עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור

חוברת רישום לגני הילדים תשפא

ימים פתוחים להורי ילדים העולים לכיתות א'

תושבים יקרים, עיריית שדרות מזמינה את הורי הילדים העולים לכיתה א' בשנת תשפ"א לימים פתוחים להיכרות עם בתי הספר היסודיים. ההרשמה לבתי הספר תחל ב-27.1, בהצלחה!

רישום לגנים ולכיתות א' לשנת הלימודים תשפ"א

עיריית שדרות - עמוד הבית

אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

שדרות: עלייה של 10% בתלמידי 5 יח"ל במתמטיקה

אם בעבר המדד לרמת הלימודים היה אחוז הזכאות לבגרות, היום שם המשחק הוא מצוינות בבגרות, כמו 5 יחידות במתמטיקה ו-5 יחידות באנגלית. השבוע פורסמה מפת המצוינות במתמטיקה ביישובים שונים בארץ. מהנתונים של עיריית שדרות עולה, כי העיר שדרות עלתה ב-4 שנים ב-10.5% בכמות הלומדים 5 יחידות מתמטיקה – מ-4.5% ב-2015 ל-15% ב-2019. היעד לעוד 3 שנים הוא 23-25%.

ראש העיר, אלון דוידי, וסגנו ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי, משקיעים רבות בתחום זה של הצטיינות בבגרות במקצועות הליבה, זאת במקביל ללימוד ערכים.

נתון מעודד זה, מראה שההשקעה של מערכת החינוך בשדרות בתחום המתמטיקה מניב פירות. הן בתוכנית המצוינות 'קידומטיקה', שהיא תוכנית יחידה מסוגה בארץ, והוקמה במטרה לתת מענה לצרכים של אותם ילדים המתעניינים במתמטיקה, לפתח ולהעמיק את רמת חשיבתם,  להרחיב אפיקים בתחום המתמטי ואת כישוריהם היצירתיים. יש לאתר, מוקדם ככל האפשר, את כישרונות הצעירים ולהוביל אותם להישגים ולהשתלבות במדע המודרני.

כמו כן, בכל שנה מתקיים מרתון המתמטיקה למסיימי כיתות ו' מכל בתי הספר בעיר. מדובר בתוכנית תגבור מסיבית לסיוע במקצועות המתמטיקה והכנה לקראת חטיבת הביניים ומסייעת לצמצם פערים ולהגיע לכיתות ז' ברמה גבוהה מאוד.

כאמור, עד היום, אחוז הזכאות לבגרות היה הגורם המשמעותי במדד ההצלחה בחינוך בערים השונות בישראל. בשנים האחרונות, איכות תעודת הבגרות חשובה יותר – ובמרכזה חמש היחידות במתמטיקה.

הישגים גבוהים במקצוע הריאלי מהווים כרטיס כניסה ליחידות צבאיות נחשקות כמו 8200, ובהמשך מקלים על הקבלה לפקולטות מבוקשות באקדמיה.

ראש העיר, אלון דוידי: "הנתונים הללו מאששים את העובדה כי בשדרות ישנה מערכת חינוך מצוינת. ללא ספק, התברכנו באנשי הוראה הטובים ביותר, המביאים תוצאות חסרות תקדים ומקדמים את מערכת החינוך העירונית להצלחות שלא היו בעיר מיום הקמתה".

סגן ראש העיר, אלעד קלימי: "החזון שמוביל אותנו בהכנסת תוכנית רחבה ומקיפה לקידום ההישגים במקצועות ה- STEM (מקצועות המדעים וההייטק) והמתמטיקה  לבתי הספר, התגבש מתוך השאיפה לחשוף את כלל תלמידי העיר דרך המערכת החינוכית לתחומים מתקדמים. באופן זה, נוצרת הזדמנות שווה לכל ילד, למצות את הפוטנציאל האישי להצטיינות".

שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיונידלג על שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיוני
מידע חיונידלג על מידע חיוני

מידע חיוני

משטרה - מוקד 100

100 

תחנת משטרת שדרות

08-6620444

 מגן דוד אדום

101

 כיבוי אש

102

 איחוד הצלה

1221

 זק"א

1220

קופת חולים כללית

08-6621222

 קופת חולים מכבי

08-6892064

 קופת חולים לאומית

08-6610179

 מוקד רפואי לילה

08-6891482

 התחנה לבריאות הנפש

08-6612939

 תחנה לבריאות המשפחה נאות רבין

08-6899889

 תחנה לבריאות המשפחה נווה אשכול

08-6898171

 

עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור
 • התהלוכה- יוצאת לדרך

  היום, בשעה 16:00 התהלוכה השנתית של ראש חודש אדר בואו בהמוניכם עם הילדים לחוויה מהנה ומשמחת. מ-3 מרחבת במתנ"ס שכונת נווה אשכול: מרחוב נתן אלתרמן - מול מסעדת סילביה שכונת הכרמים - מרחבת בי"כ אהבת ישראל, רחוב הרב משאש 6

 • מוקד הקרן לידידות 9779*

  הקרן לידידות מפעילה מוקד חברתי הנותן מענה והכוונה לכל הזקוק לסיוע בתחומי החברה והרווחה. לא ברור לכם למי לפנות? נתקלתם בקושי? פנה למוקד הידידות 9779*

 • הגשת בקשה מקוונה להנחה בארנונה

  תושבים יקרים כחלק משיפור השירות לתושב, מחלקת הגבייה מאפשרת הגשת בקשה להנחה באמצעות אתר האינטרנט של הרשות כל שעליכם לעשות הוא להזין פרטי המשלם והנכס עבור כל המתגוררים בנכס אשר מלאו להם 18 שנה להגשת הבקשה ניתן להיכנס ל"שירות לתושב > הגשת בקשה להנחה בארנונה

 • לכל הכתבות וההודעות לעיתונות

 • עיריית שדרות מחפשת אותך! בואו להיות הפנים היפות של העיר!

 • בקשה להירשם בספר הקבלנים והספקים

  עיריית שדרות מזמינה בזאת ספקים וקבלנים להגיש בקשה להירשם בספר הקבלנים והספקים, אשר יהיו רשאים להשתתף בהצעות מחיר שתפרסם העירייה מעת לעת, לפי צרכיה, ובהליכי התקשרות לאספקת טובין ו/או לקבלת שירותים הפטורים מחובת מכרז פומבי.

 • רישום לגנים ולכיתות א' לשנת הלימודים תשפ"א

דבר ראש העירדלג על דבר ראש העיר

דבר ראש העיר

אלון
אני שמח שבחרתם לבקר באתר העירוני של העיר שדרות, המציע שפע של מידע אודות הנעשה בעיר, שירותים ודרכי התקשרות לרשות ולזרועותיה. 
צור קשרדלג על צור קשר

הרשמה לקבלת מידע

עבור לתוכן העמוד