלך השבוע הקתיימו הקרנות סרטים בבתי משפחות רובין ושושן וכן בקומונת שדרות.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, היה ראשון המברכים באירוע הפתיחה ואמר: "הדבר המשמעותי ביותר שאומרים שדרות אומרים מוזיקה, קסאמים, פיתוח, שמדברים על מכללת ספיר, זה שם נרדף לקולנוע. יש כאן יוצרים טובים, זה פרי עמלם. אני מתרגש מאוד ששדרות התמזגה עם הפסטיבל, התמיכה גם רחבה יותר עם הרשות לפיתוח הנגב. הדבר המרכזי עבורי זה סרט כמו 'שדרותים', מחווה לששון שרה ז"ל, בתים שנפתחים להקרנות סרטים, זה הכיף שלי ושל התושבים".

יו"ר פסטיבל קולנוע דרום וראש בית הספר לאמנויות הקול והמסך במכללת ספיר, פרופ' סמי שלום שטרית: "הפסטיבל הוא חגיגה תרבותית מיוחדת של הדרום, על ידי הדרום אבל לא רק עבור הדרום, אלא כמיטב מסורת האירוח בדרום אנו פותחים את דלתנו וליבנו לכל תושבי הארץ".

·       מצורפת ההודעה ותמונות מהפסטיבל. צילום: רועי דניאל דקל

·       נא להקפיד על קרדיט לצלם.

 

שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיונידלג על שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיוני
מידע חיונידלג על מידע חיוני

מידע חיוני

משטרה - מוקד 100

100 

תחנת משטרת שדרות

08-6620444

 מגן דוד אדום

101

 כיבוי אש

102

 איחוד הצלה

1221

 זק"א

1220

קופת חולים כללית

08-6621222

 קופת חולים מכבי

08-6892064

 קופת חולים לאומית

08-6610179

 מוקד רפואי לילה

08-6891482

 התחנה לבריאות הנפש

08-6612939

 תחנה לבריאות המשפחה נאות רבין

08-6899889

 תחנה לבריאות המשפחה נווה אשכול

08-6898171

 

עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור
  • מוקד הקרן לידידות 9779*

    הקרן לידידות מפעילה מוקד חברתי הנותן מענה והכוונה לכל הזקוק לסיוע בתחומי החברה והרווחה. לא ברור לכם למי לפנות? נתקלתם בקושי? פנה למוקד הידידות 9779*

  • הגשת בקשה מקוונה להנחה בארנונה

    תושבים יקרים כחלק משיפור השירות לתושב, מחלקת הגבייה מאפשרת הגשת בקשה להנחה באמצעות אתר האינטרנט של הרשות כל שעליכם לעשות הוא להזין פרטי המשלם והנכס עבור כל המתגוררים בנכס אשר מלאו להם 18 שנה להגשת הבקשה ניתן להיכנס ל"שירות לתושב > הגשת בקשה להנחה בארנונה

  • לכל הכתבות וההודעות לעיתונות

  • בקשה להירשם בספר הקבלנים והספקים

    עיריית שדרות מזמינה בזאת ספקים וקבלנים להגיש בקשה להירשם בספר הקבלנים והספקים, אשר יהיו רשאים להשתתף בהצעות מחיר שתפרסם העירייה מעת לעת, לפי צרכיה, ובהליכי התקשרות לאספקת טובין ו/או לקבלת שירותים הפטורים מחובת מכרז פומבי.

דבר ראש העירדלג על דבר ראש העיר

דבר ראש העיר

אלון
אני שמח שבחרתם לבקר באתר העירוני של העיר שדרות, המציע שפע של מידע אודות הנעשה בעיר, שירותים ודרכי התקשרות לרשות ולזרועותיה. 
צור קשרדלג על צור קשר

הרשמה לקבלת מידע

עבור לתוכן העמוד