עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור

חוברת רישום לגני הילדים תשפא

ימים פתוחים להורי ילדים העולים לכיתות א'

תושבים יקרים, עיריית שדרות מזמינה את הורי הילדים העולים לכיתה א' בשנת תשפ"א לימים פתוחים להיכרות עם בתי הספר היסודיים. ההרשמה לבתי הספר תחל ב-27.1, בהצלחה!

רישום לגנים ולכיתות א' לשנת הלימודים תשפ"א

עיריית שדרות - עמוד הבית

אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

שדרות זוכרת את המייסדים

ביום חמישי שעבר התאספו בני משפחת יפרח יחד עם תושבים וותיקים מהעיר, ראש העיר, אלון דוידי, וראשי העיר בעבר לטקס חנוכת רחוב על שמו של יהונתן יפרח ז"ל, שהיה ראש המועצה השני בשדרות.

מדובר בשביל שמחבר את רחובות יוספטל ודרך מנחם בגין – מתוך החניון שמול בנק הפועלים. בעתיד הקרוב רחוב זה ייהפך לכביש מרכזי שיתחבר לכיכר נפגעי פעולות האיבה במרכז העיר.

משפחת יפרח הגיעה בהרכב מלא עם האמא מירה הזכורה מהעבר הרחוק, כמנהלת בית ספר "מעוז" והילדים, אסנת, תומר, תדהר, הדס וסמדר, יחד עם תושבי העיר הוותיקים שעבדו עם יהונתן בזמנו, והכירו אותו ואת בני משפחתו.

סגנית ומ"מ ראש העיר, יהודית אוליאל מלכה, הממלאת גם את תפקיד יו"ר ועדת השמות העירונית, קידמה את הליך קריאת השם מתוך רצון להוקיר את פועלו הרב של יהונתן ולהכיר לו תודה על עשייתו הברוכה לביסוסה הכלכלי והפיזי של שדרות כעיירה בשנות ה-50 והפיכתה לעיירת פיתוח מתקדמת בהבאת מפעלים ופיתוח התעשייה ויצירת מקומות תעסוקה לתושביה.

ועדת השמות, בהובלתה של אוליאל מלכה ובגיבוי מלא של ראש העיר, אלון דוידי, מתייחסת לכל פנייה ולכל בקשה של תושבים, הן משדרות והן מחוצה לה, ומתייחסת בכובד ראש להנצחתם של אישים כאלו ואחרים.

אוליאל מלכה הביאה בדבריה את קורות חייו של יפרח, וסיפרה על ילדותו בקזבלנקה, מרוקו, ועל פעילותו בתנועת הבונים, שמטעמה נשלח כמדריך לאלג'יריה.

משנת 1957 כיהן יפרח כמזכיר האיגוד מקצועי בשדרות, עד שנת 1962, בה נבחר לראשות המועצה. בתפקידו פעל להביא מפעלים קטנים ובינוניים לעיר ובכוונה דאג שלא יוקם מפעל אחד גדול, על מנת לדאוג ליציבות הכלכלית של המקום. בשנת 1969 נבחר לכהן כחבר כנסת מטעם המערך, שם הקדיש את עיקר מרצו לפעילות לפיתוח שדרות במקביל לכהונתו כראש מועצה.

לאחר פרישתו מהחיים הציבוריים, בשנת 1981 עם פתיחת מרוקו לביקור ישראלים, ביקר יפרח במרוקו ולאחר מכן הדריך קבוצות של מטיילים ישראליים לטיולים במרוקו. יהונתן הדריך גם בקורס למדריכי תיירות, ועסק בהרצאות בנושאי אסלאם,  נצרות והיסטוריה של יהדות מרוקו. בשנת 2004 החל לפעול לשימור שפתם ותרבותם של יהודי מרוקו והעביר קורסים בנושא ברחבי ישראל. יפרח נפטר בערב פסח ה'תשס"ח, 19 באפריל 2008.

כאמור, בטקס נכחו בני משפחת יפרח המורחבת, ראש העיר, אלון דוידי, ח"כ עמיר פרץ שכיהן כראש מועצת שדרות החמישי, עו"ד אלי מויאל וד"ר דוד בוסקילה ראשי העיר לשעבר. ח"כ פרץ סיפר על דמותו של יהונתן יפרח ואת החוויות עימו בזמן טיול משפחתי למרוקו ואף ציין את תרומתו לעיר שדרות ובכלל.

אלון דוידי אמר: "יהונתן יפרח ז"ל היה אדם עם תודעת שליחות מגיל צעיר, עם כושר מנהיגות ושירות לציבור, כיהן כמזכיר מועצת פועלים, ראש מועצה, חבר כנסת, דאג לתעסוקה והתעשייה בעיירה שדרות. הוא הרגיש חשיבות להכיר לאנשים את תולדות חייהם במרוקו. הרגשנו חשיבות ורצון גדול להנציח אותו ואני שמח שזו הדרך שנבחרה".

לאחר הטקס התקיים במתנ"ס ערב "חברים מספרים על יהונתן יפרח", בהנחייתו של חיים קוזניץ, ליאם מלכיאל הנעים את הטקס בקולו המיוחד.

שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיונידלג על שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיוני
מידע חיונידלג על מידע חיוני

מידע חיוני

משטרה - מוקד 100

100 

תחנת משטרת שדרות

08-6620444

 מגן דוד אדום

101

 כיבוי אש

102

 איחוד הצלה

1221

 זק"א

1220

קופת חולים כללית

08-6621222

 קופת חולים מכבי

08-6892064

 קופת חולים לאומית

08-6610179

 מוקד רפואי לילה

08-6891482

 התחנה לבריאות הנפש

08-6612939

 תחנה לבריאות המשפחה נאות רבין

08-6899889

 תחנה לבריאות המשפחה נווה אשכול

08-6898171

 

עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור
 • התהלוכה- יוצאת לדרך

  היום, בשעה 16:00 התהלוכה השנתית של ראש חודש אדר בואו בהמוניכם עם הילדים לחוויה מהנה ומשמחת. מ-3 מרחבת במתנ"ס שכונת נווה אשכול: מרחוב נתן אלתרמן - מול מסעדת סילביה שכונת הכרמים - מרחבת בי"כ אהבת ישראל, רחוב הרב משאש 6

 • מוקד הקרן לידידות 9779*

  הקרן לידידות מפעילה מוקד חברתי הנותן מענה והכוונה לכל הזקוק לסיוע בתחומי החברה והרווחה. לא ברור לכם למי לפנות? נתקלתם בקושי? פנה למוקד הידידות 9779*

 • הגשת בקשה מקוונה להנחה בארנונה

  תושבים יקרים כחלק משיפור השירות לתושב, מחלקת הגבייה מאפשרת הגשת בקשה להנחה באמצעות אתר האינטרנט של הרשות כל שעליכם לעשות הוא להזין פרטי המשלם והנכס עבור כל המתגוררים בנכס אשר מלאו להם 18 שנה להגשת הבקשה ניתן להיכנס ל"שירות לתושב > הגשת בקשה להנחה בארנונה

 • לכל הכתבות וההודעות לעיתונות

 • עיריית שדרות מחפשת אותך! בואו להיות הפנים היפות של העיר!

 • בקשה להירשם בספר הקבלנים והספקים

  עיריית שדרות מזמינה בזאת ספקים וקבלנים להגיש בקשה להירשם בספר הקבלנים והספקים, אשר יהיו רשאים להשתתף בהצעות מחיר שתפרסם העירייה מעת לעת, לפי צרכיה, ובהליכי התקשרות לאספקת טובין ו/או לקבלת שירותים הפטורים מחובת מכרז פומבי.

 • רישום לגנים ולכיתות א' לשנת הלימודים תשפ"א

דבר ראש העירדלג על דבר ראש העיר

דבר ראש העיר

אלון
אני שמח שבחרתם לבקר באתר העירוני של העיר שדרות, המציע שפע של מידע אודות הנעשה בעיר, שירותים ודרכי התקשרות לרשות ולזרועותיה. 
צור קשרדלג על צור קשר

הרשמה לקבלת מידע

עבור לתוכן העמוד