עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור

החל מיום שני, 23/03/2020, כלל קווי התח"צ העירוניים יפעלו בלוחות זמנים מיוחדים

חל מיום שני, 23/03/2020, כלל קווי התח"צ העירוניים יפעלו בלוחות זמנים מיוחדים דן בדרום: כלל קווי התח"צ העירוניים יפעלו בתדירות של עד 2 נסיעות בשעה. קו 4 באשקלון יפעל בתדירות של 3 נסיעות קווי ההזנה לרכבת יופעלו בהתאם ללחות זמני הנסיעה העדכניים של הרכבת. קווים 2א, 6א, 8 באשקלון לא יפעלו כלל ניתן להתעדכן באתר האינטרנט www.danbadarom.co.il דן באר שבע: כל הקווים יפעלו בתדירות של עד 2 נסיעות בשעה. הקווים הבאים יפעלו בתדירות של 3 נסיעות בשעה – 5, 7, 8, 25. ניתן להתעדכן באתר האינטרנט www.danbr7.co.il

יום הניקיון הלאומי

בתאריך 24/3 נציין ברחבי הארץ את "יום הניקיון הלאומי". מטרת יום הניקיון היא לקדם מודעות לשמירה על ניקיון המרחב הציבורי, ולחנך את דור העתיד לערכים של צמצום פסולת, מיחזור ועוד.

חוברת רישום לגני הילדים תשפא

האם ננצח במלחמה הבאה? הרצאתו של יוסי יהושוע

פברואר יוצא מן הכלל כבר ממש פה מעבר לפינה

מופעים מוזיקליים, הצגות, סדר ט״ו בשבט מיוחד, סרטים ופעילויות ספורט - כל אלו ועוד יחכו לכם במהלך החודש המיוחד הזה! הצטרפו למסורת מיוחדת במינה ולחודש מדהים שמטרת העל שלו היא לקרב אותנו זה לזה וללמוד להכיר, באמצעות שלל פעילויות, את עולמם של בעלי המוגבלויות לתכנייה המלאה לחצו:

רישום לגנים ולכיתות א' לשנת הלימודים תשפ"א

עיריית שדרות - עמוד הבית

אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

כנס 'פריון - רפואה והלכה' התקיים בשדרות

כ-150 רבנים, אברכים ותושבי שדרות והסביבה, השתתפו בכנס עיון לרפואה והלכה שערך מכון 'דורות' - הלכה, רפואה ותמיכה בחשוכי ילדים - בשיתוף עיריית שדרות ו"שירותי בריאות כללית". הכנס, שהתקיים בבית הכנסת לעולי איראן, בראשות חבר המועצה ומחזיק תיק זהות יהודית, הרב הרצל שאובי, רב בית הכנסת, משך אליו משתתפים רבים שהגיעו להחכים בידע רפואי והלכתי.

 

הכנס התקיים בציון יום השנה העשירי לפטירתו של  הרב יוסף כהן זצ"ל, שכיהן כרב בית הכנסת במשך ארבעים שנה בעיר, וכיום נכדו, הרב איתי-יוסף כהן, עומד בראשות מכון "דורות", שפועל במטרה להעניק לזוגות חשוכי ילדים יעוץ רפואי ותמיכה כלכלית, והכוונה הלכתית.

 

את המשא (הנאום) המרכזי, נשא הרה"ג אהרון בוטבול שליט"א, הפוסק של המכון וחתנו של מרן רבינו עובדיה יוסף זיע"א, אשר ציין בדבריו לשבח את מכון "דורות": "המנוח רבי יוסף ע"ה היה שילוב של תורה וגמילות חסדים וכך המכון יש בו שילוב של תורה וגמילות חסדים.

 

דברי ברכה נשא ראש העיר, אלון דוידי: "אני מברך את הרב ציון כהן, ובנו הרב איתי, על קיום הכנס של המכון, אין יותר מיוחד מאשר לראות את המכון שהוקם ואת התורה שהגיעה משדרות (הרב ציון במקור בן העיר שדרות), הגיעה משדרות אבל מקורה ממרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל. תקוותי שאין מדובר רק בסניף בדרום של מכון דורות אלא הסניף המרכזי של מחוז דרום. קודם כל לטובת תושבי שדרות ומפה התורה תצא לכולם". לסיום פנה ראש העיר לראשי המכון ואמר: "אם בעבר עזבו אותנו, כיום ב"ה קולטים וגדולים, תאחלו שגם אנחנו נזכה לפרו ורבו ומלאו את הארץ".

 

לאחר מכן נשא דברים בנו של המנוח הרב ציון כהן, רבה של אור יהודה, ומייסד המכון, שהודה לבעל האכסניה, הרב הרצל שאובי, ושיתף את הנוכחים בקשיי העקרות האישיות אותם חווה כאשר ראש המכון הרב איתי גדל כבן יחיד אחת עשרה שנים עד שהקב"ה ברוב רחמיו פקד אותם בשלישיה אחרי ברכתו של מרן הרב עובדיה זצ"ל. עוד ציין הרב ציון, על מעלותיו והנהגותיו של אביו רבי יוסף זצ"ל. "אבא שלי היה דמות של עובד השם, אהבת ישראל ללא מחיצות ולכן אנחנו זוכים לראות את כל הציבור האמוני נוכח כאן היום".

 

הרצאה רפואית מקצועית נשא ד"ר דב בכר, מומחה ברפואת נשים ופריון של "כללית", ואת דבר "הכללית" הביא הרב יהודה צומעי.

סגן ראש העיר, אלעד קלימי: "חשוב שיש כתובת למשפחות חשוכי ילדים, ויש מענה הולם גם מההיבט ההלכתי וגם מהצד הרפואי כאחד, אני מברך את הרב ציון והרב איתי על פועלם החשוב בתחום זה".

 

חבר מועצת העיר ומחזיק תיק זהות יהודית, הרצל שאובי: "הרב יוסף זצ"ל היה יהודי ענק שהיה מלא בענווה, ואין יותר מתאים מהמקום הזה, שבו התקיים הכנס החשוב שמשלב את נושא הפריון  בהלכה והרפואה על ידי בנו ונכדו".

 

את הכנס חתמו ראש המכון הרב איתי כהן והרב שלום יזדי רב משיב במכון ותושב העיר, שמסרו הרצאות מאלפות בנושא פריון, רפואה והלכה. בכנס הוכרז על הקמת סניף מחוז הדרום של מכון "דורות" בשדרות, מס' המוקד הטלפוני של המכון 03-7412111.

שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיונידלג על שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיוני
מידע חיונידלג על מידע חיוני

מידע חיוני

משטרה - מוקד 100

100 

תחנת משטרת שדרות

08-6620444

 מגן דוד אדום

101

 כיבוי אש

102

 איחוד הצלה

1221

 זק"א

1220

קופת חולים כללית

08-6621222

 קופת חולים מכבי

08-6892064

 קופת חולים לאומית

08-6610179

 מוקד רפואי לילה

08-6891482

 התחנה לבריאות הנפש

08-6612939

 תחנה לבריאות המשפחה נאות רבין

08-6899889

 תחנה לבריאות המשפחה נווה אשכול

08-6898171

 

עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור
  • מוקד הקרן לידידות 9779*

    הקרן לידידות מפעילה מוקד חברתי הנותן מענה והכוונה לכל הזקוק לסיוע בתחומי החברה והרווחה. לא ברור לכם למי לפנות? נתקלתם בקושי? פנה למוקד הידידות 9779*

  • הגשת בקשה מקוונה להנחה בארנונה

    תושבים יקרים כחלק משיפור השירות לתושב, מחלקת הגבייה מאפשרת הגשת בקשה להנחה באמצעות אתר האינטרנט של הרשות כל שעליכם לעשות הוא להזין פרטי המשלם והנכס עבור כל המתגוררים בנכס אשר מלאו להם 18 שנה להגשת הבקשה ניתן להיכנס ל"שירות לתושב > הגשת בקשה להנחה בארנונה

  • לכל הכתבות וההודעות לעיתונות

  • בקשה להירשם בספר הקבלנים והספקים

    עיריית שדרות מזמינה בזאת ספקים וקבלנים להגיש בקשה להירשם בספר הקבלנים והספקים, אשר יהיו רשאים להשתתף בהצעות מחיר שתפרסם העירייה מעת לעת, לפי צרכיה, ובהליכי התקשרות לאספקת טובין ו/או לקבלת שירותים הפטורים מחובת מכרז פומבי.

דבר ראש העירדלג על דבר ראש העיר

דבר ראש העיר

אלון
אני שמח שבחרתם לבקר באתר העירוני של העיר שדרות, המציע שפע של מידע אודות הנעשה בעיר, שירותים ודרכי התקשרות לרשות ולזרועותיה. 
צור קשרדלג על צור קשר

הרשמה לקבלת מידע

עבור לתוכן העמוד