עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור

עדכון קורונה

עדכון מוצ"ש, 4.4.2020: תושבים יקרים שבוע טוב, *משרד הבריאות עידכן בסוף השבוע מקומות שבהם שהו חולי קורונה מאומתים בשדרות.* 28/3/20, 19:30-20:30 - מוקד "טרם" 23/3/20, 7:30-10:30 - סופר "ויקטורי" 22/3/20, 16:00-16:30 - מוקד "טרם" 22/3/20, 12:00-14:00 , סופר "ויקטורי" *שימו לב, כי רק הודעות הדובר המתפרסמות באתר משרד הבריאות ולאחר מכן דרכנו הן המאומתות והמדויקות.* *כל מי ששהה במקומות שצוינו בהודעה בשעות ובימים המפורטים מתבקש להיכנס לבידוד ביתי לפי הוראות משרד הבריאות ולדווח על כך בטופס המקוון באתר (ראו קישור באתר משרד הבריאות).* *אנו קוראים לחולים מאומתים, תושבי העיר, ליצור איתנו קשר באמצעות המוקד העירוני במספר 8516* ולסייע לנו להעביר לתושבים את המידע על מסלולם כדי למנוע את המשך התרחבות המגפה. אנו כמובן נדאג לשמור על פרטיותכם. *אנו ממשיכים לעדכן כל העת בכל ערוצי התקשורת:* 📌 אתר "נאבקים בקורונה - עדכוני העירייה" >> http://bit.ly/349JdBj 📌 דף הפייסבוק של עיריית שדרות - גדוש בתכנים עבורכם >> bit.ly/2UZujJS 📌 הוואטסאפ העירוני, להצטרפות >> bit.ly/349JdBj 📌 מוקד מידע ושירות לתושב 24/7 - 8516*. *(דוברות עיריית שדרות)* שרד הבריאות מפרסם מוקד נוסף בו שהה חולה קורונה מאומת: מוקד "טרם", רחוב סמטת הפלדה - 28/3/20, 19:30-20:40 כל מי שהיה במקום הנ״ל ביום ובשעות שצויינו מתבקש להיכנס לבידוד ביתי לפי הוראת משרד הבריאות ולדווח על כך באתר משרד הבריאות. או במוקד משרד הבריאות בטלפון 5400* או במוקדי קופות החולים: כללית 2700* מכבי 3555* מאוחדת 3833* לאומית 507* ממשיכים לעדכן כל הזמן גם באתר העירייה - https://www.e-sderot.org.il/?CategoryID=205&ArticleID=890

יום הניקיון הלאומי

בתאריך 24/3 נציין ברחבי הארץ את "יום הניקיון הלאומי". מטרת יום הניקיון היא לקדם מודעות לשמירה על ניקיון המרחב הציבורי, ולחנך את דור העתיד לערכים של צמצום פסולת, מיחזור ועוד.

חוברת רישום לגני הילדים תשפא

האם ננצח במלחמה הבאה? הרצאתו של יוסי יהושוע

פברואר יוצא מן הכלל כבר ממש פה מעבר לפינה

מופעים מוזיקליים, הצגות, סדר ט״ו בשבט מיוחד, סרטים ופעילויות ספורט - כל אלו ועוד יחכו לכם במהלך החודש המיוחד הזה! הצטרפו למסורת מיוחדת במינה ולחודש מדהים שמטרת העל שלו היא לקרב אותנו זה לזה וללמוד להכיר, באמצעות שלל פעילויות, את עולמם של בעלי המוגבלויות לתכנייה המלאה לחצו:

רישום לגנים ולכיתות א' לשנת הלימודים תשפ"א

עיריית שדרות - עמוד הבית

אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

בואו לשמוע את הסיפור של שדרות

בימים אלה, שתנופת הפיתוח בשדרות תופסת תאוצה, מקימה עיריית שדרות את מוזיאון בית המייסדים שיספר את סיפור הקמתה של העיר. הפרויקט מנוהל על ידי הקרן לפיתוח שדרות והמועצה לשימור אתרים, נמצא בסוף שלבי תכנון, ובזמן הקרוב יחל הביצוע בפועל, כאשר הזמן המשוער לחנוכת המקום הינו בתחילת 2021. עלות הפרויקט היא כ-6 מיליון שקלים והוא ביוזמת ומימון משרד התרבות והספורט ובשיתוף עיריית שדרות שהתגייסה למהלך לטובת שימור והוקרה של דור המייסדים.

במסגרת הפרויקט, יוקם מוזיאון לכבודם של מייסדי העיר שיספר את סיפור מסירות נפשם של ראשוני העיר שהלכו בארץ לא זרועה והקימו עיר לתפארת באמצע הישימון בתנאים לא תנאים, מתוך תחושת ציונות ואהבת הארץ והפכו את השממה לעיר ואם בישראל.

המקום יציג את תרומתם החלוצית של ראשוני היישוב בשנות ה-50 וה-60 להתפתחותה של שדרות ויציג את מורשת העיר מראשיתה ועד היום על אתגריה והישגיה הרבים. הקמת המוזיאון תגרום להעמקת תחושת השייכות של התושבים לעיר ויצירת 'גאוות יחידה' מקומית, סביב סיפורה של העיר ומייסדיה.

בית המייסדים יוקם במקום היסטורי שמתכתב עם הנוסטלגיה של ימי ראשית הקמתה - 'בית הנוער' שמוכר יותר בשמו הנוכחי – 'בית קשת'.

בדברי ההסבר של העירייה לבקשה להקמת בית מייסדים בעיר, נכתב כי "ראוי שבעיר שדרות יוקם משכן תיירותי משמעותי, אשר יחשוף בפני מבקריו את הדרכים השונות לחיים של חלוציות ומשמעות, תוך שאיבה מסיפורי העבר והמשך עד לחלוציות המודרנית של ימינו, יציג את סיפור החלוצים שהמשיכו את הפעולה הציונית החלוצית, אך סיפורם באתוס הציוני ובזיכרון הקולקטיבי לא בא עד היום לידי ביטוי ציבורי ממשי. בית מייסדים זה למעשה ישלים את הפרק הזה במעשה הציוני, עבור הדורות הבאים. אנו מאמינים כי בית מייסדים שכזה יהווה משכן תיירותי ומקור גאווה ועוצמה לעיר שדרות כולה, ויהווה מרכיב חשוב וחיובי לעידוד המשך השותפות של תושבי העיר והאזור כולו לבנייה ופיתוח של העיר והאזור".

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "דווקא בימים ששדרות נמצאת בהתפתחות מואצת והופכת להיות עיר מרכזית ומשמעותית באזור הדרום, ישנה חשיבות מיוחדת לזכור ולהוקיר את מסירות נפשם של דור המייסדים, אלו ש'זרעו בדמעה' והיו הראשונים שייצקו את היסודות בימים קשים של עוני ומחסור, לכן עיריית שדרות מובילה את הקמת המוזיאון המכובד והחשוב הזה לכבודם, ודרכו ילמדו בני הדור החדש על מסירותו של דור הראשונים להקמת העיר".

המשנה לראש העיר ויו"ר הקרן לפיתוח, מיכאל אמסלם: "בית המייסדים יהיה עדות חיה לדורות קודמים, שוכני הפחונים והמעברות, מכורדיסטן, רומניה, לוב, מרוקו, שאהבת הארץ הייתה לבבת עינם ונשאו בעול קשיי קיום בכבוד למימוש חזון הציונות".

מנכ"ל הקרן לפיתוח שדרות, מיכאל סימן טוב: "בית המייסדים יהווה נקודת עוגן מרכזית של ענף התיירות בעיר ויהווה מוקד משיכה לאלפי מבקרים מהארץ ומחו"ל שיבואו להכיר, לטעום וללמוד מהעיר המיוחדת שלנו".

שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיונידלג על שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיוני
מידע חיונידלג על מידע חיוני

מידע חיוני

משטרה - מוקד 100

100 

תחנת משטרת שדרות

08-6620444

 מגן דוד אדום

101

 כיבוי אש

102

 איחוד הצלה

1221

 זק"א

1220

קופת חולים כללית

08-6621222

 קופת חולים מכבי

08-6892064

 קופת חולים לאומית

08-6610179

 מוקד רפואי לילה

08-6891482

 התחנה לבריאות הנפש

08-6612939

 תחנה לבריאות המשפחה נאות רבין

08-6899889

 תחנה לבריאות המשפחה נווה אשכול

08-6898171

 

עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור
  • מוקד הקרן לידידות 9779*

    הקרן לידידות מפעילה מוקד חברתי הנותן מענה והכוונה לכל הזקוק לסיוע בתחומי החברה והרווחה. לא ברור לכם למי לפנות? נתקלתם בקושי? פנה למוקד הידידות 9779*

  • הגשת בקשה מקוונה להנחה בארנונה

    תושבים יקרים כחלק משיפור השירות לתושב, מחלקת הגבייה מאפשרת הגשת בקשה להנחה באמצעות אתר האינטרנט של הרשות כל שעליכם לעשות הוא להזין פרטי המשלם והנכס עבור כל המתגוררים בנכס אשר מלאו להם 18 שנה להגשת הבקשה ניתן להיכנס ל"שירות לתושב > הגשת בקשה להנחה בארנונה

  • לכל הכתבות וההודעות לעיתונות

דבר ראש העירדלג על דבר ראש העיר

דבר ראש העיר

אלון
אני שמח שבחרתם לבקר באתר העירוני של העיר שדרות, המציע שפע של מידע אודות הנעשה בעיר, שירותים ודרכי התקשרות לרשות ולזרועותיה. 
צור קשרדלג על צור קשר

הרשמה לקבלת מידע

עבור לתוכן העמוד