עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור

פסטיבל סוכה למחשבה 3 - בסימן תיאטרון בסוכה 16-17.10

הודעה לתושבים - חופשה מרוכזת בחגי תשרי

סיירת הורים - יוצאת לדרך

היום, יותר מתמיד, הילדים שלנו זקוקים לנו! התנדב לסיירת הורים שלנו, לרישום ועוד פרטים: פזית ביטון, רכזת סיירת הורים- 050-6694769

ערב סליחות מרכזי - 7.10.19 באצטדיון הכדורגל החדש

מוקד הקרן לידידות 9779*

מוקד הקרן לידידות 9779*

חניות ורודות בשדרות: לנשים בהריון ולאחר לידה

חדש! קו 587 מירוחם למכללת ספיר החל מסוף אוקטובר

עיריית שדרות - עמוד הבית

אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

עיריית שדרות מוקירה את בני משפחות האזרחים הוותיקים

המדור לטיפול באזרחים ותיקים באגף לשירותים חברתיים בעיריית שדרות מפעיל מזה חמש שנים את היחידה למניעת התעללות והזנחת אזרחים ותיקים. היחידה מורכבת מצוות של ארבע עובדות סוציאליות לטיפול באזרחים ותיקים, פועלת רבות לטיפול במקרים של אלימות במשפחה בקרב אזרחים ותיקים, מלווה בני משפחה בתהליך הטיפול באדם הזקן ועוסקת במניעת אלימות והזנחה.

 

לאחרונה התקיים ערב מיוחד לבני משפחה המטפלים באדם בגיל זיקנה, בשיתוף של היחידה למניעת התעללות והזנחת אזרחים ותיקים באגף לשירותים חברתיים, מרכז יום לקשיש-עמותת מט"ב וקופת חולים "מכבי". במפגש, שהוקדש כל כולו לבני המשפחה המטפלים, נהנו בני המשפחה מהרצאות מקצועיות שונות בנושאיםהקשורים לטיפול באדם הזקן, כלים שיכולים לסייע להם, ארגונים שיכולים ללוות אותם בתהליכים שונים ומהות התפקיד הכל כך חשוב ומשמעותי שהם ממלאים. הערב הזה הוא הצעד הראשון בתוכנית המיועדת לבני משפחה מטפלים מתוך הבנה כי הם גורם משמעותי בטיפול באדם הזקן וכי הם מתמודדים עם קשיים ומורכבויות  לצד התמורות שהם מקבלים מהטיפול באדם הזקן, ועל כן יש לתת מענה ומקום גם לבני המשפחה עצמם, לא רק כמטפלים אלא כאנשים בפני עצמם עם מכלול חיים רחב יותר.

 

בנוסף, בשבוע שעבר הגיעו כ-60 גמלאים לצפות בהצגה "שמלת גלולות". ההצגה התקיימה במסגרת היחידה למניעת התעללות והזנחת אזרחים ותיקים, כחלק מהפעילות הקהילתית, במטרה להעלות את המודעות לאלימות במשפחה ובקרב אזרחים ותיקים, ולהציף את השיח בנושא חשוב זה. ההצגה מדברת על אלימות בין בני זוג, הכניסה למעגל האלימות והקושי לצאת ממנו. לאחר ההצגה התקיים שיח עם היוצר והבימאי, ארז משולם, בו הסביר והדגיש את התפקיד החשוב של הסביבה, משפחה, חברים ושכנים, בזיהוי של האלימות ובסיוע לנפגעי האלימות לצאת מתוך מעגל האלימות ולשבור את השתיקה והסוד סביב האלימות.

 

"פעילות היחידה מתקיימת מתוך הבנה כי לקהילה ולסביבתו של האדם יש תפקיד מרכזי בזיהוי ודיווח על מקרי אלימות", אומרת עו"ס שוהם מזרחי מהיחידה, "צוות היחידה פועל רבות לעידוד פניות לגורמים המקצועיים בקהילה בכל מקרה בו יש אלימות או חשד לאלימות".

 

ראש העיר, אלון דוידי, בירך על הפעילות ואמר: "האזרחים הותיקים הם ההורים שלנו, הסבים והסבתות של הנכדים שלנו, ואנחנו עושים רבות כדי שיהיה להם טוב ושלא יהיו ייפגעו על-ידי אנשים שונים. בני המשפחה שלהם מלווים אותם במסירות רבה ואנו מוקירים להם תודה על כך. נמשיך ליצור ולקיים פעולות נוספות כגון אלו".  

 

שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיונידלג על שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיוני
מידע חיונידלג על מידע חיוני

מידע חיוני

משטרה - מוקד 100

100 

תחנת משטרת שדרות

08-6620444

 מגן דוד אדום

101

 כיבוי אש

102

 איחוד הצלה

1221

 זק"א

1220

קופת חולים כללית

08-6621222

 קופת חולים מכבי

08-6892064

 קופת חולים לאומית

08-6610179

 מוקד רפואי לילה

08-6891482

 התחנה לבריאות הנפש

08-6612939

 תחנה לבריאות המשפחה נאות רבין

08-6899889

 תחנה לבריאות המשפחה נווה אשכול

08-6898171

 

עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור
 • התהלוכה- יוצאת לדרך

  היום, בשעה 16:00 התהלוכה השנתית של ראש חודש אדר בואו בהמוניכם עם הילדים לחוויה מהנה ומשמחת. מ-3 מרחבת במתנ"ס שכונת נווה אשכול: מרחוב נתן אלתרמן - מול מסעדת סילביה שכונת הכרמים - מרחבת בי"כ אהבת ישראל, רחוב הרב משאש 6

 • מוקד הקרן לידידות 9779*

  הקרן לידידות מפעילה מוקד חברתי הנותן מענה והכוונה לכל הזקוק לסיוע בתחומי החברה והרווחה. לא ברור לכם למי לפנות? נתקלתם בקושי? פנה למוקד הידידות 9779*

 • הגשת בקשה מקוונה להנחה בארנונה

  תושבים יקרים כחלק משיפור השירות לתושב, מחלקת הגבייה מאפשרת הגשת בקשה להנחה באמצעות אתר האינטרנט של הרשות כל שעליכם לעשות הוא להזין פרטי המשלם והנכס עבור כל המתגוררים בנכס אשר מלאו להם 18 שנה להגשת הבקשה ניתן להיכנס ל"שירות לתושב > הגשת בקשה להנחה בארנונה

 • לכל הכתבות וההודעות לעיתונות

 • עיריית שדרות מחפשת אותך! בואו להיות הפנים היפות של העיר!

 • בקשה להירשם בספר הקבלנים והספקים

  עיריית שדרות מזמינה בזאת ספקים וקבלנים להגיש בקשה להירשם בספר הקבלנים והספקים, אשר יהיו רשאים להשתתף בהצעות מחיר שתפרסם העירייה מעת לעת, לפי צרכיה, ובהליכי התקשרות לאספקת טובין ו/או לקבלת שירותים הפטורים מחובת מכרז פומבי.

דבר ראש העירדלג על דבר ראש העיר

דבר ראש העיר

אלון
אני שמח שבחרתם לבקר באתר העירוני של העיר שדרות, המציע שפע של מידע אודות הנעשה בעיר, שירותים ודרכי התקשרות לרשות ולזרועותיה. 
צור קשרדלג על צור קשר

הרשמה לקבלת מידע

עבור לתוכן העמוד