עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור

חוברת רישום לגני הילדים תשפא

ימים פתוחים להורי ילדים העולים לכיתות א'

תושבים יקרים, עיריית שדרות מזמינה את הורי הילדים העולים לכיתה א' בשנת תשפ"א לימים פתוחים להיכרות עם בתי הספר היסודיים. ההרשמה לבתי הספר תחל ב-27.1, בהצלחה!

רישום לגנים ולכיתות א' לשנת הלימודים תשפ"א

עיריית שדרות - עמוד הבית

אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

חג הסיגד: קבוצת "הרוקמות״ משדרות במשכן הכנסת

קבוצת ״הרוקמות״ מהעיר שדרות הציגה בשבוע שעבר במשכן הכנסת בירושלים את לוח השנה ״רוקמות בחוטים ובמילים״ ובו משולבים שירי משוררות ועבודות הרקמה של חברות הקבוצה.

האירוע התקיים במסגרת חגיגות חג הסיגד, שמצוין מידי שנה בכ"ט בחשון, והתצוגה הועברה לחדר הישיבות של ועדת החינוך והתרבות במשכן הכנסת לתקופה של ארבעה חודשים. אירוע פתיחת התערוכה יתקיים סביב ט"ו בשבט, ראש השנה לאילנות וגם יום הולדתה של הכנסת.

לוח השנה יודפס על 14 פנלים בגודל 100x70ס״מ. הרקמות שבלוח השנה, הן פרי ידיהן של נשים מקבוצת ה"רוקמות", מהקהילה האתיופית בעיר שדרות.

חברות הקבוצה מתמחות במלאכת הרקמה האתיופית המסורתית. יצירותיהן מתאפיינות בניגודי צבעים עזים ובשילובי צורות עתירות דמיון, העומדים לא פעם בניגוד לאיפוק של הרוקמות עצמן. כך, באמצעות החוטים הצבעוניים, יוצרות הרוקמות עולם עשיר ונועז של מחשבות ודימויים, וצריך רק לפקוח עיניים כדי לראותו מציץ אלינו מבעד לשגרת היום־יום.

קבוצת ה"רוקמות" קמה במטרה להרחיב את האפשרויות התעסוקתיות של חברותיה ולהוות קבוצה קהילתית תומכת, תוך שימור האומנויות האתיופיות המסורתיות.

נשות הקבוצה הן מוליה אברהם, אזב אברהם ביינה, טרויה יוסף, צ'קלית פרדה, אבקלש אנגדיה, טפטה וולדה, בוסנה בייך, זגין-טרנגו אלמיאו, בוסנה דסלאי,
גנט אדנה, אלמיטו אלמה וננו נגוסה קאסה.

המשוררות ששיריהן מופיעים בלוח: ללי אלכסנדר, שגית ארבל אלון, תרצה אתר, דליה יאירי, אפרת ירדאי, רבקה מרים, אילנית סוויסה, שבא סלהוב, רחל, אפרת פראווי רפל, יפית קליימר ואסתר שקלים. את הלוח ערכה: דליה יאירי.

מי שמנהלת את הקבוצה היא טלי אנגדיה, מנהלת מרכז "עצמאות" בשדרות ומלווים אותה מתנדבים מסורים.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "זו גאווה לעיר ולקהילה המשמרת את האומנויות האתיופיות המסורתיות. הקהילה האתיופית קרובה מאוד לליבי ואני שמח ששדרות התברכה בקהילה גדולה ונפלאה. זוהי קהילה מעורבות ואכפתית, הלוקחת חלק פעיל בנעשה בכל תחומי החיים בעיר, והשתלבותם היא דוגמה ומופת לכל ערי ישראל, ועל כך גאוותנו. חג שמח".

שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיונידלג על שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיוני
מידע חיונידלג על מידע חיוני

מידע חיוני

משטרה - מוקד 100

100 

תחנת משטרת שדרות

08-6620444

 מגן דוד אדום

101

 כיבוי אש

102

 איחוד הצלה

1221

 זק"א

1220

קופת חולים כללית

08-6621222

 קופת חולים מכבי

08-6892064

 קופת חולים לאומית

08-6610179

 מוקד רפואי לילה

08-6891482

 התחנה לבריאות הנפש

08-6612939

 תחנה לבריאות המשפחה נאות רבין

08-6899889

 תחנה לבריאות המשפחה נווה אשכול

08-6898171

 

עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור
 • התהלוכה- יוצאת לדרך

  היום, בשעה 16:00 התהלוכה השנתית של ראש חודש אדר בואו בהמוניכם עם הילדים לחוויה מהנה ומשמחת. מ-3 מרחבת במתנ"ס שכונת נווה אשכול: מרחוב נתן אלתרמן - מול מסעדת סילביה שכונת הכרמים - מרחבת בי"כ אהבת ישראל, רחוב הרב משאש 6

 • מוקד הקרן לידידות 9779*

  הקרן לידידות מפעילה מוקד חברתי הנותן מענה והכוונה לכל הזקוק לסיוע בתחומי החברה והרווחה. לא ברור לכם למי לפנות? נתקלתם בקושי? פנה למוקד הידידות 9779*

 • הגשת בקשה מקוונה להנחה בארנונה

  תושבים יקרים כחלק משיפור השירות לתושב, מחלקת הגבייה מאפשרת הגשת בקשה להנחה באמצעות אתר האינטרנט של הרשות כל שעליכם לעשות הוא להזין פרטי המשלם והנכס עבור כל המתגוררים בנכס אשר מלאו להם 18 שנה להגשת הבקשה ניתן להיכנס ל"שירות לתושב > הגשת בקשה להנחה בארנונה

 • לכל הכתבות וההודעות לעיתונות

 • עיריית שדרות מחפשת אותך! בואו להיות הפנים היפות של העיר!

 • בקשה להירשם בספר הקבלנים והספקים

  עיריית שדרות מזמינה בזאת ספקים וקבלנים להגיש בקשה להירשם בספר הקבלנים והספקים, אשר יהיו רשאים להשתתף בהצעות מחיר שתפרסם העירייה מעת לעת, לפי צרכיה, ובהליכי התקשרות לאספקת טובין ו/או לקבלת שירותים הפטורים מחובת מכרז פומבי.

 • רישום לגנים ולכיתות א' לשנת הלימודים תשפ"א

דבר ראש העירדלג על דבר ראש העיר

דבר ראש העיר

אלון
אני שמח שבחרתם לבקר באתר העירוני של העיר שדרות, המציע שפע של מידע אודות הנעשה בעיר, שירותים ודרכי התקשרות לרשות ולזרועותיה. 
צור קשרדלג על צור קשר

הרשמה לקבלת מידע

עבור לתוכן העמוד