עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור

סגירת כביש 2.6.20

תושבים יקרים. בשל עבודות לשיפור תשתית המים בעיר, ייסגרו לתנועת כלי רכב משני הכיוונים מעגלי התנועה קריספל (בר לב/בורוכוב) - צלנדורף (בר לב / קרן קיימת לישראל), בתאריך 2.6.20 בשעות 08:30-18:00. ניתן לנסוע בדרכים חלופיות כמו רחובות המכבים, גולומוב והרב אברג'ל. אנא היערכו בהתאם. מוקד מידע ושירות לתושב.

פורטל חירום לאומי

מידע והנחיות להתמודדות במצבי החירום - עיריית שדרות ופיקוד העורף

חוברת רישום לגני הילדים תשפא

האם ננצח במלחמה הבאה? הרצאתו של יוסי יהושוע

פברואר יוצא מן הכלל כבר ממש פה מעבר לפינה

מופעים מוזיקליים, הצגות, סדר ט״ו בשבט מיוחד, סרטים ופעילויות ספורט - כל אלו ועוד יחכו לכם במהלך החודש המיוחד הזה! הצטרפו למסורת מיוחדת במינה ולחודש מדהים שמטרת העל שלו היא לקרב אותנו זה לזה וללמוד להכיר, באמצעות שלל פעילויות, את עולמם של בעלי המוגבלויות לתכנייה המלאה לחצו:

רישום לגנים ולכיתות א' לשנת הלימודים תשפ"א

עיריית שדרות - עמוד הבית

אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

פברואר יוצא מן הכלל בשדרות

בשנה שעברה השיקה החברה למתנ"סים בעשרות מרכזים קהילתיים בארץ את "פברואר יוצא מן הכלל", פעילות מקיפה ומיוחדת שיועדה לחודש הקצר ביותר בשנה ולכן הוא מיוחד, ומיועדת לאנשים וילדים עם מוגבלויות. אגב, השנה זו שנה מעוברת ולכן פברואר יימשך 29 ימים ולא 28 ימים כמו בכל שנה.

היוזמה הגיעה מהחברה למתנ"סים כתוצאה מסקרים שהראו על חוסר נכונות להתחשב בצרכי אנשים עם מוגבלות בצד תפישות נגד שילוב והשתלבות של ילדים, בוגרים ומבוגרים עם מגבלה בפנאי ובתעסוקה.

בעיר שדרות שמים דגש רב על נושא של שילוב אנשים עם מוגבלויות, הן מבחינת תעסוקה בגופים העירוניים והן בשילובם באירועים השונים, כולל הנגשות והתאמות שונות המבוצעות באופן קבוע. המטרה של חודש זה היא סמל לסובלנות וקבלת האחר.

אז מה צפוי במהלך החודש? מאילו אירועים נהנינו במהלך החודש? ההצגה "מה הסיפורש'ך??" של תומר פישר ואתי דייטש, פתיחה חגיגית במעמד ראש העיר, אלון דוידי, ומשחק כדורסל בכיסאות גלגלים כולל סיפורו של דותן מישר, שאיבד את רגלו הימנית בצבא, מופע סטנד אפ "סליחה על ההפרעה" של יורם שוורץ באירוע יחד עם עמותת "אנוש", סרטים מיוחדים בסינמטק שדרות.

עוד אירועים מיוחדים הצפויים בחודש הקרוב: גינה קהילתית עם עמותת אנוש ברחוב ברית ערים, מופע מוזיקלי בבית-ספר "הדר" לחינוך מיוחד וגם שיתוף-פעולה שלהם יחד עם "גמלאים ונהנים" בט"ו בשבט, אילנה אברג'ל, לקויה ראייה משדרות, תיתן הצצה לחיי לקויי הראייה במפגש בספרייה, פעילות עם תנועת "כנפיים של קרמבו", הדרכת הורים לילדים עם צרכים מיוחדים להתנהלות במצבי חירום, ערב מפנק לאימהות לילדים עם צרכים מיוחדים.

ב-27 בפברואר יתקיים מופע מיוחד במתנ"ס של האחים אסי עזר ומיכל עזר שטיין שיספרו על חוויותיהם מהתמודדות עם חוויה יומיומית.

במהלך כל החודש צהרוני בית הספר יזכו להרצאה של אם לילדים חרשים, יוקראו סיפורים בגני הילדים להעלאת המודעות לילדים עם צרכים מיוחדים ותלמידי המרכז למוזיקה ינגנו למרותקי הבית עם צוות המתנ"ס והמשל"תים.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, אמר לקראת תחילת החודש: "מטרתנו היא לקדם את חיי הקהילה שלנו תחת המודל החברתי בו אנו שואפים לחיות – חברה המכילה ומקבלת את כל האוכלוסיות שבה. במהלך כל השנה אנו שמים דגש ותשומת לב לנושאים חשובים אלו, אך חשוב שנייחד חודש אחד שלם לפעילויות רבות ומגוונות. אני מודה לחברה למתנ"סים, ליו"ר הנהלת המתנ"ס, עו"ד יהודית אוליאל מלכה, ללימור כהן ולכל צוות המתנ"ס והארגונים השותפים לחודש חשוב זה".

מ"מ ראש העיר ויו"ר הנהלת המתנ"ס, עו"ד יהודית אוליאל מלכה, אמרה: "חודש 'פברואר יוצא מן הכלל' מלמד אותנו על קבלה, חושף בפנינו קשיים ועוצמה, מאחד אותנו יחד ומעלה על סדר היום את חשיבות השילוב והשוויון בחברה. אני מודה לראש העיר, אלון דוידי, לחברה למתנ"סים, למנכ"לית המתנ"ס, לימור כהן, על ההשקעה הרבה והובלת המיזם בעיר, לצוות המתנ"ס על המסירות ולכל השותפים שלנו".

שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיונידלג על שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיוני
מידע חיונידלג על מידע חיוני

מידע חיוני

משטרה - מוקד 100

100 

תחנת משטרת שדרות

08-6620444

 מגן דוד אדום

101

 כיבוי אש

102

 איחוד הצלה

1221

 זק"א

1220

קופת חולים כללית

08-6621222

 קופת חולים מכבי

08-6892064

 קופת חולים לאומית

08-6610179

 מוקד רפואי לילה

08-6891482

 התחנה לבריאות הנפש

08-6612939

 תחנה לבריאות המשפחה נאות רבין

08-6899889

 תחנה לבריאות המשפחה נווה אשכול

08-6898171

 

עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור
  • פורטל חירום לאומי

    מידע והנחיות להתמודדות במצבי החירום - עיריית שדרות ופיקוד העורף

  • סגירת כביש 2.6.20

    תושבים יקרים. בשל עבודות לשיפור תשתית המים בעיר, ייסגרו לתנועת כלי רכב משני הכיוונים מעגלי התנועה קריספל (בר לב/בורוכוב) - צלנדורף (בר לב / קרן קיימת לישראל), בתאריך 2.6.20 בשעות 08:30-18:00. ניתן לנסוע בדרכים חלופיות כמו רחובות המכבים, גולומוב והרב אברג'ל. אנא היערכו בהתאם. מוקד מידע ושירות לתושב.

  • לכל הכתבות וההודעות לעיתונות

  • שינויים בתחבורה הציבורית - שבועות

    וסעים יקרים, ביום חמישי ה-28.5.20, ערב חג שבועות, יופעלו קווי השירות במתכונת של יום שישי. ביום שישי, ה- 29.5.2020 חג השבועות- לא תופעל כלל התחבורה הציבורית. עמדות "על הקו" תהיינה סגורות בימים חמישי ושישי. החל מיום שני ה-1.6.20, יחול שינוי במסלול קו 20 הנוסע בין באר שבע לכסייפה, בשני כיווני הנסיעה.

דבר ראש העירדלג על דבר ראש העיר

דבר ראש העיר

אלון
אני שמח שבחרתם לבקר באתר העירוני של העיר שדרות, המציע שפע של מידע אודות הנעשה בעיר, שירותים ודרכי התקשרות לרשות ולזרועותיה. 
צור קשרדלג על צור קשר

הרשמה לקבלת מידע

עבור לתוכן העמוד