עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור

עדכון קורונה

עדכון מוצ"ש, 4.4.2020: תושבים יקרים שבוע טוב, *משרד הבריאות עידכן בסוף השבוע מקומות שבהם שהו חולי קורונה מאומתים בשדרות.* 28/3/20, 19:30-20:30 - מוקד "טרם" 23/3/20, 7:30-10:30 - סופר "ויקטורי" 22/3/20, 16:00-16:30 - מוקד "טרם" 22/3/20, 12:00-14:00 , סופר "ויקטורי" *שימו לב, כי רק הודעות הדובר המתפרסמות באתר משרד הבריאות ולאחר מכן דרכנו הן המאומתות והמדויקות.* *כל מי ששהה במקומות שצוינו בהודעה בשעות ובימים המפורטים מתבקש להיכנס לבידוד ביתי לפי הוראות משרד הבריאות ולדווח על כך בטופס המקוון באתר (ראו קישור באתר משרד הבריאות).* *אנו קוראים לחולים מאומתים, תושבי העיר, ליצור איתנו קשר באמצעות המוקד העירוני במספר 8516* ולסייע לנו להעביר לתושבים את המידע על מסלולם כדי למנוע את המשך התרחבות המגפה. אנו כמובן נדאג לשמור על פרטיותכם. *אנו ממשיכים לעדכן כל העת בכל ערוצי התקשורת:* 📌 אתר "נאבקים בקורונה - עדכוני העירייה" >> http://bit.ly/349JdBj 📌 דף הפייסבוק של עיריית שדרות - גדוש בתכנים עבורכם >> bit.ly/2UZujJS 📌 הוואטסאפ העירוני, להצטרפות >> bit.ly/349JdBj 📌 מוקד מידע ושירות לתושב 24/7 - 8516*. *(דוברות עיריית שדרות)* שרד הבריאות מפרסם מוקד נוסף בו שהה חולה קורונה מאומת: מוקד "טרם", רחוב סמטת הפלדה - 28/3/20, 19:30-20:40 כל מי שהיה במקום הנ״ל ביום ובשעות שצויינו מתבקש להיכנס לבידוד ביתי לפי הוראת משרד הבריאות ולדווח על כך באתר משרד הבריאות. או במוקד משרד הבריאות בטלפון 5400* או במוקדי קופות החולים: כללית 2700* מכבי 3555* מאוחדת 3833* לאומית 507* ממשיכים לעדכן כל הזמן גם באתר העירייה - https://www.e-sderot.org.il/?CategoryID=205&ArticleID=890

יום הניקיון הלאומי

בתאריך 24/3 נציין ברחבי הארץ את "יום הניקיון הלאומי". מטרת יום הניקיון היא לקדם מודעות לשמירה על ניקיון המרחב הציבורי, ולחנך את דור העתיד לערכים של צמצום פסולת, מיחזור ועוד.

חוברת רישום לגני הילדים תשפא

האם ננצח במלחמה הבאה? הרצאתו של יוסי יהושוע

פברואר יוצא מן הכלל כבר ממש פה מעבר לפינה

מופעים מוזיקליים, הצגות, סדר ט״ו בשבט מיוחד, סרטים ופעילויות ספורט - כל אלו ועוד יחכו לכם במהלך החודש המיוחד הזה! הצטרפו למסורת מיוחדת במינה ולחודש מדהים שמטרת העל שלו היא לקרב אותנו זה לזה וללמוד להכיר, באמצעות שלל פעילויות, את עולמם של בעלי המוגבלויות לתכנייה המלאה לחצו:

רישום לגנים ולכיתות א' לשנת הלימודים תשפ"א

עיריית שדרות - עמוד הבית

אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

חווה חקלאית חינוכית-קהילתית בשדרות

עיריית שדרות יצאה למהלך של הקמת חווה חקלאית חינוכית קהילתית שתיתן מענה לטובת תושבי העיר וגם לבני נוער שמסיבה כזו או אחרת לא בבית הספר וירימו את עצמם דרך העבודה בחווה. בחווה יגדלו ירקות עונתיים שישווקו לשווקים תוך פעילות עסק פועם ודינמי שבו ישולבו מבוגרים ובני הנוער כעובדים מן המניין בצוות החווה.

החווה תהווה מרכז לפעילות סביבתית בשדרות ותיזום סיורי מורשת, סיורי טבע וגינון קהילתי לתלמידי מערכת החינוך שיגיעו למקום. בחווה שתוקם, התלמידים יבנו לעצמם דרך העשייה והחוויה, עולם מושגים המהווה תשתית להמשך הלמידה וההתפתחות. ארגז כלים ראשוני זה ייצור השפעה רבה על התפתחותם של המושגים ושל הרעיונות שיילמדו בשלבים המאוחרים יותר ובנוסף, יעורר בקרב התלמידים סקרנות בריאה לעיסוק בתחומי המדע בהמשך חייהם. חשיפה מבוקרת ומתאימה למושגים ולרעיונות מדעיים באמצעות פעילות בחווה החקלאית, תתרום רבות  לבניית ידע מוקדם ומתאים שיהיה בסיס להמשך ההתפתחות ועיצוב האישיות.


כמו כן, החווה תיצור סביבת עבודה ייחודית שתאפשר סביבה הוליסטית ירוקה, בה יגדלו ירקות, צמחי תבלין, פרחים, צמחי בית, עצי פרי ובעלי חיים. עובדי החווה ילמדו, יעבדו ויחוו חוויה משמעותית, יצירתית ומגוונת שתשמש גם לפיתוח אורח חיים בריא ותיתן מענה לחיים המודרניים המרחיקים אותנו מהקרקע וממקורות המזון הבריאים והטריים.


לדברי גורמי מקצוע בתחום, עבודה חקלאית משותפת יוצרת חיבור בין טבע, אדם וקהילה, ומשפיעה על האדם מבחינה גופנית, רגשית ושכלית שתעצים בו את החוסן הקהילתי והנפשי לאור המצב הביטחוני. כמו כן, עבודת האדמה מחזירה את האמון "בסדר בעולם", לטבע יש סדר ברור (החיה מגנה על גוריה, הצמח צומח), אל מול חווית הבלבול והכאוס והיא גם מחזקת את תחושת המסוגלות והשליטה במצב, ואת הביטחון העצמי דרך עמידה באתגרים ופיתוח היכולות האישיות, מחייבת עשיה ועבודה פיזית - המרגיעה את הגוף והנפש, מעלה את הרגשת השייכות לסביבה ולבית, ומאפשרת את חיזוק הקשרים בתוך המשפחה ובעיקר עם ההורים, ומעלה את תחושת המשמעות - "יש בי צורך, יש לי מקום".


לאחרונה סיירו ראש העיר, אלון דוידי, סגנו, אלעד קלימי, וגורמים נוספים בעירייה בחווה חקלאית במודיעין, כדי ללמוד כיצד היא פועלת שם ולשמוע רשמים.


ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "התגייסתי להקמת החווה החקלאית, מתוך הבנה שחיבור צעירים לאדמה, באמצעות עבודה חקלאית וקשר עם דמויות משמעותיות יתרום רבות לפיתוח האישיות ועיצוב עתידם להתחבר לעצמם ולמסלול בחזרה לתלם ועוזר להם למצוא את דרכם הייחודית. אני מודה לסגני אלעד קלימי שעודד את הרעיון ומוביל את התהליך וכמובן לשר החינוך, הרב רפי פרץ ולמנכ"ל, שמואל אבואב ולמנהל המחוז, רם זהבי שנרתמו לרעיון והקצו משאבים לתקצוב התוכנית".


סגן ראש עיריית שדרות ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי: "אימצנו  את הרעיון בשתי ידיים. החווה תהיה מקום לצמוח בו, ליצור בו ולהרגיש בו חלק משמעותי מעשייה כלשהי וחלק חשוב מהחברה שמסביבם. נער או נערה המסיימים תקופה משמעותית בחווה ממשיכים לדרכם עם רצון הולך ונבנה להיות חלק מהחברה ועם יכולת חדשה לראות את עצמם כמי שמסוגלים ליצור ולהתפתח בתוכה, וזה כשלעצמו דבר חשוב מאוד".

שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיונידלג על שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיוני
מידע חיונידלג על מידע חיוני

מידע חיוני

משטרה - מוקד 100

100 

תחנת משטרת שדרות

08-6620444

 מגן דוד אדום

101

 כיבוי אש

102

 איחוד הצלה

1221

 זק"א

1220

קופת חולים כללית

08-6621222

 קופת חולים מכבי

08-6892064

 קופת חולים לאומית

08-6610179

 מוקד רפואי לילה

08-6891482

 התחנה לבריאות הנפש

08-6612939

 תחנה לבריאות המשפחה נאות רבין

08-6899889

 תחנה לבריאות המשפחה נווה אשכול

08-6898171

 

עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור
  • מוקד הקרן לידידות 9779*

    הקרן לידידות מפעילה מוקד חברתי הנותן מענה והכוונה לכל הזקוק לסיוע בתחומי החברה והרווחה. לא ברור לכם למי לפנות? נתקלתם בקושי? פנה למוקד הידידות 9779*

  • הגשת בקשה מקוונה להנחה בארנונה

    תושבים יקרים כחלק משיפור השירות לתושב, מחלקת הגבייה מאפשרת הגשת בקשה להנחה באמצעות אתר האינטרנט של הרשות כל שעליכם לעשות הוא להזין פרטי המשלם והנכס עבור כל המתגוררים בנכס אשר מלאו להם 18 שנה להגשת הבקשה ניתן להיכנס ל"שירות לתושב > הגשת בקשה להנחה בארנונה

  • לכל הכתבות וההודעות לעיתונות

דבר ראש העירדלג על דבר ראש העיר

דבר ראש העיר

אלון
אני שמח שבחרתם לבקר באתר העירוני של העיר שדרות, המציע שפע של מידע אודות הנעשה בעיר, שירותים ודרכי התקשרות לרשות ולזרועותיה. 
צור קשרדלג על צור קשר

הרשמה לקבלת מידע

עבור לתוכן העמוד