עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור

החל מיום שני, 23/03/2020, כלל קווי התח"צ העירוניים יפעלו בלוחות זמנים מיוחדים

חל מיום שני, 23/03/2020, כלל קווי התח"צ העירוניים יפעלו בלוחות זמנים מיוחדים דן בדרום: כלל קווי התח"צ העירוניים יפעלו בתדירות של עד 2 נסיעות בשעה. קו 4 באשקלון יפעל בתדירות של 3 נסיעות קווי ההזנה לרכבת יופעלו בהתאם ללחות זמני הנסיעה העדכניים של הרכבת. קווים 2א, 6א, 8 באשקלון לא יפעלו כלל ניתן להתעדכן באתר האינטרנט www.danbadarom.co.il דן באר שבע: כל הקווים יפעלו בתדירות של עד 2 נסיעות בשעה. הקווים הבאים יפעלו בתדירות של 3 נסיעות בשעה – 5, 7, 8, 25. ניתן להתעדכן באתר האינטרנט www.danbr7.co.il

יום הניקיון הלאומי

בתאריך 24/3 נציין ברחבי הארץ את "יום הניקיון הלאומי". מטרת יום הניקיון היא לקדם מודעות לשמירה על ניקיון המרחב הציבורי, ולחנך את דור העתיד לערכים של צמצום פסולת, מיחזור ועוד.

חוברת רישום לגני הילדים תשפא

האם ננצח במלחמה הבאה? הרצאתו של יוסי יהושוע

פברואר יוצא מן הכלל כבר ממש פה מעבר לפינה

מופעים מוזיקליים, הצגות, סדר ט״ו בשבט מיוחד, סרטים ופעילויות ספורט - כל אלו ועוד יחכו לכם במהלך החודש המיוחד הזה! הצטרפו למסורת מיוחדת במינה ולחודש מדהים שמטרת העל שלו היא לקרב אותנו זה לזה וללמוד להכיר, באמצעות שלל פעילויות, את עולמם של בעלי המוגבלויות לתכנייה המלאה לחצו:

רישום לגנים ולכיתות א' לשנת הלימודים תשפ"א

עיריית שדרות - עמוד הבית

אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

72 מיליון ₪ לשדרוג המט"ש של שדרות-שער הנגב

לצד תנופת הבנייה והפיתוח של העיר שדרות ויישובי שער הנגב, שדרוג מכון טיהור השפכים (מט"ש) ולהגדלת נפח הקיבולת שלו, נועד לקליטת השפכים המגיעים מצפון רצועת עזה, שפכים שבהם הסכימו בשדרות ושער הנגב לטפל כדי למנוע זיהום של מי התהום המשמשים את תושבי האזור כולו.

לאחר הליך תכנוני ארוך והליך לאישור שארך כשנה, אושר השבוע במליאת מועצת איגוד ערים לאיכות הסביבה, להרחיב ולשדרג את המט"ש הקיים בהיקף של 72 מיליון ₪ שייתן מענה גם לצמיחתה של העיר שדרות, גם להתרחבות הישובים בשער הנגב וגם לצרכי קליטת השפכים מרצועת עזה.

בקרוב, לאחר השלמת התכנון מפורט וגיבוש המתכונת, תצא התוכנית להליך מכרזי. העבודות צפויות להימשך כשנתיים.

תכנית השדרוג וההרחבה של מכון הטיהור אושרה על-ידי רשות המים במשרד האנרגיה והתשתיות, המשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות.

המט"ש הינו משותף לשדרות ולשער הנגב. הוא האחראי לקליטה ולטיהור כל שפכי האזור ברמה שתואמת את תקנות האיכות, המאפשרות שימוש להשקיה ולחקלאות, תוך עמידה בסטנדרטים גבוהים של הגנה על הסביבה.

חשוב לציין ששפכים כוללים תוצרי פסולת נוזליים ביתיים, עירוניים, חקלאיים או תעשייתיים ויכולים להכיל מספר רב של מזהמים. במטרה לשמור על איכות הסביבה, הוגדרו תקנות לטיפול בשפכים המגדירות את אופן הטיפול בהם במטרה להגן על בריאות הציבור ולמנוע זיהום מקורות מים וקרקע.

כאמור, המים שיופקו ממתקן הטיהור יהוו תוספת נכבדה למי השקיית השדות החקלאיים באזור. אודות לפעילות המט"ש, כ-86% משפכי התעשייה והשפכים הביתיים הנוצרים בישראל חוזרים לשימוש בהשקיה חקלאית.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "יש חשיבות גדולה בשדרוג המט"ש, בשל חשיבותו הרבה למשק המים בשדרות ולשמירה והגנה על איכות הסביבה באזור. נמשיך להיות פורצי דרך בעניין החשוב הזה ולהוות דוגמא למקומות אחרים. מגמת השיפור באיכות הסביבה הינה תוצאה של התמדה מקצועיות ונחישות של עירית שדרות לשמירה והגנה על הסביבה".

ראש המועצה האזורית שער הנגב, אופיר ליבשטיין: "מדובר בעוד שיתוף פעולה מוצלח שלנו עם שדרות כאשר ההרחבה של המט"ש מאפשרת גם את חיזוק החקלאות באזור. שער הנגב היא אסם התבואה של המדינה ואני גאה שהצמיחה הדמוגרפית שלנו ושל העיר שדרות, מקדמת גם את החקלאות ואת החקלאיים המקומיים שלנו".

שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיונידלג על שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיוני
מידע חיונידלג על מידע חיוני

מידע חיוני

משטרה - מוקד 100

100 

תחנת משטרת שדרות

08-6620444

 מגן דוד אדום

101

 כיבוי אש

102

 איחוד הצלה

1221

 זק"א

1220

קופת חולים כללית

08-6621222

 קופת חולים מכבי

08-6892064

 קופת חולים לאומית

08-6610179

 מוקד רפואי לילה

08-6891482

 התחנה לבריאות הנפש

08-6612939

 תחנה לבריאות המשפחה נאות רבין

08-6899889

 תחנה לבריאות המשפחה נווה אשכול

08-6898171

 

עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור
  • מוקד הקרן לידידות 9779*

    הקרן לידידות מפעילה מוקד חברתי הנותן מענה והכוונה לכל הזקוק לסיוע בתחומי החברה והרווחה. לא ברור לכם למי לפנות? נתקלתם בקושי? פנה למוקד הידידות 9779*

  • הגשת בקשה מקוונה להנחה בארנונה

    תושבים יקרים כחלק משיפור השירות לתושב, מחלקת הגבייה מאפשרת הגשת בקשה להנחה באמצעות אתר האינטרנט של הרשות כל שעליכם לעשות הוא להזין פרטי המשלם והנכס עבור כל המתגוררים בנכס אשר מלאו להם 18 שנה להגשת הבקשה ניתן להיכנס ל"שירות לתושב > הגשת בקשה להנחה בארנונה

  • לכל הכתבות וההודעות לעיתונות

  • בקשה להירשם בספר הקבלנים והספקים

    עיריית שדרות מזמינה בזאת ספקים וקבלנים להגיש בקשה להירשם בספר הקבלנים והספקים, אשר יהיו רשאים להשתתף בהצעות מחיר שתפרסם העירייה מעת לעת, לפי צרכיה, ובהליכי התקשרות לאספקת טובין ו/או לקבלת שירותים הפטורים מחובת מכרז פומבי.

דבר ראש העירדלג על דבר ראש העיר

דבר ראש העיר

אלון
אני שמח שבחרתם לבקר באתר העירוני של העיר שדרות, המציע שפע של מידע אודות הנעשה בעיר, שירותים ודרכי התקשרות לרשות ולזרועותיה. 
צור קשרדלג על צור קשר

הרשמה לקבלת מידע

עבור לתוכן העמוד